Aktualności

Medyczny Patrol na Pol’and’Rock 2018

2018-07-31 17:18:04

 

Medyczny Patrol to wolontariusze fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy na co dzień pracują jako lekarze, ratownicy i pielęgniarki. Przy pomocy nowoczesnego sprzętu, stanowią profesjonalne zabezpieczenie medyczne festiwalu. Robią to zupełnie za darmo, z czystej chęci pomocy Festiwalowiczom! Na szpitalu polowym dysponują respiratorami, defibrylatorami, aparatem USG, a nawet urządzeniem do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

 

 

fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Medycy do sprawnej komunikacji używają 8 specjalnie przystosowanych do jazdy w terenie quadów i ambulansów. Czyni to z nich jedną z najsprawniej działających ekip medycznych. Mogą szybko dotrzeć do poszkodowanego nawet w najtrudniej położone miejsce na Festiwalu. Na terenie Pol’and’Rock rozmieszczone są punkty medyczne. To właśnie tam należy udać się w przypadku jakiegoś urazu. Jeśli zażywacie na stałe leki i chcecie je przechować w szpitalu, poinformujcie o tym najbliżej położony punkt medyczny, a wolontariusze pokierują was do szpitala polowego. Tam dostaniecie specjalną opaskę, z którą należy przyjść za każdym razem, gdy chcecie skorzystać z leków.

 

Mapa z punktami medycznymi

 

 

 fot. Paweł Krupka

 

 

Medyczny Patrol nad bezpieczeństwem Festiwalowiczów będzie czuwał od środy (1 sierpnia) od godziny 12.00. We wtorek (31 lipiec) natomiast odbyła się pozoracja, w której uczestniczyły służby medyczne działające podczas festiwalu Pol'and'Rock. Ćwiczenia w terenie obejmowały opatrywanie poszkodowanych i ich transport do szpitala. 

 

 

fot. Lucyna Lewandowska 

 

fot. Dominik Malik

 

 

fot. Dominik Malik 

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

 

(DŚ)

POKAŻ PODOBNE
2018-10-31 13:32:17

Spotkania w ASP jak podcasty - Kręcioła w aplikacji Lecton

Już dziś możecie wysłuchać spotkań z Akademii Sztuk Przepięknych tak jak słuchacie podcastów - wygodnie, wszędzie i bez żadnych opłat

2018-11-21 13:47:25

Nie spinaj się, zepnij się! Zostały tylko dwa dni! 

Tylko wspólnymi siłami możemy iść po sukces! Trzy nominacje do Nagrody Publiczności w konkursie „Złote Spinacze” są najlepszym przykładem, że razem możemy wszystko!

2018-11-19 17:03:40

Bez marzeń nie byłoby wspomnień!

Bez wspomnień nie byłoby marzeń... Najpiękniejszych emocji nie było bez Was. Tworzycie nasz najpiękniejszy album niezapomnianych chwil. Jesteście bohaterami naszych snów, planów... kolejnych Festiwali Pol'and'Rock.

ZOBACZ TEŻ