Aktualności

21. Przystanek Woodstock w Internecie

2015-08-06 10:46:06

Za nami 21. Przystanek Woodstock! Jak co roku, staraliśmy się być w jego czasie bardzo aktywni w Internecie. Chcieliśmy zapewnić tym, którzy nie mogą do nas dotrzeć - chociaż namiastkę woodstockowych emocji, a tym którzy byli razem z nami na kostrzyńskim polu - rzeczowe i konkretne informacje pozwalające aktywniej i bezpieczniej spędzać z nami czas. 
 
Z kostrzyńskiego pola nadawaliśmy dla Was dzięki współpracy z firmą Airtel, która sprawiła, że przez cały czas trwania Festiwalu mieliśmy sprawną sieć internetową. Dzięki ATM i Atende wraz z Cloudią nasza strona internetowa mogła obsłużyć tak wiele zapytań. W czasie festiwalowego tygodnia odnotowaliśmy 1 564 356 odsłon strony woodstockfestival.pl - to jest aż 439% więcej niż w zeszłym roku. Najczęściej czytaliście takie teksty jak m.in: 

 

Bardzo chętnie zaglądaliście też do woodstockowych map, które stworzyło dla nas Esri Polska. W ciągu Festiwalu MGGP Aero przygotowało ortofotomapę, która stała się tłem dla naszych dotychczasowych projektów. 


Oprócz strony internetowej czekaliśmy na Was na naszych społecznościach: 

 

Na Facebooku dzięki aplikacjom od Fanpoint możecie teraz dodawać swoje woodstockowe zdjęcia do naszej galerii  i poszukiwać nowopoznane osoby, na które straciliście namiary. 
 
W czasie Przystanku dzięki pomocy 140media i przyjaciół z TechKlub Szczecin zorganizowaliśmy woodstockowy Tweetup. Zobacz filmik! 

 

 

Przez cały Festiwal mogliście oglądać także transmisję woodstockowych koncertów na Kręcioła.TV. Dzięki Kręciole mogliście też jeszcze w czasie Przystanku zobaczyć mnóstwo widoków prosto z pola i wywiadów z artystami. Zaglądajcie jak najczęściej na stronę Kręcioły, bo pojawia się na niej coraz więcej woodstockowych nagrań.  Redakcja Kręcioły regularnie oprowadzała Was po woodstockowym polu za pomocą Periscope (zobaczcie jak oglądać!). O fenomenie woodstockowego Periscope napisała gazeta Metro.

 

 


Bardzo aktywne było też Radio Woodstock, które przez cały nadawało rozmowy, historie prosto z pola i transmitowało bardzo dużo koncertów. Dzięki Server SMS mogliście się z naszymi redaktorami skontaktować drogą SMSową. Zobaczcie Wasze wiadomości. 
 

 


Dużo ciekawych informacji można wciąż znaleźć w woodstockowym raporcie Interii.
Tam gdzie nie udało nam się dotrzeć - na pewno byli dziennikarze Interii. Najlepsze zdjęcia z Przystanku znajdziecie też na Metrocafe.pl. Naszą redakcyjną pracę wspierała firma Lenovo (podobnie jak i pracę Medycznego Patrolu) a pracę dziennikarzy - sponsor Centrum Prasowego - firma Ricoh (zobacz nagranie Maćka Budzicha dzięki wypożyczonej kamerze Ricoh Pentax WG-M1). 

Uczestnicy Festiwalu byli na bieżąco z informacjami, zmianami w harmonogrami, a także informacjami z Centrum Dowodzenia dzięki aplikacji mobilnej, która powstała dzięki pomocy marek Play (iOS i Android) i Microsoft (Windows Phone), a której wykonawcami byli Cocolab.pl i Whalla Labs. Więcej o aplikacji przeczytacie na stronie iMagazine.  Dzięki aplikacji można było wygrać zaproszenie na Dużą Scenę i zapowiedzenie jednego z koncertów. Wygrała Iga.


Przez cały czas monitorowaliśmy, co piszecie na nasz temat i w czym Wam jeszcze możemy pomóc - dzięki Brand24 i Sentione. Newton Media wspomagało nas w monitoringu mediów tradycyjnych (prasa, radio, telewizja). To dzięki Brand24 znaleźliśmy najaktywniejszych Internautów a dzięki Sotrender wiemy, kto był najbardziej zaangażowanym fanem na naszej stronie na Facebooku. Tak Jurek Owsiak zapraszał najaktywniejszych na Przystanek Woodstock, a tak zwiedzali zaplecze Dużej Sceny. 


Jesteśmy dumni, bo nie tylko angażowaliście się w dyskusje, ale i dzięki Wam udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych na wsparcie organizacji Przystanku Woodstock. Wspieraliście nas na: 
 


Na Przystanku Woodstock byli też blogerzy: 
Stayfly.pl 
Żudit.pl  
Matkaniewariatka.pl 
Abstrachuje.TV 
Maffashion
Jessica Mercedes 
Radzesobie.pl 


Dla melomanów razem z Google uruchomiliśmy promocję - 60 dni Google Play Music za darmo i dużo woodstockowym playlist. 

Jak widzicie - nie nudziliśmy się. Dziękujemy Wam wszystkim za dużo pozytywnej energii, którą nam przez cały ten czas dostarczaliście! Nasze strony nie milkną - dla nas Przystanek Woodstock gra cały rok! (ajo) 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ