Aktualności

Dowiedz się więcej o boreliozie

2017-06-26 20:35:43


Borelioza to jedna z kilku chorób bakteryjnych przenoszonych na człowieka przez zakażone kleszcze. Kleszcza możesz wcale nie zauważyć (70% chorych nie kojarzy pokąsania!) - jego młodociana postać jest wielkości ziarenka maku... Borelioza z początku nie boli i nie daje dotkliwych objawów, bardzo łatwo ją przeoczyć, zbagatelizować - a pierwsze tygodnie to czas kiedy łatwo ją całkowicie wyleczyć! Jeśli borelioza pozostanie niewykryta i nieleczona, poważne kłopoty ze zdrowiem mogą zacząć się po kilku miesiącach lub latach, kiedy trudno już skojarzyć skomplikowane objawy z ich praprzyczyną.

 
Borelioza to zaniedbany, a przy tym powszechnie występujący, problem zdrowotny i społeczny. Choruje prawdopodobnie 100-200 tys. osób, wiele z nich nie mając diagnozy! W przestrzeni publicznej wciąż brakuje informacji, rzetelnej wiedzy, wciąż generalnie niewystarczająca jest świadomość lekarzy i personelu medycznego, a systemowe podejście do diagnozowania i leczenia pozostawia bardzo wiele do życzenia. Chorzy na boreliozę i ich bliscy są obecnie w gorszej sytuacji niż którakolwiek inna grupa pacjentów!

 
Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę (http://borelioza.org) działa aby to zmienić. Jesteśmy rozsianym po całej Polsce kolektywem pacjentów i opiekunów, którzy szerzą wiedzę, edukują, pomagają współchorym - informacją, poradą, kontaktem do lekarzy i laboratoriów. Jesteśmy rzecznikiem zmian systemowych w celu poprawy fatalnych standardów diagnozowania i leczenia boreliozy i innych chorób odkleszczowych w Polsce. 


Kochamy naturę i polską przyrodę - jednocześnie jesteśmy świadomi że przyroda to nie tylko piękno, czasem też zagrożenia. Kleszcz to zdecydowanie najgroźniejsze zwierzę w Polsce i w innych krajach naszej strefy klimatycznej. Poznaj nieprzyjaciela. Znaj czynniki ryzyka. Dowiedz się jak się ustrzec, jak nie przegapić, jak sobie radzić. Ciesz się latem - bezpiecznie!

 


Nasz Seledynowy Namiot Informacyjny znajdziesz na wzgórzu ASP, przez cały czas trwania festiwalu.

 


Więcej na:

http://borelioza.org

https://www.facebook.com/borelioza.org 

https://twitter.com/borelioza_org 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-10-31 13:32:17

Spotkania w ASP jak podcasty - Kręcioła w aplikacji Lecton

Już dziś możecie wysłuchać spotkań z Akademii Sztuk Przepięknych tak jak słuchacie podcastów - wygodnie, wszędzie i bez żadnych opłat

2018-11-19 17:03:40

Bez marzeń nie byłoby wspomnień!

Bez wspomnień nie byłoby marzeń... Najpiękniejszych emocji nie było bez Was. Tworzycie nasz najpiękniejszy album niezapomnianych chwil. Jesteście bohaterami naszych snów, planów... kolejnych Festiwali Pol'and'Rock.

ZOBACZ TEŻ