Aktualności

Postępowania ws. Przystanków Woodstock umorzone!

2018-09-12 10:50:14

 

Prokuratura w Koszalinie, po trzech latach żmudnego postępowania, umorzyła śledztwo w sprawie kilku edycji festiwalu Przystanek Woodstock, które odbyły się w latach 2010-2017.Postępowanie zostało wszczęte po doniesieniu internauty. W ramach śledztwa przeanalizowano udostępnioną dokumentację i przesłuchano wielu świadków. Ostatecznie sprawa zakończyła się umorzeniem z powodu braku znamion czynu zabronionego.Informację o umorzeniu postępowania podała wczoraj (11.09.2018) Polska Agencja Prasowa.

 

Oznacza to, że wszystkie te, skrupulatnie zbadane edycje festiwalu, zorganizowane zostały zgodnie z prawem i z poszanowaniem wszystkich reguł. Decyzję prokuratury skomentował na swojej stronie w serwisie Facebook Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP i pomysłodawca festiwalu Pol’and’Rock:

 

-Można powiedzieć, że trzy lata trwało bardzo intensywne badanie zdarzeń, z których część (te najstarsze edycje festiwalu) w ogóle nie powinno być branych pod uwagę bo „doszło do przedawnienia”. Prokurator i tak jednak pochylił się nad wszystkimi dostępnymi dokumentami i materiałami i… Nie dopatrzył się żadnych znamion przestępstwa – komentuje Jurek Owsiak - Trudno powiedzieć, ile osób ostatecznie było zaangażowanych w prowadzenie tego żmudnego postępowania. Z drugiej strony, zawsze podkreślaliśmy - nie mamy nic do ukrycia, wszystkie dokumenty możemy udostępnić, a sam festiwal najlepiej broni się swoimi kolejnymi edycjami i ostatecznymi komunikatami po ich zakończeniu, z których wynika, że wszyscy czują się na nim dobrze, bezpiecznie, dbają o siebie, innych i wystawiają nam, organizatorom, doskonałą ocenę.

 

Jurek Owsiak na 24. Pol'and'Rock Festival - fot. Szymon AksienionekPol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie).Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Judas Priest, Arch Enemy, Goo Goo Dolls, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box, Alestorm, Soulfly, Dubioza Kolektiv, Gojira, You Me At Six, Frank Carter & The Rattlesnakes, Alpha Blondy, Hunter, Lao Che, Wojtek Mazolewski, Krzysztof Zalewski i Big Cyc!

 

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.Z festiwalowiczami spotkali się m.in. Anja Rubik, Janusz Gołąb, Jerzy Górski, Artur Barciś, Jacek Fedorowicz, Chris Niedenthal, Bogusław Wołoszański, Katarzyna Puzyńska i Dorota Wellman. Uczestnicy Festiwalu mogli także brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Jak co roku zaprezentowały się liczne organizacje i instytucje, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

 

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

 

POKAŻ PODOBNE
2018-07-11 11:18:45

Ruszyła sprzedaż biletów POLREGIO na Pol'and'Rock Festival!

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na pociągi musicREGIO uruchamiane specjalnie na tegoroczną edycję Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Podobnie jak w ubiegłych latach, POLREGIO uruchomi blisko 80 dodatkowych pociągów specjalnie dla osób wybierających się na Festiwal!

2018-08-02 13:08:44

Jak spędzić festiwal z najmłodszymi?

Czy wyrosną na koneserów muzyki? A może poczują żyłkę podróżnika? Czy widzą więcej, czy docierają do nich dźwięki niedostępne dla dorosłego ucha? Mamy nadzieję, że jak dorosną opowiedzą nam o naszym festiwalu ze wspomnień z dzieciństwa.

2018-07-19 10:59:11

Oglądaj NA ŻYWO konferencję w Zielonej Górze!

Dzięki kręcioła.tv możecie śledzić na żywo konferencję prasową podsumowującą przygotowania do 24. Pol'and'Rock Festival. Bądźcie z nami live i jako pierwsi dowiedzcie się jak będzie wyglądać tegoroczna edycja festiwalu!

ZOBACZ TEŻ