Aktualności

New Model Army na Dużej Scenie Woodstocku

2017-06-25 21:24:23

 

Zespół powstał w 1980 roku w Bradford (Wielka Brytania) z inicjatywy Justina Sullivana. Z czasem kapela, która zaczęła koncertować jako trio, wzbogaciła się o nowych członków i teraz występuje w następującym składzie: Michael Dean (perkusja), Dean White (klawisze i gitara), Marshall Gill (gitara) i Ceri Monger (gitara basowa). 


Od samego początku członkowie kapeli czerpali inspiracje z brzmień i rytmów północnego soul’u (northern soul to gatunek muzyczny, który powstał w latach 60 XX wieku na północy Anglii), punk rocka i inspirowali się buntowniczą atmosferą tamtych czasów. Od tego czasu New Model Army przeszli krętą drogę kreatywnych poszukiwań i tworzyli muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur: od post-punka, poprzez folk-rock po metal i muzykę gotycką. Dzięki tym szerokim kręgom inspiracji artyści udowodnili, że są prawdziwie niezależni, wolni i otwarci na nowe brzmienia. Muzycy współpracowali z najwybitniejszymi producentami w branży, takimi jak m.in. Glyn Johns, Tom Dowd, Andy Wallace, Bob Clearmountain, Joe Barresi.

 

Muzycy bardzo szybko zrozumieli, jaka moc kryje się w obecności w świecie wirtualnym i do dziś mają pełną kontrolę nad swoją obecnością w sieci. Sami kreują swój wizerunek i sami decydują o tym, co i kiedy nagrają oraz kiedy wydadzą kolejne płyty. New Model Army są nadal tak samo bezkompromisowi, jak na początku kariery.  

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ