Koncerty na żywo

Wstęp wolny

Półfinał - Wrocław - 21 kwietnia (sobota)
 • Miejsce

   

  Centrum Koncertowe A2 to największy w klub muzyczny we Wrocławiu. Centrum A2 znajduje się w centrum Wrocławia, przy ul. Góralskiej 5.
  Z dworca kolejowego do Centrum A2 dojechać można tramwajami nr 31 i 32 (przystanek Plac Strzegomski) lub autobusami nr 106 i 148 (przystanek Śrubowa).

  Spacer z Dworca Głównego zajmie ok. 39 minut. Kieruj się: ul. Kościuszki, a następnie ul. Podwale i ul. Robotniczą.

 • Dreamheart

  Dreamheart to pop-rockowy zespół z Rzeszowa, który powstał w 2014 roku. To czterech przyjaciół, których łączy pasja do muzyki. Inspirują się zespołami takimi jak One Direction, 5 Seconds of Summer, Paramore, All time low, Green Day czy Blink-182. Mimo relatywnie krótkiego stażu zespół zagrał już wiele koncertów na mniejszych i większych scenach.

  W kwietniu 2017 wydali swoją pierwszą płytę “Paper Hearts”, która dostępna jest nie tylko w Polsce ale i na Świecie. Wykonują wyłącznie swoje kompozycje z tekstami w języku angielskim, jako że frontman oraz autor tekstów Kamil Rejman wychował się i spędził swoje młodzieńcze lata w Kaliforni.

  Zespół składa się z czterech chłopaków. Na froncie z wokalem i gitarą rytmiczną Kamil Rejman, na gitarze prowadzącej Eryk Szczepaniec, na gitarze basowej i tylnym wokalu Jakub Trałka a na perkusji Mateusz Jastrzębski.

  Zespół Dreamheart - fot. Materiały prasowe

 • Manchiz

  Rok 2014. Bielsko-Biała. Dwóch muzykujących kumpli: gitarzysta ''Slejer'' Bartek Waluś i bębniący "Olek" Paweł Olearczyk. Postanawiają założyć zespół. Wkrótce do zabawy zapraszają basistę "Fucka" Roberta Grucę. Zaczyna się kształtowanie stylu, praca nad własnym materiałem, próby, rozmowy, spotkania... i poszukiwanie wokalisty.

  Rok 2015. (Nie)przypadkiem do trio dołącza Luca Libera i domyka całość. Cztery głowy, cztery światy i jeden wspólny mianownik - muzyka. Tak oto rodzi się MANCHIZ.

  Rok 2017. Koncertują i nagrywają,w dorobku kilka klipów i dwie ep'ki mają. Póki co świetnie się rozumieją, wciąż tworzą, grają. Chcąc dzielić się tym z innymi - z każdym dniem bardziej się tym jarają.

  Zespół Manchiz - fot. Materiały prasowe

 • Horrorscope

  Zespół Horrorscope pochodzi z Górnego Śląska, z Metropolii Silesia (praktycznie każdy z innego jej miasta, stąd tak najprościej), czyli z najbliższych okolic Katowic.

  W skład zespołu wchodzą Lech "Blackpitfather" Śmiechowicz (gitary), Adam "Baryla" Bryłka (wokal), Piotr "Pienał" Pęczek (perkusja), Lukasz "Lukas" Gac (gitary), Krzysztof "Xycho" Kłosek (bass).

 • St. James Hotel

  St. James Hotel to alternatywny zespół ze Śląska założony w roku 2009. Grupa ucieka od tradycyjnych porównań, prezentuje materiał oryginalny, pozbawiony wszelkiej kalki. Kompozycje zespołu oferują podróż do nieobecnych jak dotąd dźwięków i pozwalają cieszyć się muzyką. Świeże brzmienia St. James Hotel odkrywają świat, w którym dużo się dzieje i do którego chętnie się wraca. Takie są też koncerty zespołu i jak dotąd dwie wydane płyty. W skład dyskografii wchodzi debiut płytowy z roku 2011 oraz najnowsze wydawnictwo z roku 2018.

  St. James Hotel, na przestrzeni lat, miał zaszczyt występować zarówno przed klubową jak i festiwalową publicznością. Zespół można było usłyszeć m.in. na OFF Festivalu, Rawie Blues oraz Olsztyńskich Nocach Bluesowych, a także na Festiwalu im. Ryśka Riedla. Grupa została również dostrzeżona przez środowisko muzyczne, skąd liczne nagrody i wyróżnienia.

  Do tej pory zespół wydał dwie płyty: St. James Hotel w styczniu 2011 roku oraz "Wojenny taniec ducha" w styczniu tego roku.

  W skład zespołu wchodzą Tomasz Pełczyński (gitara/śpiew), Michał Markowicz (gitara basowa) oraz Marek Wilczyński (perkusja).

  St. James Hotel - fot. Materiały prasowe

 • Hope

  HOPE jest zespołem bardzo dobrze znanym polskiej scenie muzycznej. Przez cały okres swojej działalności odniósł wiele sukcesów, między innymi zagrał ogromną ilość koncertów w Polsce jak i za granicą (Czechy, Bułgaria, Rosja, Niemcy, Szwajcaria). Wielokrotnie podziwiany na scenach Przystanku Woodstock, czy LuxFest. Występował u boku takich gwiazd jak Limp Bizkit, Body Count, Suicidial Tendencies, Hactivist, Hed PE. Obecnie publiczność może pamiętać zespół po występach w X edycji programu „Must be the Music - Tylko Muzyka”, gdzie zajął drugie miejsce w ścisłym finale. W tym momencie zespół jest na końcowym etapie wydania kolejnej płyty.

  Jest to tylko cząstka osiągnięć HOPE. Po więcej informacji odnośnie koncertów, wydawnictw, teledysków zespół zaprasza na oficjalną
  stronę: hopefan.tv

  W skład zespołu wchodzą Kroto (wokal), Adi (gitary), Łysy (gitary), Rojek (bass), Gnievo (perkusja), Muerte (dj) oraz Kosta (dj).

  Hope - fot. Materiały prasowe

 • MetKa

  MetKa to warszawska kapela założona na przełomie 2011 i 2012 roku. Zespół tworzy muzykę składającą się zarówno z wesołych i skocznych rytmów ska jak również niepokornych punkowych akordów oraz ciężkich rockowych riffów. Teksty, w często zabawny sposób, opisują otaczającą nas rzeczywistość.

  MetKa to grupa typowo koncertowa, znakomicie sprawdzająca się na scenach klubowych, jak również na dużych scenach (Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 2012, Woodstock Ukraina 2013, Święto ulicy Mariackiej w Katowicach 2013, EuroMajdan – Kijów 2013, Przystanek Woodstock 2013, 2014).

  Koncerty zespołu charakteryzują się niesamowitą energią i znakomitym kontaktem z publicznością. Na koncie kapeli znajduje się jeden długogrający krążek pod niewątpliwie twórczą nazwą MetKa #1 jak również epki - MiejSka EpKa oraz Nadchodzi MetKa.


  Obecny skład zespołu to:
  Kowal - to ten co stoi przed mikrofonem, do którego śpiewa (udaje jeszcze, że gra na gitarze)
  Majkel - gitara nie ma przed nim tajemnic i dlatego gra solówki
  Prezes - w jego gitarze jest pięć strun... ale są grube (bass)
  Padre - nadaje rytm waląc i smyrając bębenki
  Arek - dmucha w prostą rurkie (trąbka)
  Marek - dmucha w krzywą rurkie (sax)

  Metka - fot. Materiały prasowe

 • Maja i Dandysi

  Maja i Dandysi to grupa muzyczna, która powstała we wrześniu 2016 r. w Żyrardowie. Punktem zwrotnym w działalności zespołu było dołączenie charyzmatycznej wokalistki Mai Kapłon. Współpraca z Mają otworzyła zupełnie nowe przestrzenie muzycznej eksploracji i dała solidny impuls twórczy. Na marginesie, Maja jest finalistką 8 edycji programu The Voice of Poland.

  Zespół wykonuje trudny do zdefiniowania gatunek muzyczny, który czerpie m.in. z tradycji klasycznych brzmień lat 60-tych czy alternatywnych rytmów lat 80-tych okraszonych elektroniką i melodyjnymi wokalizami. Najprościej rzecz ujmując poruszają się w klimatach szeroko pojętego rocka alternatywnego. W tej chwili zespół pracuje nad nagraniem debiutanckiego albumu oraz intensywnie koncertuje. Ich wielkim marzeniem jest zagranie przed wspaniałą publicznością w ramach Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

  W chwili obecnej zespół występuje w składzie: Maja Kapłon (wokal), Marcin "Dandy Boy" Krynicki (gitary), Jarek "Chuck Dandy" Szafaryn (instrumenty klawiszowe), Robert "Dandy Rogue" Radkiewicz (bas) oraz Robert "Al Dandy" Dudkiewicz (perkusja).

  Maja i Dandysi - fot. Materiały prasowe

 • Neshorn

  Zespół Neshorn powstał w kwietniu 2012 z inicjatywy Michała Rutkowskiego (wokal) i Michała Nowakowskiego (gitara). Niedługo do składu dołączył Adrian Badurski (gitara), Igor Pisarek (perkusja) i Adrian Pisarek (bas). Od początku zespół pracował nad tworzeniem własnego materiału, głównie czerpiąc inspiracje od Lamb of God, lecz w efekcie końcowym wyszła mieszanka gatunkowa Death/Thrash/Groove/Core Metal.

  Największym osiągnięciem Neshorn do tej pory była wygrana eliminacji na DarkFest 2015, gdzie zespół miał szanse zaprezentowania się na scenie razem z czołówką polskiej sceny metalowej tj. Vader, Decapitated, Hate i wiele innych. Na przełomie grudnia 2015 i stycznia 2016 zespół nagrał swój debiutancki album długogrający zatutułowany "Even in Dark Days" w studiu HeinrichHouse.

  W skład zzespołu wchodzą obecnie: Michał "Rudolf" Rutkowski (wokal), Adrian "Badura" Badurski (gitara), Michał "Knajt" Nowakowski (gitara), Adrian "Łasic" Pisarek (Bas) oraz Igor Pisarek (perkusja).

   

  Neshorn - fot. Materiały prasowe

 • Dream Atlas

  Dream Atlas to formacja grająca rocka, zawiązana początkiem roku 2016 w Pszczynie. Muzyka którą tworzy nie zamyka się w konkretnych ramach gatunkowych, śmiałe kompozycje od początku były znakiem rozpoznawczym zespołu.

  Mają na koncie sukcesy takie jak zwycięstwo w Antyfeście Antyradia 2017 i zdobycie statuetki Złotej Kosy, a ponadto są laureatami pierwszej nagrody oraz nagrody publiczności pszczyńskiego Żubrowiska 2016. Finaliści gliwickiego Przeglądu Kapel Studenckich 2017, laureaci katowickiego przeglądu "Zrób Hałas".

  Zespół bardzo aktywnie koncertuje, występując u boku polskich gwiazd. Do najważniejszych wydarzeń w karierze można zaliczyć występ na czeskim festiwalu Rock For People 2017 oraz koncert na deskach Teatru Śląskiego w październiku 2017. W czerwcu 2017 zespół wydał swoją debiutancką EP zatytułowaną „Butterflies”. Obecnie zespół jest w fazie produkcyjnej debiutanck​​iej płyty długogrającej.

  Neshorn - fot. Materiały prasowe

 • Czaqu

  Biografia CZAQU jest burzliwa, pełna wyższych i niższych wzlotów, undergrandowych małych klubów i wielkich scen. Zespół powstał w 2001 w Toruniu, obecnie 3/4 zespołu mieszka we Włocławku, wydali jedną EP-kę, trzy płyty, a wkrótce zamierzają ujawnić czwartą.

  Kwartet rockowy Czaqu tworzą: Walczaqu - wokal, klawisz i takie tam inne, Kandera zwany Kudłatym, który świetnie gra na gitarze i na wokalu wręcz raczej nie, basuje Ziółek - czlowiek o aksamitnym glosie, a Vitusz nadaje temu rytm.

  Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień, aż w końcu uznał, że to nie na miejscu. Zainteresowanych odsyłają na ich stronę.

  Ich melodie kołaczą się po głowach tych, którzy ich znają, ale zamierzają więcej się kołatać, dlatego cieszą ich te eliminacje. Wierzą, że będzie czaqustycznie.

  Czaqu - fot. Materiały prasowe

 • Gość koncertu - Chorzy

  Chorzy istnieją od 2008 roku. Wydali trzy albumy (dwa studyjne i koncertowy z 23. Przystanku Woodstock). Zagrali blisko 400 koncertów w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Ich występy cechuje niespożyta energia i doskonały warsztat wykonawczy. Stylistycznie poruszają się po wielu gatunkach, pastiszują i potrafią być poważni. Taka mieszanka emocji serwowana na żywo zawsze udziela się widowni.

  Występowali w najlepszych polskich klubach. Współpracowali i dzielili scenę ze Skubasem, Fismollem, Łoną, Cezikiem, Krzysztofem Zalewskim, Damianem Ukeje, Stanisławem Soyką, Piotrem Cugowskim, Gutkiem, Piotrem Banachem, Kabanosem oraz orkiestrą Baltic
  Neopolis. 

  "To co pokazał zespół Chorzy podczas sobotniego koncertu w Spichlerzu, przeszło nasze najśmiejsze oczekiwania (...) Z ręką na sercu stwierdzamy, że ten koncert był dla nas objawieniem (...)"

  Spichlerz Polskiego Rocka, Jarocin

  Odnosili sukcesy na ogólnopolskich konkursach:

  • laureaci Lizard king Festival (Kraków 2011)
  • grand prix festiwalu Korowód (Kraków 2012)
  • II nagroda na Emergenza Festival (Warszawa 2016)
  • finaliści Rytmów Młodych (Jarocin 2017)
  • zwycięzcy Kortofestu (Olsztyn 2017)
  • laureaci Eliminacji do Przystanku Woodstock (Warszawa 2017)

   

  Mają na koncie występy na festiwalach:

  • Przystanek Woodstock (obecnie Pol'and'Rock Festival)
  • Woodstock Ukraine
  • Jarocin Festiwal
  • Kortowiada
  • Fama
  • Kontrapunkt
  • Juwenalia

   

  W maju 2017 wygrali poznański półfinał Rytmów Młodych, czyli konkursu odbywającego się w ramach Jarocin Festiwal, którego jury (w składzie: Krzysztof Zalewski, Piotr Metz, Michał Wiraszko, Artur Rawicz i Tomasz Jankowski) zakwalifikowało ich do koncertu finałowego

  Także w maju zdobyli główną nagrodę na olsztyńskim Kortofest, odbywającym się w ramach słynnej Kortowiady. Decyzję jednogłośnie podjęło jury w składzie: Piotr Szauer (redaktor naczelny Radia UWM FM), Bartłomiej Stolarek (booking manager Pol'and'Rock Festival), Krzysztof Dobies (rzecznik prasowy WOŚP oraz Pol'and'Rock Festival), Wojciech Krys oraz Sławek Melon Świdurski (szef Lou&Rocked Boys).

  W czerwcu 2017 w warszawskiej Progresji Chorzy pomyślnie przeszli Eliminacje do
  Przystanku Woodstock, na którym wystąpili 5 sierpnia 2017 o godzinie 20:00.

  Dokładnie tydzień po Przystanku Woodstock wystąpili na festiwalu Woodstock Ukraine, porywając własnymi piosenkami dziesięć tysięcy ludzi zgromadzonych pod sceną.

  W roku 2016 Chorzy też odnosili znaczące sukcesy: zajęli II miejsce na Emergenza Festival oraz wystąpili w programie Nut Ferment, do którego przyjęli zaproszenie od Agencji Lionstage oraz wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

   

  W skład zespołu wchodzą:

  • Olek Różanek, śpiew
   Aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Pisze teksty, komponuje. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu Akustyczeń.
  • Bartłomiej Orłowski, gitara i śpiew
   Kompozytor, realizator i producent nagrań. Pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie. Komponuje także muzykę teatralną.
  • Jarosław Izdepski, bas
   Komponuje muzykę elektroniczną. Jest też muzykiem sesyjnym, wielokrotnie współpracował między innymi z Piotrem Klimkiem przy okazji projektów muzycznych dla teatrów.
  • Tomasz Nawrocki, perkusja
   Współpracuje z Jimkiem oraz z Łoną & The Pimps. Jako muzyk występuje także na deskach teatrów, między innymi w Łodzi i Poznaniu.

   

   

  O płycie Nieznośna lekkość hitów
  Chorzy wbrew zapowiedziom nie skończyli się na Kill’em All (jak sugerował tytuł ich pierwszej płyty) i powrócili z Nieznośną lekkością hitów. Większość z 14 zawartych na albumie piosenek okraszona jest hitowym tytułem: Bogu ducha winny diabeł, Wierny przez całą noc, Nogi miała do samego piekła, Każdy mężczyzna ma w sobie coś z geja, czy Jedzenie robi mnie w balona. To jedynie kilka z ponad dziesięciu utworów znajdujących się na drugim studyjnym albumie szczecinian. Znajdziemy tam także kilku równie przebojowych gości. Są to Czesław Mozil, Krzysztof Zalewski, CeZik i Damian Ukeje.

  Chorzy - fot. Paweł Krupka

  Fajna, bezpretensjonalna płyta, bardzo różnorodna (...)

  Robert Filipowski - Teraz Rock


  Rzadko sięgam po rockowe albumy, ale obok tej płyty nie potrafiłam przejść obojętnie (...)

  Katarzyna Janik - Tak dużo genialnej muzyki 

 • Gwiazda koncertu - Nocny Kochanek

  Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych. Wykorzystując oryginalne poczucie humoru, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje czy też przerysowuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko.

  Grupa powstała w 2012 roku, jako alter ego Night Mistress. Wówczas reżyser Bartosz Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” (muz. Piotr Połać/Nocny Kochanek, sł. Bartosz Walaszek/Piotr Połać) znalazł się w pełnometrażowej kreskówce „Kapitan Bomba – Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu. Kochanek miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Jednak członkowie grupy czuli się w jajcarskim wydaniu idealnie i gdy okazało się, że bawi ono także publiczność, zostało z chłopakami na dłużej.

  W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka zatytułowana „Hewi Metal”. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”. Kariera zespołu po premierze albumu nabrała jeszcze większego rozpędu niż w przypadku debiutu.

  Miniony rok Nocnych Kochanków obfitował m.in. w takie wydarzenia jak zagranie supportu przed grupą Scorpions w Ergo Arenie, czy występ na największym festiwalu w kraju – na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, z którego to koncertu ukazało się DVD. Przez kilka lat grania zaliczyli już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych mniejszych. To stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, czy też listy Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych. Od dłuższego czasu znani z wyprzedanych koncertów nawet pół roku przed występami.

  Po roku intensywnej promocji albumu bez wsparcia dużej wytwórni „Zdrajcy Metalu” otrzymali status złotej płyty. Rok 2018 Nocny Kochanek przywitał koncertem pod Pałacem Kultury na 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dwoma wyprzedanymi do ostatniego biletu występami w warszawskiej Progresji, z których ukaże się ich własne DVD. Ponadto w wywiadach obiecują, że już jesienią tego roku zamkną się w studiu, aby nagrać kolejny album.

  Nocny Kochanek - Fot. Michał Szwerc

  Miasto: Skarżysko-Kamienna, Warszawa, Łódź

   

  Członkowie zespołu:

  • Krzysiek Sokołowski – wokal
  • Arek Majstrak – gitara
  • Artur Pochwała – bas
  • Robert Kazanowski – gitara
  • Artur Żurek – perkusja
  • Marcin Koćmierowski – menadżer

   

  Dyskografia:

  • 2015.11.06 – Hewi Metal
  • 2016.01.13 – Zdrajcy Metalu
Półfinał - Poznań - 19 maja (sobota)
 • Miejsce

   

  Centrum Kultury ZAMEK znajduje się w centrum Poznania, u wylotu ul. Św. Marcin. Jego siedziba - potężny zamek cesarski z początku XX wieku to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych w mieście.

  Z dworca kolejowego dojechać można do zamku autobusami nr 51, 68 i 71.

  W najbliższym sąsiedztwie zamku zatrzymują się linie autobusowe 51, 68, 71, 76, 63, oraz tramwaje 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16, 17, 20. Przystanki usytuowane są przy ul. Św. Marcin, al. Niepodległości oraz ul. Fredry.

  Można też dojść tu piechotą: ul. Dworcową lub al. Niepodległości z dworca kolejowego. Spacer zajmie ok. 15 min.

  Przed zamkiem znajduje się płatny parking (cena postoju - 5 zł za 1h) oraz parking dla rowerów.

 • The Djangos

  Po 3 latach prób i pracy twórczej oraz zdobyciu z jednej strony doświadczenia a z drugiej świadomości na co się właściwie porywamy, zespół The Djangos zdecydował się wydać swój pierwszy autorski album długogrający.
  The Djangos to zespół dziesięciu pasjonatów którzy spotkali się z potrzeby serca a może nawet i duszy ale przede wszystkim z bezwarunkowej miłości do muzyki. Ogromne znaczenie ma dla nas kultura reggae, ale też szeroko pojęta muzyka światowa ( z pewnymi wszak gatunkowymi wyjątkami). Wierzymy, że muzyka może zmienić świat na lepsze i ta właśnie wiara połączyła nas w jeden zespół.

   

  The Djangos to:
  Natalia ” Ka ” Paruszewska urodzona w Niemczech wychowana w Nowym Yorku charyzmatyczna wokalistka zespołu.
  Angelika Wróbel – perkusja,
  Monika Biczysko- chóry oraz instrumenty klawiszowe,
  Dorian Borek – instrumenty klawiszowe,
  Janusz Zalewski – gitara,
  Tomasz Kinecki – instrumenty perkusyjne,
  Paweł Kamiński – saksofon,
  Marcin Malarz – trąbka,
  Andrzej Danek – Puzon,
  Daniel Wysocki – bass,

   

  Geneza nazwy:
  Wielbiciele filmów Quentina Tarantino pewnie będą mieli pewne skojarzenia i to jest bardzo dobry trop. Rzeczywiście genialny film ” Django” był naszą inspiracją a do muzyki podchodziliśmy bardzo intuicyjnie i dążyliśmy aby album o nazwie ” Hot & Fire ” był wyjątkowy a zarazem świadomy i muzyka którą chcemy się podzielić sprawiała pewną radość. Budując zespół, elementem kluczowym było poszukanie takich ludzi, którzy włożą serce w te piosenki i dziś po całym przedsięwzięciu możemy powiedzieć, że cel został osiągnięty świadomie, bez nacisków a przede wszystkim w zgodzie ze sobą.
  Pozdrawiamy The Djangos

   

  Płyta ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys. 

   

   

   

 • Opus Magnum

  Zespół Opus Magnum, w którego skład wchodzi Dj Creon, Ematei Duch i Johnny. Ich twórczość charakteryzuje się wyjątkowo mocną, dynamiczną i pełną pozytywnej agresji muzyką, okraszoną rapem i hardcore-ową wokalną ekspresją. W grudniu 2016 roku zespół wydał swój pierwszy album pt. Rok Zero wydany przez Opus Magnum Records.

  DJ CREON – Dj i producent muzyczny przez wiele lat związany z grupą Trzeci Wymiar, założyciel zespołu Opus Magnum. Warto wspomnieć, że oprócz produkcji muzycznej, jest również świetnym dj’em, co wyjaśnia jego przywiązanie do wosku. CREON po dziś dzień jest zwolennikiem samplingu i uważa, że sample mają duszę. W produkcjach sygnowanych własnym imieniem nie wyobraża sobie brzmienia bez sampli z wosku. Sprawnie łączy technikę samplingu z przesterowaną elektroniką, co zdecydowanie wyróżnia jego bity spośród innych beatmekerów i nadaje potężne brzmienie produkcjom, czego przykładem jest Opus Magnum.

  EMATEI DUCH – Raper oraz autor tekstów. Przed powstaniem Opus Magnum związany z opolską sceną hiphopową. Przez kilka lat był również członkiem wytwórni Dj’a FeeL-X’a Siła Z Pokoju Version Records, w której wydał album pt. Cięty Język. DUCH w swoich tekstach stawia przede wszystkim na treść, ale forma jak i przeróżne zabiegi stylistyczne nie są mu obce.

  JOHNNY – Wokalista, muzyk, kompozytor. Zanim dołączył do Opus Magnum, związany był z zespołem STAN z którym nagrał trzy albumy. Słynie z niezwykłej elastyczności (mówi się, że potrafi zaśpiewać każdy utwór, za to nie każdy potrafi zaśpiewać utwór Johnnego). W swojej pracy wykorzystuje umiejętność gry na instrumentach, tworząc niepowtarzane brzmienia.

   

 • Two timer

  Two Timer to nowocześnie zagrany blues-rock czerpiący garściami ze źródeł z Delty Mississippi. Swoją muzykę określają jako "grunge blues on steroids”. Zespół od blisko 10 lat koncertuje w klubach i festiwalach w Polsce i na świecie m.in. w USA, Kanadzie, Francji i Niemczech.

   

  Two Timer dwukrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA w 2014 oraz 2016 roku, w którym zakwalifikował się do półfinału tego największego wydarzenia bluesowego na świecie. Dotychczasowa dyskografia zespołu to: EP "Here it comes" w 2010 r., LP "Two Timer", w 2014 r. oraz LP "The Big Ass Beer To Go" w 2016 r. 12 maja 2018 roku odbędzie się premiera najnowszego albumu zespołu - "The Big Easy".

  Muzyka grupy dostępna jest m.in. w serwisach Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer, Amazon Music, Google Music i inne.  

   

 • Tune

  Tune to polski zespół, obracający się w granicach rocka alternatywnego. W skład zespołu wchodzą- Adam Hajzer (Gitara), Jakub Krupski (Śpiew), Leszek Swoboda (Bas), Wiktor Pogoda (Perkusja), oraz Michał Chojecki (Akordeon, Instrumenty Klawiszowe). 

   

  Wraz z zespołem, pracą nad wydanym w 2011 roku debiutanckim albumem Lucid Moments zajął się m.in. Robert Hadley znany ze współpracy z takimi gwiazdami jak Pink Floyd, Electric Light Orchestra, czy Korn. Lucid Moments dzięki nietypowej formie, oraz użyciu w utworach m.in. akordeonu, przez wielu dziennikarzy okrzyknięty został debiutem roku, zespół natomiast nadzieją muzyki progresywnej- gatunku od którego za sprawą drugiego albumu pt Identity Tune zaczął się oddalać. Album Identity wydany został w 2014 roku, w berlińskiej wytwórni Dust On The Tracks i zdobył doskonałe recenzje na całym świecie.

   

  Po długich trasach koncertowych promujących dwie pierwsze płyty, w 2017 roku zespół zaczął pracę nad kolejną- trzecią płytą zatytułowaną III.

   

  Wydana nakładem Mystic Production „trójka” wyjątkowo przypadła do gustu polskiej publiczności, o czym świadczą sukcesy zespołu w radio (zarówno singiel Sky High, jak i Icarus, przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów w Antyradio, a w Liście Przebojów Programu III Icarus doszedł do miejsca 17). Niebawem ukaże się kolejny singiel pt Cocaine.

  Mimo, że zespół jest w trasie koncertowej promującej ostatni album, pracuje już w studio nad następnym, mającym ukazać się w przyszłym roku.

   

 • NeuOberschlesien

   

  NeuOberschlesien to widowiskowe koncerty, mocny i czysty śląski przekaz, znakomity kontakt muzyków z publicznością, dosadne i mocne teksty Michała Stawińskiego. To wszystko sprawia, że zespół od lat spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność. Niezwykła barwa głosu oraz olbrzymia charyzma sceniczna Michała Stawińskiego - wokalisty i lidera NeuOberschlesien przyciąga publiczność w każdym wieku, nieustannie jednocząc wszystkie pokolenia.


  10 listopada 2017 na rynku muzycznym pojawił się nowy album NeuOberschlesien. To premiera niezwykła - muzycy znani z ostrego grania i tekstów w języku śląskim, sięgnęli do rozmaitych źródeł inspiracji, próbując zupełnie nowych ścieżek muzycznych. W efekcie powstał album „3” - różnorodny, z wyraźnymi elektronicznymi wpływami, ale niepozbawiony charakterystycznego dla Oberów rockowo pazura. Teksty piosenek, napisane przez Michała Stawińskiego, są już nie tylko po śląsku i o Śląsku, dotykają poważnych tematów, a także prozaicznych spraw.


  Tym samym, po dotychczasowych sukcesach poprzednich płyt, w tym wydawnictwa koncertowego z orkiestrą symfoniczną, powstałego przy współpracy z Adamem Sztabą, zespół otworzył nowy rozdział swojej twórczości.


  zespół występuje w składzie: Michał Stawiński – wokal, Łukasz Sztaba – klawisze, Wojtek Jasielski – bas, Tomasz Andrzejewski – gitara, Adam Jurczyński – gitara, Filip Oczkowski – perkusja.

   

 • Dollz

  Grupa Dollz (dawniej Dolls Insane) powstała w 2011 roku.  Wtedy to wokalistka, Paulina Kut, wystąpiła solo w talent show TVN - X Factor, gdzie brawurowo wykonała utwór Bjork. Nie dało  jej się nie zauważyć.  Po programie,  Maciej Pawełczyk (gitarzysta) proponuje jej współpracę. Niebawem do tej dwójki dołącza reszta zespołu.

   

  Pierwszym utworem do którego powstał klip zrealizowany na Warszawskiej Pradze jest  „Every Street”

   

  W 2012 roku zespół odwiedza Las Vegas, gdzie powstaje klip do utworu "Tory”. W teledysku  gościnnie wystąpił  Adama "Nergal" Darski, lider grupy Behemoth.

   

  Pod koniec 2013 zespół nagrywa utwór “Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce popularnego programu “Kossakowski. Szósty Zmysł”. Piosenka jest napisana w języku wymyślonym przez Paulinę. Powstaje do niej teledysk z ujęciami z Ukrainy.

   

  22 września 2014 ukazuje się EPka pod tytułem "Taa…” (MJM Music PL), który promuje utwór “Czy Ktokolwiek?”, w teledysku do kórego Paulina parodiuje talent show, w którym niegdyś wystąpiła.

   

  W 2017 roku ukazuje się płyta „Sz…Sz..Sz…”, którą zapowiadał singiel  "Diament Mój”. Co ciekawe, utwór pojawił się też w czołówce bardzo popularnego serialu  “Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel. Kolejny numer pokazał nieco inne oblicze zespołu. „Lawju Bejbe” odstaje od dotychczasowych kompozycji zespołu. Jest parodią zarówno muzyczną jak i obrazkową lekkich łatwych i przyjemnych piosenki o miłości.

  Chwilę później zespół wydał kolejnego singla „Lukier”.

   

  Płyta zbiera dużo pozytywnych recenzji . Obecnie zespół koncertuje w klubach promując album. W przygotowaniu jest kolejny teledysk.

   

 • Leski

  Leski czyli Paweł Leszoski, zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.

   

  Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN, bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę „Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiące część jej europejskiej trasy. 17 stycznia Leski zagrał koncert promujący album SPLOT w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

   

  22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do F R Y D E R Y K Ó W w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na OPOLSKIM FESTIWALU.

   

  Leski mam na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król.
  W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.

   

  W kwietniu 2018 roku ukaże się pierwszy singiel zapowiadający płytę „Miłość. Strona B”, której premiera 1 czerwca 2018 roku. 

   

 • Łydka Grubasa

  Łydka Grubasa to humorystyczny i szyderczo-prześmiewczy zespół rockowo-metalowo-hotdogowy. Gramy od 2002 roku i mamy na koncie mnóstwo koncertów klubowych i plenerowych, trzy płyty studyjne ("Bąż Woa", Perpetuum Debile" i "O-dur C-ból") i parę innych dokonań. Staramy się robić dobre piosenki z soczystymi riffami i tekstami, które niosą ze sobą zarówno bekę, jak i puentę. Kochamy zdrowego rocka bez napinki i staramy się przekazać publiczności jednako dobre granie, jak i swojską atmosferę, pełną wyszczerzonej w uśmiechu japy.

   

 • OHO!KOKO

  OHO!KOKO to zespół ze Szczecina, w którego skład wchodzą Alicja (wokal), Marek (gitara, efekty i loopery)  i Tomek (perkusja). Grają  nieszablonowo w oryginalnym dla siebie stylu przy użyciu elektronicznych sprzętów. Sposób wydobywania i tworzenia dźwięków, sprawia, że ich koncerty to nie tylko uczta muzyczna, ale także ciekawe widowisko. OHO!KOKO to prawdziwy gatunkowy koktajl Mołotowa, który składa się z mieszanki popu, elektroniki, rocka i soulu oraz magicznego składnika X.

  Niedawno zadebiutowali bardzo dobrze przyjętym krążkiem „AUDIO”. Na płycie można znaleźć jedenaście autorskich utworów, które składają się w emocjonalny pamiętnik muzyczny zespołu.

  Mają bardzo poważne plany trasy po Polsce oraz Europie. Można było ich zobaczyć i usłyszeć w „Must Be The Music”. Sa laureatami Festiwalu Młodych Talentów i FAMY. W trakcie swojej muzycznej drogi występowali nie tylko w Polsce, ale także na scenach festiwali w Niemczech, Chorwacji i na Ukrainie.

   

 • Gość koncertu - Offensywa

  OFFENSYWA to muzyczna alternatywa i energiczny koncertowy powiew świeżości.

  W sierpniu 2012 roku, nakładem wrocławskiej firmy Lou&Rocked Boys, ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Jest jak jest”, który zawiera 13 autorskich kompozycji, utrzymanych w stylistyce melodyjnego punk rocka. Wszystkie autorskie teksty są pisane w języku polskim, co zdecydowanie wyróżnia młody band na krajowym podwórku,

  gdzie w nurcie neopunkowym dominuje przekaz anglojęzyczny.

   

  W lutym 2015 roku na rynku muzycznym pojawił się drugi album długogrający zespołu, zatytułowany "Zwycięstwa smak". Krążek zawiera 11 autorskich kompozycji, utrzymanych
  w stylistyce post punkowej z domieszką klasycznego rock’n’rolla. Wszystkie teksty znajdujące się na płycie  napisane zostały w języku polskim. „Zwycięstwa smak” to powiew świeżości oraz kwintesencja młodości i klasycznego punk rocka w nowoczesnej formie.
  Bez wątpienia jest to album, na którym każdy, nawet najbardziej wybredny słuchacz, znajdzie coś dla siebie - od energetycznych czadów, przez postbeatelsowskie, melodyjne piosenki, na nieco lżejszej i skłaniającej do autoanalizy balladzie kończąc. W szczytowym momencie album "Zwycięstwa Smak" gościł na 40 miejscu OLiS-u, co dla młodego zespołu, grającego muzykę niezależną jest nie lada osiągnięciem.

   

  Obecnie Offensywa jest w trakcie nagrań 3 albumu, a premierowe piosenki fani Zespołu mogą już usłyszeć na koncertach w Polsce i na świecie. 

   

 • Gwiazda koncertu - Decapitated

  Decapitated to mistrzowie polskiego technical death metalu. Powstała w 1996 roku grupa zdołała z biegiem lat zdobyć reputację jednego z międzynarodowych liderów muzycznych swojego gatunku. Podczas swojej ponaddwudziestoletniej kariery Decapitated wydali siedem albumów studyjnych które zalicza się do najbardziej wpływowych wydawnictw metalowych XXI wieku. 

   

  Nagrywanie ich najnowszego dzieła, albumu "Anticult" (2015) okazało się dla muzyków Decapitated zadaniem niezwykle wymagającym, ponieważ nigdy wcześniej nie podjęli się stworzenia piosenek tak wymagających pod względem muzycznym. Na nowym albumie zespół kolejny raz podniósł muzyczną poprzeczkę, łącząc różne style i brzmienia. Flirt z różnymi tempami, miksowanie death metalu z grindcore’em, black-metalowa atmosfera z groove’owymi bitami i stoner-rockowymi wibracjami, modern-metalowe riffy – te wszystkie charakterystyczne elementy nowego wydawnictwa nawiązują do wydanego w 2006 roku Organic Hallucinosis.  Wacław „Vogg” Kiełtyka mówi: Spędziliśmy bardzo wiele czasu na dopracowaniu tego albumu. Mam nadzieję, że ludzie też go pokochają. Jestem pewien, że Anticult nie zawiedzie ani nowych ani starych fanów zespołu. Jest na nim coś dla wszystkich. Nie mogę doczekać aż znowu będziemy grać na żywo, chcemy ze wszystkimi podzielić się piosenkami z nowego albumu.


  Pomysłowość melodii i techniczna sprawność pomogły Decapitated zyskać szacunek kolegów po fachu oraz rzeszę oddanych fanów. Vogg, który jest muzycznym mózgiem grupy, tworzy kawałki charakteryzujące się gwałtownymi tempami, przytłaczającymi riffami i zapadających w pamięć gitarowymi solówkami. 

   

Eliminacje w Czechach - Praga - 31 maja (czwartek)
 • Miejsce

  Lucerna Music Bar znajduje się w samym sercu czeskiej Pragi przy Placu Wacława (Václavské náměstí). 

   

  Lucerna Music Bar
  Vodičkova 36
  110 00 Praha 1

   

  Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.musicbar.cz 

 • Cruadalach

 • Electric Lady

 • Hentai Corporation

 • Herdek Filek

 • Marry B

 • Sematam

 • Seventh Passion

 • The Paranoid

 • Toxic People

 • Wait

Półfinał - Gdańsk - 9 czerwca (sobota)
 • Miejsce

   

  Klub Stary Maneż znajduje się w gdańskim Wrzesczu, przy ul. Słowackiego 23.

  Do klubu można dostać się Autobusami linii:

  • 110, 122, 126, 157 - przystanek Zabytkowa
  • 127, 158, 199, 227, 315, N2, N3, N4, N13 – przystanek Galeria Bałtycka
  • 136, 149 - przystanek Zabytkowa/ Chrzanowskiego

  oraz tramwajami linii nr 5, 6, 9, 11, 12 wysiadając na przystanku Galeria Bałtycka. Dojście do klubu ulicą Słowackiego zajmie ok. 8 minut.

  Do klubu dotrzecie również za pomocą SKM/PKM wysiadając na przystanku Gdańsk Wrzeszcz. Z przystanku kierujcie się ulicami Dmowskiego, Al. Grunwaldzką i Słowackiego. Dojście zajmie ok. 12 minut.

  W promieniu 300 metrów od klubu znajduje się kilkaset ogólnodostępnych miejsc parkingowych w parkingach naziemnych i podziemnych. Na ulicy Słowackiego znajdziecie również postój TAXI.

 • Poligon nr. 4

  Poligon nr. 4 to Warszawski zespół GRUNGE'owy, który zadebiutował albumem wydanym w 2011 przez SP records. Od tamtego czasu koncertuje w różnych klubach Polski od Wrocławskiego Liverpoolu, przez główną scenę Juwenaliów, po Warszawską Stodołę, Proximę czy Progresję.

  Pod koniec 2017 ukazał się drugi album pt" Flashback", także pod szyldem SP records. Single z tej płyty pojawiały się w takich mediach jak Rock Radio, Eska Rock, Antyradio, Teleexpress, radio kampus, trójka, czwórka czy jedynka. Płytę promowała trasa po największych miastach Polski oraz dwa teledyski (w realizacji trzeci).

  Poligon nr. 4 do tej pory miał zaszczyt dzielić scenę z takimi zespołami jak Kult, Kazik na żywo, Closterkeller, Lipali czy Lao Che. Są też najlepszym przykładem tego, że grunge ma się dobrze i jest wiecznie żywy.

 • Glasspop

  GLASSPOP to nowy zespół który powstał w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go ("nie-nowi" lecz) doświadczeni muzycy znani z takich zespołów
  jak: UFly, Hot Water, Chupa, Wolna Sobota, Alpha Dog, Tfaruk Love Communication.

  W sklad zespołu wchodzą: Marcin „Maverick” Kujawa (wokal), Piotr Tarnawski (bas), Maciej Zdanowicz (gitara), Antek Cepel (bębny).

  Glasspop to odpowiedź na nasze muzyczne poszukiwania i próba zdefiniowania samych siebie jako artystów. Chcemy tworzyć i być na muzycznej scenie na swoich własnych zasadach - mówią muzycy.

  Klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny dają szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości co powoduje że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń. 

  W czerwcu 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla: „I Need somebody” który pojawiał się w radiostacjach: Radio Victoria, Radio Koszalin, Radio Poznań oraz rozgłośniach studenckich.

  Drugi singiel „Perfect Illusion” zagościł na antenie kolejnych stacji: m.in. Muzo FM, PR „Czwórka”, Eska Rock, Radio Szczecin.

  W listopadzie zespół rozpoczął koncerty promujące pierwszą płytę „Stranger in the mirror”, której premiera odbyła się 8 grudnia.

  Do tej pory Glasspop zagrał z duńskim zespołem: MEW (Berlin, Warszawa, Gdańsk) - Listopad 2017 r., na Spring Break Festiwal, kilka koncertów radiowych: MUZO.FM, Radio Szczecin oraz koncert na głównej scenie WOŚP w Poznaniu.

 • RusT

  Inspirowany hard rockiem lat 70. zespół RusT z Poznania na polskiej scenie muzycznej istnieje już od wielu lat. Do aktualnego składu należy Michu Przybylski na wokalu, Michał Gołąbek na gitarze, Marcin Zimmer na basie oraz pełen energii Jakub Martuzalski na bębnach. Ci podobnie myślący muzycy zjednoczyli się, aby tworzyć fuzję psychodelicznego rocka z bluesem, który oczaruje publiczność na całym świecie.

  Obecnie zespół pracuje nad swoim kolejnym albumem, który ujrzy światło dzienne w 2017 roku.

  W listopadzie 2014 ukazał się debiutancki album „White Fog” nakładem niezależnej wytwórni Good Time Records przy dystrybucji Universal Music Polska. Album został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez media, jak i publiczność zgromadzoną na kilkudziesięciu koncertach podczas trasy „White Fog Leads Me Tour” promującej krążek.

  W sieci ukazały się dwa video single do utworów „White Fog” i „Mary Jane”.

  Do końca roku 2016 zespół promował swój debiutancki album „White Fog”, grając na międzynarodowych scenach takich festiwali jak: Orange Warsaw Festival (PL), Masters Of Rock (CZ) i Rock In The Barn (FR).

  Podczas trasy White Fog Leads Me Tour RusT miał szansę dzielić scenę z takimi zespołami jak: Blues Pills (SE), Airbourne (AUS), Rival Sons (USA), The Answer (IRL), Triggerfinger (BE) czy MUSE (UK).

 • Agata Karczewska

  Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka. Przedstawicielka muzycznego minimalizmu.

  Artystyczna spadkobierczyni Elliotta Smitha i Dolly Parton, która wierzy w to, że gitara i wokal w zupełności wystarczą do grania dobrej muzyki.  Swój styl określa jako folk z domieszką amerykańskiego country. Do tej pory wydała jedną EP-kę pt. You’re Not So Special, na której można usłyszeć akustyczne piosenki o brytyjskiej monarchii, piłce nożnej, miłosnych rozczarowaniach i o siedmiu grzechach głównych.

  Poza muzyką zajmuje się kolekcjonowaniem winyli i kibicowaniem Manchesterowi United.

 • Carrion

  Carrion powstał na początku 2003 roku w Radomiu. Po zagraniu wielu koncertów oraz festiwali został zauważony przez wytwórnię MJM Music PL z którą podpisał kontrakt fonograficzny. Zaowocowało to wydaniem czterech płyt "Carrion" (2007), "El Meddah" (2010), "Sarita" (2012), "Dla idei" (2014). Obecnie pracuje nad kolejnym krążkiem, który zapowiadają trzy single "Rankor", "Jedz to!" oraz "Pryzmat". Zespół ma na koncie kilkaset koncertów zagranych w Polsce, UK oraz USA.

  W skład zespołu wchodzą: Kamil "Hans" Pietruszewski (wokal), Mariusz "Vikol" Wiązowski (gitara, wokal), Adrian "Adi" Plech (gitara basowa), Dariusz "VanChesco" Wancerz (instrumenty klawiszowe) Marcin "PtaQ" Szpak (perkusja).

 • Premiera

  Premiera to nie zespół. Premiera to logiczna konsekwencja nigdy nie kończącego się dorastania w mieście prowincjonalnym, mieście niby na uboczu, a jednak w centrum, mieście nie mającym nic do zaoferowania a oferującym - setki niekończących się torów wiodących do miejsc ograniczonych wyłącznie wyobraźnią jego mieszkańców. To właśnie tutaj w 2002 roku trzech niepokornych nastolatków - SW(mc), BERS(mc) i KOŁCZ(dj) wkroczyło na drogę wiodącą do spełniania swoich muzycznych marzeń. Owocem owej kolaboracji były 2 niezależne wydawnictwa "Premiera" oraz "Lepiej Późno Niż Za Wcześnie".

  Po ośmiu latach grania w klasycznym trio, chłopaki doszli do wniosku, że czas rozszerzyć skład o live band. Do zespołu zaczęli dołączać kolejni muzycy - Wochen - bas, Płotek - perkusja, Maciek - instrumenty klawiszowe, Marek Kołodziejczak a następnie Piti - gitara. W krótkim czasie nagrali Epkę "Premiera EP". Niezliczone ilości prób, koncertów na przeróżnych festiwalach, juwenaliach, przeglądach oraz hektolitry z trudem przetrawionego alkoholu scementowały skład.

  Niestety na przełomie 2015/2016 roku nieoczekiwane wyzwania życiowe zmusiły Pitiego do rozstania z zespołem. Na początku 2016 roku zastąpił go Piotrek W. a wraz z nim ładunek kompletnie świeżej energii. Kolejne miesiące to okres bardzo intensywnej pracy nad doszlifowywaniem pomysłów, tworzeniem nowych, ale też nad szukaniem producenta potrafiącego w odpowiedni sposób zaadaptować styl Premiery do wymagań współczesnego rynku fonograficznego. Wybór padł na Dominika Witczaka - znanego bardziej jako gitarzysta COMY - "Witos". Wakacje 2016 roku oraz okres jesienno - zimowy przełomu 2016/2017 roku obfitowały w niekończące się sesje nagraniowe, próby, ale też kreatywne spory o kształt powstającego wydawnictwa.

  Wiele ciężkiej pracy, wyrzeczeń, wątpliwości, nieprzespanych nocy, kłótni z ich kobietami doprowadziło ich ostatecznie do miejsca w którym są dumni z tego co mogą Wam zaprezentować... pod warunkiem, że im pomożecie. Pomimo przeszło 15 lat działalności, sercem Premiery nadal jest nieposkromiona pogoń za muzycznymi marzeniami, których początkiem i końcem jest pewne niepozorne, malownicze miasteczko w centrum Polski: "...siadam im na grzbiecie, żeby sobie w świat polecieć, porozglądać się po świecie, ale zawsze wracam tu...".

 • Pull The Wire

  Pull The Wire - to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełne, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Muzycznie – nie wiesz, czy wyzerujesz ostatnią butelkę w Kalifornii, czy w bramie polskiego podwórka rodem z lat 90. To jak, piszesz się na taki wypad?

 • Snowman

  Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem Lazy. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

  Drugą płytą „The Best Is Yet To Come“ Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę – energetyczną, krzykliwą i angażującą!

  W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór”, pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów  formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez rewelacyjny wokal lidera Michała Kowalonka.

   

  Album „Gwiazdozbiór” został bardzo wysoko ocenioną przez dziennikarzy muzycznych:

   

  Snowman i "Gwiazdozbiór". Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie w dobrej formie " Mnóstwo tu ładnych aranżacji i delikatnie rozwijających się tematów, które brzmią, jakby ta płyta została napisana gdzieś między trzecią a piątą nad ranem. "Gwiazdozbiór" Snowman to nasza płyta dnia.

  Robert Sankowski/ Gazeta Wyborcza

   

  Do niedawna zespół kojarzyłem głównie z niestandartowym rozmiarem poprzedniego albumu i kilkoma ciekawymi quasi - transowymi eksperymentami. Współpraca z frontmana Michała Kowalonka z Myslovitz w najtrudniejszej z ról - zastąpienia Artura Rojka - wydaje się już przeszłością, ale zostawiła ich twórczości wyraźny ślad w postaci melodyjności czy zwięzłych piosenek. Do tego dodać trzeba instrumentalną sprawność muzyków, charyzmatyczny wokal i bardzo dobrą produkcję Leszka Biolika. W sumie to jedna z tych rzadkich płyt, na której wszystko się udało i zdecydowanie najlepsza w karierze zespołu. Jeśli już czerpać z brytyjskich wzorców - to właśnie tak!

  Piotr Metz/ Wprost

   

  Snowman wraz z wydaniem swego trzeciego albumu zostawia w tyle większość polskiego mainstreamu. Teraz trzeba tylko ograć te piosenki na żywo i przekonać do nich rozgłośnie radiowe – a będziemy mieli w pełni profesjonalną gwiazdę rocka w prawdziwie współczesnym tego słowa znaczeniu. (8/10)

  Paweł Gzyl   

   

  Album "Gwiazdozbiór" poznańskiej formacji Snowman, to z pewnością jedna z najciekawszych i najbardziej intrygujących polskich premier tego roku, na którą to warto było czekać tak długo. To płyta z dobrym pomysłem, świetnym warsztatem i pokaźną porcją rockowego grania na najwyższym poziomie, a do tego - co ważne, w całości po polsku. Mądra, szczera, piękna muzyka, która łączy w sobie wielką wartość artystyczną, z przestępnym, przebojowym i przyjemnym brzmieniem.

  Maciej Janiszyn/ Wyspa.fm

   

  Kowalonek najwyraźniej docenił sprawne śpiewanie piosenek,operowanie emocją i naturalną wrażliwością (czym wyróżniał się Rojek właśnie) i przeniósł to do Snowmana, co wraz z pieczołowitością producenta Leszka Biolika dało efekt nader udanej płyty. Dodajmy - płyty z przebojami, bo trudno sobie wyobrazić, żeby rozgłośnie radiowe pominęły tak wpadające w ucho i zapadające w pamięć utwory, jak „ Znów jesteś sobą”, „Ocean nieba”, czy „Moje miasto”.

  Mirosław Pęczak / Polityka

   

  Na Gwiazdozbiorze nie jest już progresywnie, psychodelicznie czy jazzowo, wciąż jest jednak niesamowicie bystrze, ze świetnym wyczuciem muzycznej materii. I wreszcie naprawdę przebojowo Snowman pod okiem Leszka Biolika nagrał świetnie wyprodukowany, przemyślany i samoświadomy album – z jednej strony gładki i radiowy, z drugiej, pełen celnych odniesień do światowego rocka z najwyższej półki. daje to kandydata na jedną z płyt roku.

  Jordan Babula/Teraz Rock

   

  Zespół Snowman, nie zaprzestaje aktywności, właśnie przygotował zbiór remiksów utworów z płyty „Gwiazdozbiór" pod tytułem „Reworked & Remixed. Dostępny jest w wersji cyfrowej i portalach steamingowych od 23 lutego. Zestaw zawiera: " Mów do mnie”  zmiksowany przez QLHEAD, An On Bast i Phila Hollinsa (Mów do mnie QLHEAD remix, Mów do mnie An On Bast remix, Mów do mnie Phil Hollins remix) oraz największy przebój z płyty, utwór "Znów jesteś sobą” w remiksie TRE oraz CJ Viann (Znów jesteś sobą, TRE remix , Znów jesteś sobą CJ Viann edit i CJ Viann club edit).

 • Łysa Góra

  Platon powiadał, że gdy w dawnych, słowiańskich czasach dusze spadały na ziemię rozpadając się na połowy, jedna z nich rozbiła się o Łysą Górę i rozpadła na części siedem. Setki lat później w roku 2012, w Piasecznie, siedmioro szaleńców założyło zespół. Przypadek? Nie sądzę. Skład zespołu jest wystarczająco duży aby na 15 minut zablokować małą stację benzynową zamawiając kawę, hot-dogi i zastanawiając się jakie wziąć sosy.

  Muzyka inspirowana wsią, czarujące czarownice, Janusze wieś-metalu, hopsztosy. Hola hola! Słowiańsko, heavy-folkowo i bardzo energetycznie. Koncerty bardzo głośne - żeby nie było że nie ostrzegali. Głosy białe a czasem nawet czarne. Instrumentarium od XIX-wiecznych skrzypiec, przez czarcie kopyto, aż po gumowego kurczaka.

  Mają prawie wszystko w D (kilka utworów jest w innych tonacjach). Nie zmieścili się na paru scenach (basista musiał grać gdzieś na schodach lub za filarem). Nagrali i wydali do tej pory dwie płyty, które są dostępne na torrentach, co jak wiadomo jest jednoznacznie uznawane w środowisku za sukces.

  Siedmioro „Łysych” to obecnie: Dorota Filipczak-Brzychcy (wokal), Marta Jędrzejczyk (wokal), Sylwia Biernat (skrzypce), Krystian „Krystek” Jędrzejczyk (perkusja), Paweł Piotrowicz (gitara basowa), Krzysztof Rukat (gitara elektryczna), Grzegorz „Laser” Lasek (instrumenty perkusyjne).

 • Gość koncertu - The Sixpounder

  "Wrocławski The Sixpounder to zespół cieszący się estymą jako jeden z najciężej pracujących i oddanych metalowej sztuce. (…) Na koniec przyznam, że kontakt z tym wydawnictwem to w pewnym sensie wyzwanie stawiające kilka pytań. Po pierwsze, musimy odpowiedzieć, czy The Sixpounder to już towar eksportowy (z bogatym dorobkiem na dużych scenach), a następnie czy aby na pewno ktoś nas tu nie oszukał i czy metal, ten przez duże M, aby na pewno pochodzi z Wrocławia. Na dzień dzisiejszy, sądząc po innych recenzjach - peanach wznoszonych na cześć zespołu, na oba te pytania wszyscy znamy odpowiedź.” - Grzegorz Pindor, Magazyn Gitarzysta

  The Sixpounder powstał w 2008 roku we Wrocławiu i gra mieszankę ciężkich odmian rocka od groove metalu poprzez thrash do melodyjnego death metalu.

  W roku 2011 roku zespół nagrał debiutancki album „Going to Hell? Permission Granted!”. W tym samym roku wokalista Filip Sałapa wziął udział w pierwszej edycji programu „The Voice Of Poland”. Tam został zauważony przez wytwórnię Universal Music Group Poland, która wydała debiutancki album, czyniąc The Sixpounder pierwszym w historii polskim zespołem metalowym wydanym przez tę wytwórnię.

  Pod koniec 2013 roku The Sixpounder rozpoczął nagrywanie drugiego albumu zatytułowanego „The Sixpounder”. Na płycie pojawili się goście: Jacek Hiro (Sceptic), Vogg (Decapitated) oraz Peter (VADER). Płyta została wydana nakładem Universal Music Group Polska i zyskała popularność dzięki singlom „The Hourglass”, „Dead Man Walking” oraz „New World Order”.

  W 2016 roku pojawił się trzeci album zatytulowany „True To Yourself”. Miks oraz mastering wykonał Daniel Bergstrand, znany ze współpracy z takimi zespołami jak: Dimmu Borgir, Behemoth, In Flames, Meshuggah, Decapitated czy Soilwork.

  Zespół brał udział w festiwalach m.in. Wacken Open Air, Woodstock 2014, Woodstock 2017 i wielu innych.

  Od momentu powstania zespół jest czynny koncertowo. Ma na swoim koncie liczne trasy w Polsce oraz za granicą (Wielka Brytania, Niemcy) m.in. z Vader, Decapitated, Acid Drinkers, Kat. Występy przed zespołami m.in. Motörhead, Suicide Silence, Behemoth, Bullet For My Valentine, Mastodon, Skindred, At The Gates, Moonspell, Soilwork, Bury Tomorrow, Kat.

 • Gwiazda koncertu - Armia

  Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego.

  W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty - fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne - didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii.

  Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z rozbudowanym instrumentarium i wyrafinowaną, ekspresyjną muzyką, synergią energetycznego rocka, folku, free jazzu i szeroko rozumianej awangardy, zawierającą cytaty z muzyki klasycznej, sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem.

  10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Armia znana jest z koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 6 wydawnictw live.

   

  27 XI 2012 ukazała się nowa płyta ARMII - "Podróż na Wschód". Album zawiera utwory zarejestrowane na żywo na planie zdjęciowym filmu pod tym samym tytułem. Znajdują się na nim wybrane kompozycje zespołu, często w nowych odsłonach, od "Aguirre"z pierwszej płyty, przez "Popioły" i "Dom przy moście", po "Green" z wydanej w 2009 płyty "Freak", niektóre w akustycznych aranżacjach. W nagraniach, poza podstawowym składem, uczestniczyli muzycy związani wcześniej z zespołem, m. in. jeden z jego założycieli Sławek Gołaszewski i nieodżałowany Piotr "Stopa" Żyżelewicz. Całości dopełnia kilka anglojęzycznych wersji utworów Armii, w tym tytułowy "Towards The East", w akustycznych interpretacjach zaprzyjaźnionego z zespołem Gerarda Nowaka. Nad finalnym brzmieniem płyty czuwali Marcin Bors i Rafał "Frantz" Giec.

  12 XII 2012 zakończyła się trasa koncertowa Armia gra „Legendę”, rozpoczęta 15 VII 2011 na Jarocin Festiwal. Pierwotnie obejmująca kilka największych polskich miast, w związku z dużym zainteresowaniem rozrosła się do 64 koncertów dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

  2 II 2013 rozpoczęła się trasa koncertowa "Podróż na Wschód".

  8 IV 2013 ukazała się płyta "Koncert w Trójce", nagrana 12 IX 2010 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

   

  Na przestrzeni lat w zespole grało wielu zasłużonych dla polskiej sceny rockowej muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński (głos), Rafał Giec (gitary), Jakub Bartoszewski (waltornia, klawisze), Przemek Pacan (perkusja), RIP Piotr "Stopa" Żyżelewicz (perkusja).

Finał Eliminacji - Warszawa - 30 czerwca (sobota)
 • Miejsce

  Progresja to jeden z najpopularniejszych klubów muzycznych w Warszawie i w Polsce. Rocznie odbywa się tutaj ponad 120 koncertów, a także organizowane są imprezy zamknięte o różnym charakterze. Na samych koncertach klub odwiedza ponad 100 000 gości każdego roku, którzy bawią się na powierzchni 1100 m2. Progresja dysponuje dwiema scenami.

  Do klubu dojedziecie liniami autobusowymi nr 105, 184, 197, N42 (przystanek Fort Wola), 194, 713, 716, 813, N52 (przystanek pętla Cm. Wolski) oraz tramwajami linii nr 10, 11, 26 (przystanek Fort Wola) oraz 13, 27 (przystanek pętla Cm. Wolski).

  Przed klubem znajduje się parking, na którym pomieści się nawet kilkaset samochodów.

 • Robert Cichy

  Robert Cichy - gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent mający na swoim koncie współpracę z wieloma artystami sceny polskiej.

  9 lutego 2018 r.  wydał swoją autorską płytę "SMACK", której jest producentem, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe wzbogacona jest czasem o mocne bity, niebanalne teksty lub po prostu zaskakuje ciepłą melodią. Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów, a Cichy określony został jako szaleniec mieszający umiejętnie gatunkami muzycznymi.

  Gościnnie na płycie zaśpiewała Ania Dąbrowska ("Old times girl") oraz australijski wokalista Phillip Bracken ("The road"). W jednym z utworów usłyszymy "walkę" gitarzysty z dj'em czyli starcie gitary Roberta Cichego ze skretch'ami DJ BRK'a).

 • Hope

  HOPE jest zespołem bardzo dobrze znanym polskiej scenie muzycznej. Przez cały okres swojej działalności odniósł wiele sukcesów, między innymi zagrał ogromną ilość koncertów w Polsce jak i za granicą (Czechy, Bułgaria, Rosja, Niemcy, Szwajcaria). Wielokrotnie podziwiany na scenach Przystanku Woodstock, czy LuxFest. Występował u boku takich gwiazd jak Limp Bizkit, Body Count, Suicidial Tendencies, Hactivist, Hed PE. Obecnie publiczność może pamiętać zespół po występach w X edycji programu „Must be the Music - Tylko Muzyka”, gdzie zajął drugie miejsce w ścisłym finale. W tym momencie zespół jest na końcowym etapie wydania kolejnej płyty.

  Jest to tylko cząstka osiągnięć HOPE. Po więcej informacji odnośnie koncertów, wydawnictw, teledysków zespół zaprasza na oficjalną
  stronę: hopefan.tv

  W skład zespołu wchodzą Kroto (wokal), Adi (gitary), Łysy (gitary), Rojek (bass), Gnievo (perkusja), Muerte (dj) oraz Kosta (dj).

  Hope - fot. Materiały prasowe

 • Horrorscope

  Zespół Horrorscope pochodzi z Górnego Śląska, z Metropolii Silesia (praktycznie każdy z innego jej miasta, stąd tak najprościej), czyli z najbliższych okolic Katowic.

  W skład zespołu wchodzą Lech "Blackpitfather" Śmiechowicz (gitary), Adam "Baryla" Bryłka (wokal), Piotr "Pienał" Pęczek (perkusja), Lukasz "Lukas" Gac (gitary), Krzysztof "Xycho" Kłosek (bass).

 • Dream Atlas

  Dream Atlas to formacja grająca rocka, zawiązana początkiem roku 2016 w Pszczynie. Muzyka którą tworzy nie zamyka się w konkretnych ramach gatunkowych, śmiałe kompozycje od początku były znakiem rozpoznawczym zespołu.

  Mają na koncie sukcesy takie jak zwycięstwo w Antyfeście Antyradia 2017 i zdobycie statuetki Złotej Kosy, a ponadto są laureatami pierwszej nagrody oraz nagrody publiczności pszczyńskiego Żubrowiska 2016. Finaliści gliwickiego Przeglądu Kapel Studenckich 2017, laureaci katowickiego przeglądu "Zrób Hałas".

  Zespół bardzo aktywnie koncertuje, występując u boku polskich gwiazd. Do najważniejszych wydarzeń w karierze można zaliczyć występ na czeskim festiwalu Rock For People 2017 oraz koncert na deskach Teatru Śląskiego w październiku 2017. W czerwcu 2017 zespół wydał swoją debiutancką EP zatytułowaną „Butterflies”. Obecnie zespół jest w fazie produkcyjnej debiutanck​​iej płyty długogrającej.

  Neshorn - fot. Materiały prasowe

 • Opus Magnum

  Zespół Opus Magnum, w którego skład wchodzi Dj Creon, Ematei Duch i Johnny. Ich twórczość charakteryzuje się wyjątkowo mocną, dynamiczną i pełną pozytywnej agresji muzyką, okraszoną rapem i hardcore-ową wokalną ekspresją. W grudniu 2016 roku zespół wydał swój pierwszy album pt. Rok Zero wydany przez Opus Magnum Records.

  DJ CREON – Dj i producent muzyczny przez wiele lat związany z grupą Trzeci Wymiar, założyciel zespołu Opus Magnum. Warto wspomnieć, że oprócz produkcji muzycznej, jest również świetnym dj’em, co wyjaśnia jego przywiązanie do wosku. CREON po dziś dzień jest zwolennikiem samplingu i uważa, że sample mają duszę. W produkcjach sygnowanych własnym imieniem nie wyobraża sobie brzmienia bez sampli z wosku. Sprawnie łączy technikę samplingu z przesterowaną elektroniką, co zdecydowanie wyróżnia jego bity spośród innych beatmekerów i nadaje potężne brzmienie produkcjom, czego przykładem jest Opus Magnum.

  EMATEI DUCH – Raper oraz autor tekstów. Przed powstaniem Opus Magnum związany z opolską sceną hiphopową. Przez kilka lat był również członkiem wytwórni Dj’a FeeL-X’a Siła Z Pokoju Version Records, w której wydał album pt. Cięty Język. DUCH w swoich tekstach stawia przede wszystkim na treść, ale forma jak i przeróżne zabiegi stylistyczne nie są mu obce.

  JOHNNY – Wokalista, muzyk, kompozytor. Zanim dołączył do Opus Magnum, związany był z zespołem STAN z którym nagrał trzy albumy. Słynie z niezwykłej elastyczności (mówi się, że potrafi zaśpiewać każdy utwór, za to nie każdy potrafi zaśpiewać utwór Johnnego). W swojej pracy wykorzystuje umiejętność gry na instrumentach, tworząc niepowtarzane brzmienia.

   

 • OHO!KOKO

  OHO!KOKO to zespół ze Szczecina, w którego skład wchodzą Alicja (wokal), Marek (gitara, efekty i loopery)  i Tomek (perkusja). Grają  nieszablonowo w oryginalnym dla siebie stylu przy użyciu elektronicznych sprzętów. Sposób wydobywania i tworzenia dźwięków, sprawia, że ich koncerty to nie tylko uczta muzyczna, ale także ciekawe widowisko. OHO!KOKO to prawdziwy gatunkowy koktajl Mołotowa, który składa się z mieszanki popu, elektroniki, rocka i soulu oraz magicznego składnika X.

  Niedawno zadebiutowali bardzo dobrze przyjętym krążkiem „AUDIO”. Na płycie można znaleźć jedenaście autorskich utworów, które składają się w emocjonalny pamiętnik muzyczny zespołu.

  Mają bardzo poważne plany trasy po Polsce oraz Europie. Można było ich zobaczyć i usłyszeć w „Must Be The Music”. Sa laureatami Festiwalu Młodych Talentów i FAMY. W trakcie swojej muzycznej drogi występowali nie tylko w Polsce, ale także na scenach festiwali w Niemczech, Chorwacji i na Ukrainie.

   

 • Snowman

  Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem Lazy. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

  Drugą płytą „The Best Is Yet To Come“ Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę – energetyczną, krzykliwą i angażującą!

  W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór”, pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów  formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez rewelacyjny wokal lidera Michała Kowalonka.

   

  Album „Gwiazdozbiór” został bardzo wysoko ocenioną przez dziennikarzy muzycznych:

   

  Snowman i "Gwiazdozbiór". Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie w dobrej formie " Mnóstwo tu ładnych aranżacji i delikatnie rozwijających się tematów, które brzmią, jakby ta płyta została napisana gdzieś między trzecią a piątą nad ranem. "Gwiazdozbiór" Snowman to nasza płyta dnia.

  Robert Sankowski/ Gazeta Wyborcza

   

  Do niedawna zespół kojarzyłem głównie z niestandartowym rozmiarem poprzedniego albumu i kilkoma ciekawymi quasi - transowymi eksperymentami. Współpraca z frontmana Michała Kowalonka z Myslovitz w najtrudniejszej z ról - zastąpienia Artura Rojka - wydaje się już przeszłością, ale zostawiła ich twórczości wyraźny ślad w postaci melodyjności czy zwięzłych piosenek. Do tego dodać trzeba instrumentalną sprawność muzyków, charyzmatyczny wokal i bardzo dobrą produkcję Leszka Biolika. W sumie to jedna z tych rzadkich płyt, na której wszystko się udało i zdecydowanie najlepsza w karierze zespołu. Jeśli już czerpać z brytyjskich wzorców - to właśnie tak!

  Piotr Metz/ Wprost

   

  Snowman wraz z wydaniem swego trzeciego albumu zostawia w tyle większość polskiego mainstreamu. Teraz trzeba tylko ograć te piosenki na żywo i przekonać do nich rozgłośnie radiowe – a będziemy mieli w pełni profesjonalną gwiazdę rocka w prawdziwie współczesnym tego słowa znaczeniu. (8/10)

  Paweł Gzyl   

   

  Album "Gwiazdozbiór" poznańskiej formacji Snowman, to z pewnością jedna z najciekawszych i najbardziej intrygujących polskich premier tego roku, na którą to warto było czekać tak długo. To płyta z dobrym pomysłem, świetnym warsztatem i pokaźną porcją rockowego grania na najwyższym poziomie, a do tego - co ważne, w całości po polsku. Mądra, szczera, piękna muzyka, która łączy w sobie wielką wartość artystyczną, z przestępnym, przebojowym i przyjemnym brzmieniem.

  Maciej Janiszyn/ Wyspa.fm

   

  Kowalonek najwyraźniej docenił sprawne śpiewanie piosenek,operowanie emocją i naturalną wrażliwością (czym wyróżniał się Rojek właśnie) i przeniósł to do Snowmana, co wraz z pieczołowitością producenta Leszka Biolika dało efekt nader udanej płyty. Dodajmy - płyty z przebojami, bo trudno sobie wyobrazić, żeby rozgłośnie radiowe pominęły tak wpadające w ucho i zapadające w pamięć utwory, jak „ Znów jesteś sobą”, „Ocean nieba”, czy „Moje miasto”.

  Mirosław Pęczak / Polityka

   

  Na Gwiazdozbiorze nie jest już progresywnie, psychodelicznie czy jazzowo, wciąż jest jednak niesamowicie bystrze, ze świetnym wyczuciem muzycznej materii. I wreszcie naprawdę przebojowo Snowman pod okiem Leszka Biolika nagrał świetnie wyprodukowany, przemyślany i samoświadomy album – z jednej strony gładki i radiowy, z drugiej, pełen celnych odniesień do światowego rocka z najwyższej półki. daje to kandydata na jedną z płyt roku.

  Jordan Babula/Teraz Rock

   

  Zespół Snowman, nie zaprzestaje aktywności, właśnie przygotował zbiór remiksów utworów z płyty „Gwiazdozbiór" pod tytułem „Reworked & Remixed. Dostępny jest w wersji cyfrowej i portalach steamingowych od 23 lutego. Zestaw zawiera: " Mów do mnie”  zmiksowany przez QLHEAD, An On Bast i Phila Hollinsa (Mów do mnie QLHEAD remix, Mów do mnie An On Bast remix, Mów do mnie Phil Hollins remix) oraz największy przebój z płyty, utwór "Znów jesteś sobą” w remiksie TRE oraz CJ Viann (Znów jesteś sobą, TRE remix , Znów jesteś sobą CJ Viann edit i CJ Viann club edit).

 • Pull The Wire

  Pull The Wire - to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełne, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Muzycznie – nie wiesz, czy wyzerujesz ostatnią butelkę w Kalifornii, czy w bramie polskiego podwórka rodem z lat 90. To jak, piszesz się na taki wypad?

 • RusT

  Inspirowany hard rockiem lat 70. zespół RusT z Poznania na polskiej scenie muzycznej istnieje już od wielu lat. Do aktualnego składu należy Michu Przybylski na wokalu, Michał Gołąbek na gitarze, Marcin Zimmer na basie oraz pełen energii Jakub Martuzalski na bębnach. Ci podobnie myślący muzycy zjednoczyli się, aby tworzyć fuzję psychodelicznego rocka z bluesem, który oczaruje publiczność na całym świecie.

  Obecnie zespół pracuje nad swoim kolejnym albumem, który ujrzy światło dzienne w 2017 roku.

  W listopadzie 2014 ukazał się debiutancki album „White Fog” nakładem niezależnej wytwórni Good Time Records przy dystrybucji Universal Music Polska. Album został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez media, jak i publiczność zgromadzoną na kilkudziesięciu koncertach podczas trasy „White Fog Leads Me Tour” promującej krążek.

  W sieci ukazały się dwa video single do utworów „White Fog” i „Mary Jane”.

  Do końca roku 2016 zespół promował swój debiutancki album „White Fog”, grając na międzynarodowych scenach takich festiwali jak: Orange Warsaw Festival (PL), Masters Of Rock (CZ) i Rock In The Barn (FR).

  Podczas trasy White Fog Leads Me Tour RusT miał szansę dzielić scenę z takimi zespołami jak: Blues Pills (SE), Airbourne (AUS), Rival Sons (USA), The Answer (IRL), Triggerfinger (BE) czy MUSE (UK).

 • Glasspop

  GLASSPOP to nowy zespół który powstał w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go ("nie-nowi" lecz) doświadczeni muzycy znani z takich zespołów
  jak: UFly, Hot Water, Chupa, Wolna Sobota, Alpha Dog, Tfaruk Love Communication.

  W sklad zespołu wchodzą: Marcin „Maverick” Kujawa (wokal), Piotr Tarnawski (bas), Maciej Zdanowicz (gitara), Antek Cepel (bębny).

  Glasspop to odpowiedź na nasze muzyczne poszukiwania i próba zdefiniowania samych siebie jako artystów. Chcemy tworzyć i być na muzycznej scenie na swoich własnych zasadach - mówią muzycy.

  Klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny dają szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości co powoduje że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń. 

  czerwcu 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla: „I Need somebody” który pojawiał się w radiostacjach: Radio Victoria, Radio Koszalin, Radio Poznań oraz rozgłośniach studenckich.

  Drugi singiel „Perfect Illusion” zagościł na antenie kolejnych stacji: m.in. Muzo FM, PR „Czwórka”, Eska Rock, Radio Szczecin.

  W listopadzie zespół rozpoczął koncerty promujące pierwszą płytę „Stranger in the mirror”, której premiera odbyła się 8 grudnia.

  Do tej pory Glasspop zagrał z duńskim zespołem: MEW (Berlin, Warszawa, Gdańsk) - Listopad 2017 r., na Spring Break Festiwal, kilka koncertów radiowych: MUZO.FM, Radio Szczecin oraz koncert na głównej scenie WOŚP w Poznaniu.

 • Agata Karczewska

  Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka. Przedstawicielka muzycznego minimalizmu.

  Artystyczna spadkobierczyni Elliotta Smitha i Dolly Parton, która wierzy w to, że gitara i wokal w zupełności wystarczą do grania dobrej muzyki.  Swój styl określa jako folk z domieszką amerykańskiego country. Do tej pory wydała jedną EP-kę pt. You’re Not So Special, na której można usłyszeć akustyczne piosenki o brytyjskiej monarchii, piłce nożnej, miłosnych rozczarowaniach i o siedmiu grzechach głównych.

  Poza muzyką zajmuje się kolekcjonowaniem winyli i kibicowaniem Manchesterowi United.

 • Gwiazda koncertu - Happysad

  Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

  W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Album ma status złotej płyty, podobnie jak kolejna płyta „Podróże z i pod prąd”.

  W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.

  1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i szybko została złotą płytą.

  Koncertowe wydawnictwo DVD happysad "Na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a w maju 2009 r. DVD uzyskało status platynowej płyty.

  W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

  Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLISu i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. płyta „Mów mi dobrze” oraz pochodząca z 2012 r. „Ciepło/zimno” zyskały status platynowej płyty. 4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku.

  W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, z którym nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty. Najnowsza płyta zespołu „Ciało obce” ukazała się 10 lutego 2017 r, a albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie.

   

  Happysad - fot. Przemek Bednarczyk
   
 • Goście koncertu - Venflon

  Zespół powstał w 2003 r. i w pierwszym roku działalności poświęcił się niemal całkowicie tworzeniu materiału. Koncertować zaczął w 2004 roku bardzo szybko zyskując uznanie i popularność w warszawskim podziemiu rockowo-metalowym.

  Do 2010 r. Venflon ugruntował swoją pozycję na rockowej mapie Warszawy i Mazowsza coraz częściej wypuszczając się także na koncerty w inne rejony Polski. Własnym sumptem wypuścił w obieg cztery niezależne wydawnictwa, zagrał kilkaset koncertów, wygrywał rozmaite konkursy i przeglądy, zaistniał na antenie wielu rozgłośni radiowych w tym Antyradia, Radiowej Trójki i BIS Polskiego Radia.

  W kwietniu 2010 r. nagrał swój pierwszy album długogrający, którym podsumował dotychczasowy dorobek, zamykając jednocześnie pewien etap w karierze zespołu. Album zatytułowany „Venflon” został w całości udostępniony fanom, którzy mogli za darmo pobrać go ze strony internetowej zespołu. W ciągu trzech lat dostępności został ściągnięty ponad 20 000 razy. Wiosną 2012 r. Venflon wziął udział w popularnym show muzycznym telewizji Polsat „Must Be The Music”, gdzie będąc jednym z faworytów jury dotarł aż do półfinału, zyskując dzięki temu wielu fanów w całej Polsce.

  W lutym 2013 r. światło dzienne ujrzało kolejne pełnometrażowe wydawnictwo zespołu Venflon. Płyta „Anomia” wydana nakładem „Akademii Rocka”, dostępna w sklepach muzycznych na terenie całego kraju, została dobrze przyjęta zarówno przez przedstawicieli branży muzycznej, jak i przez fanów ciężkich brzmień. Po zakończeniu koncertów promujących „Anomię” zespół Venflon przystąpił do prac nad kolejną płytą długogrającą, która została zarejestrowana i wyprodukowana jesienią 2014 r. Płyta ukazać się ma w sklepach w październiku 2015 r. nakładem wydawnictwa Fonografika.

  W sierpniu 2015 r. Venflon wystąpił na najpiękniejszym festiwalu świata- Przystanku Woodstock- dostając się tam jako jeden z 24 zespołów Eliminacji do Przystanku Woodstock (początkowo wybranym z ponad 700 zespołów).

  Na liście swoich osiągnięć Venflon ma również: zwycięstwo w eliminacjach do Przystanku Woodstock 2015 oraz występ na Woodstocku 2015, zwycięstwo w Konkursie Kapel Ursynalia 2013 - jako nagroda występ przed HIM i 3 Doors Down w trakcie Ursynaliów, półfinał Eliminacji do Przystanku Woodstock 2013, półfinał AntyFestu (III. 2009), I miejsce w październikowym notowaniu Bislisty (X.2005), I miejsce na Festiwalu Rock Alert Festiwal w Lubartowie (IX.2007), reprezentowanie Polski w projekcie Rhythm Of Football z nominacji radiowej Trójki.

   

  Zespół Venflon - fot. materiały prasowe

   

ZOBACZ TEŻ