Aktualności

27 lat temu rozpoczął się 1. Przystanek Woodstock

2022-07-15 13:35:57

 

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w dniach 15-16 lipca w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim. Już wtedy Festiwal odbywał się pod hasłem "Miłość, Przyjaźń, Muzyka". Jak bardzo zmienił się Festiwal przez 27 lat grania?

 

Początek historii Najpiękniejszego Festiwalu Świata to właśnie 1. Przystanek Woodstock, na który do Czymanowa przybyło około 30 tysięcy uczestników.

Na festiwalowej scenie zagrali: Myslovitz, Yo, Green Grass, Obstawa Prezydenta, Hurt, S.W.A.T., Piotruś Pan, Fire Band, Zdrowa Woda, Swawolny Dyzio, Pabieda, Blues Rock Guitar Workshop, IRA, Ankh, Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Orkiestra Na Zdrowie, Ahimsa, Tortiiia Flat, Żuki, Lubomski Na Reszcie, Quo Vadis, Urszula, Background oraz Pan Witek - gość z Atlantydy.

 

1. Przystanek Woodstock w 1995 roku fot. archiwum WOŚP

 

Już wtedy wiedzieliśmy, że uczestnicy wydarzenia, którzy nas wtedy odwiedzili to Najpiękniejsza Publiczność Świata i że możemy na nich liczyć - że będą dbali o festiwalowe pole i o siebie nawzajem. Wiemy też, że część osób, która była obecna na Przystanku Woodstock, nadal przyjeżdża na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Przez 27 wiele może się zmienić - być może przybywają do nas już ze swoimi dziećmi... 

 

Zobaczcie wspomnienia z 1. Przystanku Woodstock złapane okiem naszych kamer:

 

Gdzie jeszcze grał Najpiękniejszy Festiwal Świata? 

W Czymanowie odbyła się tylko pierwsza edycja Festiwalu, kolejny, 2. Przystanek Woodstock zagrał w Szczecinie-Dąbie, a od 1997 do 2003 roku byliśmy w Żarach (z przerwą w 2000 roku, kiedy odbył się Dziki Przystanek Woodstock w Lęborku). Kostrzyn nad Odrą był domem dla Najpiękniejszego Festiwalu Świata przez aż 16 lat - od 2004 do 2019 roku. W 2020 roku w związku z sytuacją pandemiczną w Polsce i na świecie odbyła się wirtualna forma Festiwalu - Najpiękniejsza Domówka Świata. Rok temu, w 2021 roku ugościło nas Lotnisko Makowice-Płoty. W tym roku, już za 20 dni, spotkamy się na 28. Pol'and'Rock Festival na Lotnisku Czaplinek-Broczyno.

 

Kiedy Przystanek Woodstock stał się Pol'and'Rock Festival? 

Najpiękniejszy Festiwal Świata funkcjonował jako Przystanek Woodstock przed 23 edycje, od 2018 roku wydarzenie zmieniło nazwę na Pol'and'Rock Festival. 

POKAŻ PODOBNE
2022-09-21 15:15:00

Już jest czysto! Podsumowanie akcji Zaraz Będzie Czysto

Zadbanie o festiwalowe pole jest dla nas bardzo ważne. Po raz kolejny na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zaprosiliśmy festiwalowiczów do akcji Zaraz Będzie Czysto - zobaczcie, jak akcja wyglądała w tym roku i jakie ekologiczne rozwiązania były obecne na 28. Pol'and'Rock Festival.

2022-09-21 12:23:30

Pokój. To czego świat potrzebuje teraz najbardziej.

Pokój, otwartość, tolerancja – to idee, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy propaguje od początku swojego istnienia. Nasza organizacja, składająca się z wolontariuszy, pracowników i przyjaciół, to kolektyw ludzi związanych potrzebą troski o innych. W Międzynarodowy Dzień Pokoju chcieliśmy wam przybliżyć nasze działania.

2022-11-21 15:10:00

Festiwalowa Lista Przebojów – czas start!

Gotowi, do startu, start! Ruszamy z Festiwalową Listą Przebojów, czyli plebiscytem, w którym wy – Najpiękniejsza Publiczność Świata – wybieracie najlepsze utwory w historii Pol’and’Rock Festival, dawniej zwanego Przystankiem Woodstock!

ZOBACZ TEŻ