Aktualności

10 najczęściej zadawanych pytań o 27. Pol'and'Rock Festival

2021-07-21 13:10:00

 

Najpiękniejszy Festiwal Świata zbliża się coraz większymi krokami. Do oficjalnego rozpoczęcia Festiwalu zostało już tylko 8 dni! Nie możemy się doczekać, aż spotkamy się na Lotnisku Makowice-Płoty i w przestrzeni online. Wy chyba też, bo zadajecie wiele pytań dotyczących organizacji tegorocznego Festiwalu.

 

fot. Marcin Michoń


Odpowiadamy na 10 najczęściej zadawanych pytań – jeśli planujesz być z nami na festiwalowym polu lub nie masz wejściówki i będziesz oglądałć transmisję online - zapoznaj się koniecznie z odpowiedziami i bądź gotowy na 27. edycję Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

 1. Dlaczego muszę mieć wejściówkę na 27. Pol’and’Rock Festival?

  Ze względu na pandemię i obostrzenia – możemy zaprosić do nas tylko część osób - 20 000 osób. Właściciele wejściówek na teren Festiwalu partycypują w kosztach zabezpieczenia Covid-19 (pozostałe koszty pokrywają sponsorzy). Osoby, które nie mają wejściówek, zapraszamy przed ekrany komputerów. 

 2. Czy 27. Pol’and’Rock Festival jest tylko dla osób zaszczepionych?

  Zgodnie ze zmianą do rozporządzenia - limit osób na imprezach plenerowych to 250 osób, w limit ten nie wliczają się osoby zaszczepione. W związku z tym po konsultacjach z Wami, postanowiliśmy zwiększyć liczbę uczestników Festiwalu do 20 000 osób, ale wszystkie osoby niebędące w puli osób niezaszczepionych, wchodzące na teren Festiwalu, będą musiały okazać certyfikat/kod potwierdzający zaszczepienie. Każdy wchodzący na teren będzie dodatkowo testowany. Do puli osób zaszczepionych zaliczają się osoby w pełni zaczepione, które w dniu przyjazdu na Festiwalu będą 14 dni po ostatniej dawce szczepień. Osoby, które znalazły się w puli dla osób niezaszczepionych (kupiły wejściówki w I turze, mieszkają poza granicami Polski, mają mniej niż 12 lat) dostały od nas informacje mailem.


  fot. Marcin Michoń

 3. Czy mogę jeszcze zdobyć wjazdówkę na Festiwal? Jak dojechać na pole?

  W tym momencie parking jest już pełny. Dlatego jeśli nie masz wjazdówki - zachęcamy Cię do przyjechania komunikacją zbiorową lub przyjazdu wspólnie z innymi osobami, które już wjazdówki posiadają. Wskazówki jak dojechać na Lotnisko Makowice-Płoty, gdzie w tym roku znajduje się Pol’and’Rock Festival znajdziecie TUTAJ. Pamiętajcie, żeby dbać o siebie podczas podróży zarówno na Festiwal, jak i powrotu do domu. Pijcie dużo wody, nie spożywajcie alkoholu, jeśli jedziecie samochodem - zaopatrzcie się, na wypadek korka, w jedzenie, ale także w paliwo.

 4. Jak będzie wyglądała strefa sanitarna na Festiwalu?

  Tak jak co roku zapewniamy dostęp do zaplecza sanitarnego – toalet i umywalek, dodatkowo jeśli chcesz skorzystać z płatnego prysznica. Karnet na prysznic kupisz w SiemaShopie na terenie festiwalowego pola. Dostępnych będzie 400 toalet w tym 10 toalet dla osób z niepełnosprawnościami oraz 238 pryszniców (płatnych) i 310 umywalek (bezpłatnych) w tym płatny prysznic dla osób z niepełnosprawnościami.

 5. Jak będzie wyglądała strefa gastronomiczna na Festiwalu?

  W tym roku na Lotnisku Makowice-Płoty o to, żebyście nie byli głodni, zadba Zajazd Chrobry Bar Traper. Całe menu znajdziecie TUTAJ. Strefa gastronomiczna otwarta będzie od wtorku od godziny 19:00 całodobowo aż do niedzieli do 12:00. Pamiętajcie także, że zakupy żywieniowe możecie zrobić w Lidlu, który będzie czynny od wtorku 27.07 od godziny 12:00 do 20:00 oraz od środy 28.07 od godziny 6:00 całodobowo, aż do niedzieli 01.08 do godziny 12:00. Kupicie tam chrupiące pieczywo prosto z pieca, świeże warzywa i owoce czy w słodkie oraz słone przekąski.

  fot. Marcin Michoń

 6. Które atrakcje i strefy będą takie same jak w ubiegłych latach?

  Swoje strefy przygotowali dla Was partnerzy Festiwalu: Allegro, Snickers, mBank, Play i Lech. Czeka tam na Was moc atrakcji, które znacie od lat jak np. Wielkie Koło, ale też zupełne nowości jak np. platforma w strefie Snickersa czy tężnia solankowa Allegro. Chociaż Akademia Sztuk Przepięknych nie będzie znajdowała się w tym roku na górce, to namiot ASP wyglądał będzie tak samo, wysłuchacie tam ciekawych spotkań oraz koncertów Nocnej Sceny ASP. Koniecznie zajrzyjcie też do stoisk organizacji pozarządowych oraz do namiotu warsztatowego. Harmonogram wszystkich wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

 7. Ile scen będzie na 27. Pol’and’Rock Festival?

  W tym roku zagrają dla Was Duża Scena, która na 27. Pol’and’Rock Festival będzie jeszcze większa niż w poprzednich latach! Oprócz tego niesamowite koncerty odbędą się również na Nocnej Scenie ASP.

 8. Czy na Festiwalu zagrają tylko polscy artyści?

  Nie! Ogłosiliśmy już ostatnie gwiazdy 27. Pol’and’Rock Festival. W line-upie znajdziesz również gwiazdy zagraniczne, a wśród nich uwielbiana przez festiwalową publiczność Dubioza Kolektiv, cudowna Morgane Ji, Slift, Jahcoustix, Dirty Shirt oraz Igorrr. Pełen harmonogram znajdziesz TUTAJ.


  fot. Marcin Michoń


 9. Gdzie będzie można oglądać transmisję 27. Pol’and’Rock Festival?

  W tym roku będziemy dla Was transmitować wszystkie koncerty z Dużej Sceny oraz, po raz pierwszy, koncerty z Nocnej Sceny ASP, a także spotkania ASP. Łączcie to aż ponad 50 godzin Najpiękniejszego Festiwalu Świata online! Transmisję będziecie mogli oglądać na naszych profilach na Facebooku, na YouTubie oraz na Twitchu. 27. Pol’and’Rock Festival będzie można również oglądać na Onet.pl oraz słuchać w Antyradiu.

 10. Jak mogę kontaktować się z innymi festiwalowiczami?

  Jeśli masz wejściówkę i wybierasz się na festiwalowe pole na Lotnisku Makowice-Płoty dołącz do grupy Festiwalowicze | 27. Pol’and’Rock Festival. Prosząc o dołączenie do grupy odpowiedz na zadane pytania i podaj numer swojego zamówienia – ułatwi nam to przyjmowanie Was do grupy. Jeśli będziesz uczestniczyć w Najpiękniejszym Festiwalu Świata online to zapraszamy Cię przede wszystkim do naszego serwera na Discordzie, gdzie możecie się skontaktować z innymi osobami na festiwalowym polu online.

Pamiętajcie o naszej aplikacji! To właśnie tam znajdziecie odpowiedzi na powyższe pytania i wiele innych przydatnych informacji. Aplikację możecie pobrać już teraz w Google Play i AppStore

POKAŻ PODOBNE
2022-07-08 09:15:00

Strefa Allegro, czyli relaks i zabawa w jednym miejscu

28. Pol'and'Rock Festival rozpoczyna się już 4 sierpnia i potrwa aż do 6 sierpnia, tym razem na Lotnisku Czaplinek-Broczyno. Również w tym roku festiwalowicze będą mogli odwiedzić strefę Allegro. Jakie atrakcje będą na nich czekać?

2022-07-27 16:40:00

Komu w drogę, temu... Czym dojechać na Pol'and'Rock Festival?

Czas najwyższy zaplanować swoją podróż na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Wiecie już jak dotrzeć na miejsce?

2022-07-11 11:07:25

Rowerami na Pol’and’Rock Festival. To jest dopiero „kręcioła”

Na dwóch kołkach możecie pokonać ostatnie kilometry do festiwalowego miasteczka, ale warto zaplanować też dłuższą wyprawę z kierunku Szczecina, Koszalina, Poznania, Trójmiasta czy… Berlina. Podróż ułatwi uruchomiona w czerwcu aplikacja „Pomorze Zachodnie”.

ZOBACZ TEŻ