Aktualności

14 rzeczy, o które najczęściej nas pytacie!

2018-07-27 19:12:33

 

Najpiękniejszy Festiwal Świata rusza już za 5 dni! Coraz częściej pytacie nas o to, jak żyć na Pol'and'Rocku? - zebraliśmy dla Was więc odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, tworząc bazę wiedzy, na temat tego co, gdzie, kiedy i za ile, będzie działo się na tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

 

 1. Gdzie i kiedy będzie można sprawdzić swoją trzeźwość?
  Strefa i Punkty Sprawdź Promile działają od czwartku do niedzieli: czwartek 16:00 - 24:00, piątek i sobota 10:00 - 01:00, niedziela 8:00 - 15:00
  Lokalizacje Strefy i Punktów Sprawdź Promile znajdziesz na festiwalowej mapie.

 2. Od kiedy obowiązują ograniczenia w ruchu?
  Już 30 lipca planujemy zamknąć ul. Północna na odcinku od Al. Milenijnej do ronda Woodstock. Od 31 lipca zostaną zamknięte Al. Milenijna, ul. Prosta i pozostała część ul. Północnej, ul. Sportowa (do Osiedle Leśnego) oraz ul. Dworcowa, ul. Piastowska i część ul. Sikorskiego.
  Do 30 lipca będziecie mogli przejechać przez ul. Północną, ale nie będziecie mogli zarzymywać na niej pojazdów i zbaczać na teren festiwalowego pola. Wjazd na teren pola (za wyjątkiem Pola Malinowskiego) możliwy jest tylko do 28 lipca. Warto mieć na uwadze, że ze względów bezpieczeństwa drogi mogą zostać zamknięte wcześniej.

 3. Czy mogę zaparkować samochód na głównej części Pola?
  Pole namiotowe przed Dużą Sceną jest całkowicie zamknięte dla samochodów. Podjechać i wypakować rzeczy można najpóźniej do soboty, 28 lipca. Później obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu.

 4. Jak i do kiedy mogę wjechać na Pole Malinowskiego?
  Wjazd na Pole Malinowskiego możliwy jest aż do momentu zapełnienia Pola, jednak ze względów bezpieczeństwa, w trakcie trwania festiwalu możemy podjąć decyzję o czasowym wstrzymaniu możliwości wjazdu (szczególnie w nocy, przy dużym ruchu pieszym).
  Jadąc na Pole Malinowskiego do niedzieli (29.07) skorzystaj z drogi prostopadłej do DW129. Szczegóły znajdziesz na tej mapie!
  Dojeżdżając na Pole Malinowskiego od poniedziałku (30.07), od ok. 15:00 możesz skorzystać również z drogi prosopadłej do DW132.

 5. Ile kosztuje parking na festiwalu?
  Jedyny parking na terenie festiwalu znajduje się na Polu Malinowskiego. Zarówno wjazd, jak i postój w tym miejscu są bezpłatne!
  Wokół terenu festiwalu znajdują się parkingi organizowane przez miasto lub z inicjatywy osób prywatnych zgłoszonych do urzędu miasta. Te, które leżą najbliżej Festiwalu i są organizowane przez miasto kosztują 20 PLN za dobę. Płacicie tylko za samochód! Nie płacicie za osoby, namioty, czy przejazdy przez nie.
  Wszystkie inne parkingi organizowane są na dziko i jeśli macie wątpliwości co do ich legalności - macie prawo zadzwonić na Policję. Mapę parkingów znajdziecie tutaj!

 6. Od kiedy mogę wyjechać z Pola Malinowskiego?
  Wyjazd z Pola Malinowskiego możliwy będzie dopiero po zakończeniu festiwalu, a więc nie wcześniej niż w niedzielę o wczesnych godzinach porannych.

   
 7. Od kiedy będzie można skorzystać ze strefy sanitarnej?
  Część sanitariatów: toalet i kranów jest już dostępna! Już w niedzielę, 29 lipca, ok. godziny 15:00 uruchomione zostaną pierwsze płatne prysznice. Ich koszt to w tym roku 10 PLN.

 8. Gdzie kupię bilet na pociąg powrotny?
  Bilety na pociąg powrotny kupisz w kasach PolRegio na festiwalowym polu, oraz za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji mobilnych. Oficjalnym Partnerem Dojazdów Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą jest w tym roku SkyCash. Dzięki temu fani jadący na imprezę zyskają wygodny dostęp do biletów, a organizatorzy otrzymają symboliczne 1 zł za każdy sprzedany bilet.

 9. Czy w Lidlu kupię namiot?
  Tak! W festiwalowym Lidlu znajdziesz ofertę festiwalowego sprzętu turystycznego! Będą namioty, karimaty, śpiwory i wiele więcej!

 10. Gdzie na festiwalowym polu kupię papierosy?
  Podczas tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival wyroby tytoniowe kupisz w festiwalowym Lidlu. Dostępna będzie standardowa oferta regularnych sklepów sieci.

 11. Kiedy będzie aplikacja mobilna?
  Już jest! Pobierzesz ją za pośrednictwem Google Play i App Store!

 12. Czy na festiwalu będzie SiemaShop?
  Będzie! Festiwalowe koszulki i gadżety kupicie codziennie od wtorku do soboty w godzinach 9:00 - 00:00. W ofercie sklepu będą dostępne wszystkie tegoroczne wzory, widoczne na stronie internetowej.

 13. Czy na terenie festiwalu mogę gdzieś zostawić leki, którę przyjmuję na stałe?
  Swoje leki możesz zostawić w każdym z punktów medycznych ulokowanych na terenie festiwalu. Znajdziesz je na festiwalowej mapie!

 14. Jak dojadę z dworca PKP na fesiwalowe pole?
  Codziennie w godzinach 12-20 na trasie dworzec-pole będą krążyć pomarańczowe busy Allegro.
  Skorzystaj z darmowej podwózki i wygodnie dojedź na pole. Wystarczy, że zrobisz sobie wesołe zdjęcie i opublikujesz je z #allegropl.
   

 

 Scena 24. Pol'and'Rock Festival - fot. Olga Zawada

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ