Aktualności

100 dodatkowych koszy na plastikowe butelki oraz puszki

2019-07-18 13:24:14

 

Pol’and’Rock to dobra zabawa, super muzyka oraz przede wszystkim znakomita atmosfera. Festiwal cały czas zmienia się dla Was i dzięki Wam! Bo Pol'and'Rock tworzymy wspólnie. Ubiegłoroczni Festiowalowicze wskazali że na 24. Festiwalu było czyściej niż na poprzednich edycjach. W tym roku kładziemy na to jeszcze większy nacisk. Tak jak w ubiegłym roku będą działały punkt zrzutu, ale także punkty segregacji śmieci oraz punkt skupu. Co więcej, zadbamy o to aby punktów, w których będziecie mogli zostawić śmieci było więcej, a ich opróżnianie będzie się odbywało się częściej. 

 

Pomoże na w tym roku Coca-Cola, która w ramach kampanii #WCIĄŻZMIENIAMY przekazała nam około 100 żółtych koszy na plastikowe butelki oraz puszki. Od zawsze na festiwalu zwracaliśmy uwagę na ekologiczne rozwiązania. Od początku promujemy segregację odpadów, używanie odnawialnej energii i recykling.

 

 

To, aby festiwal nie stał się wysypiskiem zależy od nas. Nieustannie przypominamy festiwalowiczom i będziemy to nadal robić, aby sprzątać po sobie, ograniczać ilość śmieci i namawiać do tego innych. Jak mówi Coca-Cola, plastik nie musi być śmieciem. Zebrany i posegregowany, a następnie przetworzony może mieć drugie życie, może na naszym następnym festiwalu będzie ławką. 

 

Dzięki nam świat bez odpadów jest możliwy także naprawdę zachęcam, żeby zadbać o to w jakich warunkach będziemy bawić się na festiwalu, a potem przenieść dobre nawyki do domu.

 

(ajo) 

 

 fot.Anna Migda

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ