Aktualności

Wioska Wielu Kultur

2017-06-27 10:29:18

W skład wioski wchodzą organizacje, które na co dzień zajmują się pracą z migrantami, z osobami przebywającymi w ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce, działalnością edukacyjną w zakresie wielokulturowości i sytuacji uchodźców na świecie skierowaną do społeczeństwa polskiego oraz organizujące działania pomocowe w miejscach konfliktów zbrojnych.

Naszą działalność można zatem podzielić na trzy szerokie kategorie: pomoc migrantom w Polsce, pomoc ofiar konfliktów wojennych w ich krajach oraz edukacja społeczeństwa polskiego. Ze względu na to ile kontrowersji, przekłamań i niedomówień pojawia się wokół tematu naszej działalności (wokół uchodźców i kryzysu azylowego w Europie), uważamy, że Przystanek Woodstock jest idealnym miejscem, żeby opowiadać o tym co robimy, odpowiadać na pytania Woodstockowiczów i rozwiewać wątpliwości.

 

W naszej wiosce przewidujemy przede wszystkim miejsce przyjazne do rozmów o uchodźcach, gdzie będziemy rozdawać materiały edukacyjne i informacyjne i gdzie nasi wolontariusze będą dyżurować właśnie po to, by rozmawiać ze wszystkimi, którzy zechcą podjąć temat.

W programie stoisk znajdą się również różnego rodzaju warsztaty, których zadaniem jest przybliżanie uczestnikom różnorodności kulturowej, m. in.:
- warsztaty kultury arabskiej
- makrama – sztuka zaplatania rzemieni
- warsztaty kaligrafii
- nauka wiązania hidżabu

Plan wioski zakłada możliwość uczestnictwa w wieloformatowych grach planszowych dotyczących migracji i uchodźców. Woodstockowicze będą mieli też okazję wzięcia udziału w konkursach z nagrodami oraz skorzystania z multimedialnych materiałów edukacyjnych.

Chcemy również, żeby po Festiwalu i naszym stoisku uczestnicy mieli charakterystyczne pamiątki, dlatego w wiosce będzie można samodzielnie stworzyć np. torbę, przypinkę lub zakładkę do książek ozdobioną wzorami i hasłami nawiązującymi do obszarów naszej działalności.  

 

(Inicjatywa Dom Otwarty, Stowarzyszenie Refugees Szczecin, Fundacja Emic, Stowarzyszenie Wolna Syria) 

 

23. Przystanek Woodstock, fot. Stanisław Wadas

 

POKAŻ PODOBNE
2018-10-31 13:32:17

Spotkania w ASP jak podcasty - Kręcioła w aplikacji Lecton

Już dziś możecie wysłuchać spotkań z Akademii Sztuk Przepięknych tak jak słuchacie podcastów - wygodnie, wszędzie i bez żadnych opłat

2018-11-19 17:03:40

Bez marzeń nie byłoby wspomnień!

Bez wspomnień nie byłoby marzeń... Najpiękniejszych emocji nie było bez Was. Tworzycie nasz najpiękniejszy album niezapomnianych chwil. Jesteście bohaterami naszych snów, planów... kolejnych Festiwali Pol'and'Rock.

ZOBACZ TEŻ