Coraz mniej czasu do kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Co warto wiedzieć, wybierając się na festiwal organizowany przez Fundację WOŚP?
Lotnisko Czaplinek - Broczyno - to tutaj w dniach 4-6 sierpnia rozbrzmiewać będzie Pol'and'Rock Festival. Po roku spędzonym w Makowicach - Płotach, Najpiękniejszy Festiwal Świata przenosi się do nowej lokalizacji, również w województwie zachodniopomorskim.
Festiwal jest otwarty i niebiletowany! Żeby skorzystać z atrakcji Pol'and'Rock Festival nie trzeba mieć żadnego biletu. W historii festiwalu wejściówki obowiązywały raz - w 2021 roku - co było związane z koniecznością przeprowadzenia testów w kierunku koronawirusa wszystkim uczestnikom wydarzenia. 28. Pol'and'Rock Festival jest niebiletowany, wszystkie atrakcje i koncerty są bezpłatne, darmowe i ogólnodostępne jest także pole namiotowe (wyjątek stanowi Rock Camp, czyli płatne pole namiotowe z dodatkowymi udogodnienami, dla chętnych). Wstęp na teren pola możliwy będzie od wtorku 2 sierpnia, od godz. 12:00.
Wojnie NIE! Festiwal będzie mieć formę pokojowej manifestacji. Fundacja WOŚP wraz ze wszystkimi uczestnikami apelować będzie o przerwanie wszelkich wojen, szczególnie dużo mówić będziemy o sytuacji w Ukrainie.
Kto zagra? Na 28. Pol'and'Rock Festival na dwóch scenach zobaczymy łącznie 42 wykonawców z Polski i zagranicy. Wśród nich m.in. wyczekiwane przez polskich fanów King Gizzard & The Lizard Wizard z Australii, świetnie przyjęte na Glastonbury Wolf Alice, przedstawiciele francuskiego hardcorowego grania Tagada Jones czy ukraińskie Jinjer z charyzmatyczną Tatianą Shmailyuk na wokalu. Na scenie pojawią się także mniej znani wykonawcy - laureaci Eliminacji do Pol'and'Rock Festival oraz zwycięzca Antyfestu Antyradia - a także ulubieńcy publiczności, czyli zdobywcy Złotego Bączka, grupa Dirty Shirt z Rumunii.
Posłuchaj artystów, którzy zagrają na #polandrock2022 na specjalnej playliście na Spotify!
Poznaj line-up wydarzenia i ułóż swój własny harmonogram na festiwal
Co poza koncertami? Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata standardowo będą mogli uczestniczyć w spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku zaproszenie do rozmów przyjęli: prozaik i scenarzysta Jakub Żulczyk, Janina Bąk i Piotr Jacoń, którzy rozmawiać będą o sytuacji osób LGBTQ+, aktorka i prezenterka Barbara Kurdej - Szatan, Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał, którzy opowiedzą o kulisach pracy korespondenta wojennego, iranistka Jagoda Grondecka, aktor Marcin Dorociński, twórcy filmu "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim (Dawid Ogrodnik, Maciej Kraszewski, Patryk Galewski), Krzysiek Sokołowski z zespołu Nocny Kochanek oraz podróżnicy Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz. Publiczność korzystać będzie mogła także z warsztatów i różnych form aktywności oferowanych przez organizacje pozarządowe oraz atrakcji przygotowanych przez partnerów festiwalu.
Zaraz Będzie Czysto! Festiwalowicze po raz kolejny zachęcani są do szczególnego zadbania o festiwalowy teren. W tym roku, poza posprzątaniem swojego fragmentu pola, uczestnicy mogą dokonać wpłat na zakup kilkudziesięciu tysięcy worków na śmieci - już zebrano ponad 30 tysięcy złotych, czyli ponad połowę potrzebnej sumy.
Najpiękniejszy Festiwal Świata rokrocznie rozbrzmiewa dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami wyjątkowych dźwięków! Na festiwalowych scenach pojawiają się niekwestionowane gwiazdy, ale jest też przestrzeń dla mniej znanych twórców.
Mała Scena to festiwalowe serce, bijące w rytm nieodkrytych i wyjątkowych brzmień. To magiczne miejsce jest zarówno platformą dla młodych talentów, jak i przestrzenią dla legendarnych wyjadaczy.
22 dni do Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Jesteście gotowi? Żebyście mogli przygotować się jeszcze lepiej, mamy dla Was festiwalową pigułkę wiedzy, czyli... informator!