Aktualności

Artystyczne ASP

2018-08-05 01:51:28

Pol’and’Rock Festival tworzycie Wy. A wiemy, że są w Was niesamowite pokłady artyzmu i kreatywności. Widzimy Wasze wymyślne stroje, kolorowe flagi, niesamowite eventy i często słyszymy, jak ważna jest dla Was muzyka, zwłaszcza ta, którą sami tworzycie.

W związku z tym wszystkim na Festiwalu nie mogło zabraknąć kreatywnych warsztatów, organizacji, które taki artystyczny rozwój wspierają oraz niesamowitych gości.

Nie sposób przedstawić wszystkich tych inicjatyw, bo zamiast internetowego wpisu zrobiłaby się z tego niezła książka, dlatego poniżej znajdziecie informacje tylko o kilku z nich, choć zachwyceni jesteśmy oczywiście wszystkimi.

Warsztaty plecenia wianków, fot. Paweł Owczarczyk

Stowarzyszenie MAYE i Wioska Beztroska

Po raz kolejny Wioska Bestroska jest z nami na kostrzyńskim polu. Oprócz warsztatów z medytacji, technik relaksu czy pranajamy, odbywały się też zajęcia, podczas których każdy mógł się artystycznie wyżyć. Uczestnicy warsztatów mogli nauczyć się tworzyć wianki, zaklinacze deszczu czy łapacze snów. Oprócz tego nauka gry na bębnach, warsztaty teatralne i wiele innych. Aż trudno sobie wyobrazić, że tyle różnorodnych atrakcji może znaleźć się w jednej wiosce! Mamy nadzieję, że także w przyszłym roku sprawią oni, że wzgórze ASP będzie niezwykle kolorowym miejscem.

Dorigami

Jak się okazuje origami jest sztuką, której wykonywanie cieszy i fascynuje ludzi. Namiot, w którym odbywały się warsztaty ze artystycznego składania papieru nigdy nie stał pusty, a kolejni festiwalowicze odwiedzali go wciąż i wciąż.

Muzyczne warsztaty z Piotrem Bukartykiem

Każdy uczestnik koncertów chciałby zobaczyć Festiwal z Dużej Sceny. Dzięki wzięciu udziału w warsztatach Piotra Bukartyka jest to co roku możliwe. Uczestnicy przez trzy dni trenują grę na gitarze i śpiew, aby zaprezentować wynik warsztatów na koncercie zamykającym Festiwal. Podczas niego śpiewają nie tylko dobrze wszystkim znaną piosenkę „Z tylu chmur”, ale też jakiś specjalnie na tę okazję przygotowany utwór.

Warsztaty z Piotrem Bukartykiem, fot. Marta Szpakowska

Powyżej wymieniliśmy tylko niektóre z form artystycznego spędzenia czasu na ASP. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ze wszystkimi organizacjami, które były obecnie w tym roku, a może nawet uda się nam poszerzyć to zacne grono :)

 

(Glin)

POKAŻ PODOBNE
2018-08-01 10:41:57

Znajdź miejsce na parkingu!

Choć Festiwal zaczyna się w czwartek, to większość z was już dawno jest na miejscu lub właśnie do nas jedzie. Jeśli wybrałeś podróż samochodem, sprawdź, gdzie możesz zaparkować!

2018-07-26 11:30:12

Sprawdź rozkład jazdy pociągów regionalnych!

Dojedź na festiwal z okolic Kostrzyna nad Odrą pociągiem i wrócić bez konieczności korzystania z samochodu! Dzięki dodatkowym, nocnym pociągom, od razu po koncercie możesz wrócić do domu i nie tracąc ani chwili festiwalowych emocji!

2018-07-30 19:52:59

Zadaj pytanie gościowi ASP

Nie będzie Was w tym roku na Festiwalu Pol'and'Rock, a chcielibyście zadać pytanie gościom na ASP? Teraz macie taką możliwość. Sprawdźcie, jak to zrobić!

ZOBACZ TEŻ