Aktualności

Festiwalowicze upamiętnili godzinę "W"  

2018-08-01 18:24:03

Mija 74 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego – jednego z najbardziej krwawych zrywów wolnościowych. Dzisiaj minutą ciszy oddaliśmy hołd poległym.

 

 

 

Wojna zabiera wszystko. I chociaż dzisiaj jesteśmy wolni, nie możemy przywrócić życia tym, którzy oddali je nie tylko za kraj, za ludzi, którzy żyli w tamtych latach, ale też za każdego, kto urodził się w Wolnej Polsce.

Nie ma dobrych wojen, wszyscy cierpią tak samo. Wojna oddala od siebie ludzi, rozrywa na strzępy, kradnie radość życia, budzi tylko strach i walkę o przetrwanie.

Chociaż od zakończenia II Wojny Światowej minęły 73 lata, to nie było od tamtej pory ani jednego dnia bez działań militarnych na świecie. Wojna dzisiaj trwa w wielu innych krajach. Nieważne gdzie, nikt nie zasługuje na okrucieństwo. Pamiętajcie o tym zawsze. Nie ważmy się życzyć komukolwiek źle i cieszyć się z krzywdy wyrządzanej drugiej osobie. Patriotyzm oznacza także człowieczeństwo! 

Każdego roku, 1 sierpnia przerywamy wszystko, by upamiętnić godzinę "W". Wraz z uczestnikami Festiwalu, służbami porządkowymi i medycznymi spotykamy się pod Dużą Sceną, by nie tylko oddać cześć bohaterom, ale żeby podziękować za nasze życie.

Chociaż jesteśmy w tak pięknym miejscu, pełnym miłości, przyjaźni – nie zapominamy. Zamieramy w myślach, nie powstrzymujemy łez. Jesteśmy wdzięczni, a zarazem przerażeni na myśl, ile złego może zrobić człowiek. Na myśl przychodzi nam tylko jedno – NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

Wiemy, że czujecie to samo, kiedy milczycie razem z nami. Kiedy z ręką na sercu odśpiewujecie Hymn Polski. Powinniście dawać lekcję z akceptacji, tolerancji, wrażliwości. Jesteście nadzieją na pokój, nadzieją na lepszy Świat. Bądźmy dla siebie dobrzy!

(Syla)

 

 fot. Marcin Michoń

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-10-31 13:32:17

Spotkania w ASP jak podcasty - Kręcioła w aplikacji Lecton

Już dziś możecie wysłuchać spotkań z Akademii Sztuk Przepięknych tak jak słuchacie podcastów - wygodnie, wszędzie i bez żadnych opłat

2018-11-21 13:47:25

Nie spinaj się, zepnij się! Zostały tylko dwa dni! 

Tylko wspólnymi siłami możemy iść po sukces! Trzy nominacje do Nagrody Publiczności w konkursie „Złote Spinacze” są najlepszym przykładem, że razem możemy wszystko!

2018-11-19 17:03:40

Bez marzeń nie byłoby wspomnień!

Bez wspomnień nie byłoby marzeń... Najpiękniejszych emocji nie było bez Was. Tworzycie nasz najpiękniejszy album niezapomnianych chwil. Jesteście bohaterami naszych snów, planów... kolejnych Festiwali Pol'and'Rock.

ZOBACZ TEŻ