Aktualności

116 faktycznych dawców szpiku dzięki współpracy WOŚP i DKMS

2023-09-16 09:00:00

 

Już po raz czwarty podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

 

Przeprowadzane od lat wspólne działania Fundacji DKMS i WOŚP przynoszą owocne efekty. Tylko podczas tegorocznego, 29. Pol'and'Rock Festival, do bazy dawców DKMS zarejestrowało się 1 007 osób. Spośród nich aż 5 podarowało cząstkę siebie osobie chorej. Dzięki naszej współpracy, zarówno przy Finałach jak i Pol'and'Rock Festival, do bazy DKMS dołączyły już aż 21 433 osoby! Z tej grupy, 116 stało się dawcami faktycznymi!

 

Namiot DKMS podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Aleksandra Kluszczyńska

 

Pol’and’Rock Festival to nie tylko świetna zabawa, ale też prawdziwa szansa na uratowanie życia! Dla wielu chorych na nowotwory krwi „bliźniak genetyczny” jest ostatnią nadzieją. Dlaczego? Co 27 sekund ktoś na świecie a co 40 minut* w Polsce dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Aby pomóc choremu, konieczne jest znalezienie dla niego odpowiedniego dawcy - "bliźniaka genetycznego". Jednak poszukiwania są trudne ze względu na unikalność każdego z nas. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców.

 

Namiot DKMS podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Aleksandra Kluszczyńska

 

Każdego dnia, pod namiotem DKMS, pojawiali się dawcy, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach, inspirując innych do działania. Jedną z odwiedzających był także 15-letnia festiwalowiczka, która dwa lata temu przeszła przeszczep szpiku i dziś może cieszyć się przyjaźnią, miłością i muzyką!

 

Zarejestruj się w bazie Dawców!

 

DKMS — dziękujemy za naszą współpracę! Każda nowa osoba, która dołączyła do bazy dawców, zwiększa szansę, że ktoś inny będzie mógł cieszyć się życiem tak jak wspomniana festiwalowiczka. Razem tworzymy historie, które zmieniają świat.

 

 

*źródło: Fundacja DKMS

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ