Aktualności

Autyzm na Woodstocku

2017-06-25 22:12:37

 

Po raz pierwszy Fundacja JiM zaprasza na swoje stoisko w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. JiM tworzy lepszy świat dla osób z autyzmem, prowadząc Przedszkole, Szkoły dla  najmłodszych i młodzieży oraz dla starszych Warsztaty Terapii Zajęciowej. W klinice JiM diagnozowanych jest kilkaset osób rocznie. Organizujemy kampanie społeczne zwiększające świadomość autyzmu. W tym roku, dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, pokażemy jak osoby z autyzmem mogą odbierać świat. Każdy będzie mógł także wykonać pamiątkowe zdjęcie polaroidem oraz wziąć udział w konkursie i pokazać, że wspiera osoby z autyzmem! 

 

Poczuj autyzm - stoisko VR 

Dzięki wykorzystaniu technologii Virtual Reality Woodstockowicze będą mogli przekonać się w jaki sposób osoby z autyzmem odnajdują się w otaczającym ich świecie.  Autyzm może powodować nadwrażliwość na bodźce. Bardzo delikatny dotyk może być odczuwany tak, jakby skóra pocierana była papierem ściernym. Ludzki głos może brzmieć jak głośne skrzeczenie. Przytłaczające staje się jasne światło, bogactwo kolorów i ruchu. Przyjdź do namiotu JiM załóż gogle VR -zobacz, usłysz i poczuj jak autyści odbierają świat. Wykorzystując technologię VR Fundacja JiM będzie chciała przenieść gości swojego stoiska do autystycznego świata wierząc, że jedynym kluczem do otwarcia na inność jest poznanie.

 

Cyknij sobie fotę - pamiątkowy polaroid 

Dla wszystkich, którzy chcą zabrać trochę dobrej zabawy do domu, przygotowaliśmy miejsce, gdzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie polaroidem. To nie tylko świetna pamiątka z festiwalu – to pokazanie, że wychodzisz poza ramy i razem z osobami z autyzmem po prostu, chcesz być sobą! 

 

Przystanek Autyzm 

Stań na tle niebieskiej ścianki, zrób fotę, zamieść na Instagramie i oznacz #PrzystanekAutyzm. Pokaż swoim znajomym, że wspierasz osoby z autyzmem i wygraj nagrody! Szerzymy postawę tolerancji i akceptacji wobec autyzmu. Razem z nami twórz lepszy świat dla osób z autyzmem. 

 

 

(Fundacja JiM)

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ