Aktualności

28. Pol'and'Rock Festival - co już wiemy?

2022-07-04 08:24:55

Coraz mniej czasu do kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Co warto wiedzieć, wybierając się na festiwal organizowany przez Fundację WOŚP?


Publiczność Pol'and'Rock Festival, fot. Damian Mękal

 

Lotnisko Czaplinek - Broczyno - to tutaj w dniach 4-6 sierpnia rozbrzmiewać będzie Pol'and'Rock Festival. Po roku spędzonym w Makowicach - Płotach, Najpiękniejszy Festiwal Świata przenosi się do nowej lokalizacji, również w województwie zachodniopomorskim.

 

 

 


Festiwal jest otwarty i niebiletowany! Żeby skorzystać z atrakcji Pol'and'Rock Festival nie trzeba mieć żadnego biletu. W historii festiwalu wejściówki obowiązywały raz - w 2021 roku - co było związane z koniecznością przeprowadzenia testów w kierunku koronawirusa wszystkim uczestnikom wydarzenia. 28. Pol'and'Rock Festival jest niebiletowany, wszystkie atrakcje i koncerty są bezpłatne, darmowe i ogólnodostępne jest także pole namiotowe (wyjątek stanowi Rock Camp, czyli płatne pole namiotowe z dodatkowymi udogodnienami, dla chętnych). Wstęp na teren pola możliwy będzie od wtorku 2 sierpnia, od godz. 12:00.

 

 

Wojnie NIE! Festiwal będzie mieć formę pokojowej manifestacji. Fundacja WOŚP wraz ze wszystkimi uczestnikami apelować będzie o przerwanie wszelkich wojen, szczególnie dużo mówić będziemy o sytuacji w Ukrainie.

 

Publiczność Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska

 

Kto zagra? Na 28. Pol'and'Rock Festival na dwóch scenach zobaczymy łącznie 42 wykonawców z Polski i zagranicy. Wśród nich m.in. wyczekiwane przez polskich fanów King Gizzard & The Lizard Wizard z Australii, świetnie przyjęte na Glastonbury Wolf Alice, przedstawiciele francuskiego hardcorowego grania Tagada Jones czy ukraińskie Jinjer z charyzmatyczną Tatianą Shmailyuk na wokalu. Na scenie pojawią się także mniej znani wykonawcy - laureaci Eliminacji do Pol'and'Rock Festival oraz zwycięzca Antyfestu Antyradia - a także ulubieńcy publiczności, czyli zdobywcy Złotego Bączka, grupa Dirty Shirt z Rumunii.

 

 

 

Posłuchaj artystów, którzy zagrają na #polandrock2022 na specjalnej playliście na Spotify!

 

 

Poznaj line-up wydarzenia i ułóż swój własny harmonogram na festiwal

 

Co poza koncertami? Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata standardowo będą mogli uczestniczyć w spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku zaproszenie do rozmów przyjęli: prozaik i scenarzysta Jakub Żulczyk, Janina Bąk i Piotr Jacoń, którzy rozmawiać będą o sytuacji osób LGBTQ+, aktorka i prezenterka Barbara Kurdej - Szatan, Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał, którzy opowiedzą o kulisach pracy korespondenta wojennego, iranistka Jagoda Grondecka, aktor Marcin Dorociński, twórcy filmu "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim (Dawid Ogrodnik, Maciej Kraszewski, Patryk Galewski), Krzysiek Sokołowski z zespołu Nocny Kochanek oraz podróżnicy Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz. Publiczność korzystać będzie mogła także z warsztatów i różnych form aktywności oferowanych przez organizacje pozarządowe oraz atrakcji przygotowanych przez partnerów festiwalu.

 

 

 

Zaraz Będzie Czysto! Festiwalowicze po raz kolejny zachęcani są do szczególnego zadbania o festiwalowy teren. W tym roku, poza posprzątaniem swojego fragmentu pola, uczestnicy mogą dokonać wpłat na zakup kilkudziesięciu tysięcy worków na śmieci - już zebrano ponad 30 tysięcy złotych, czyli ponad połowę potrzebnej sumy. 

 

 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz FAQ!

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-12 11:00:00

Najpiękniejszy i wyjątkowy - dla niekwestionowanych gwiazd i... mniej znanych kapel!

Najpiękniejszy Festiwal Świata rokrocznie rozbrzmiewa dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami wyjątkowych dźwięków! Na festiwalowych scenach pojawiają się niekwestionowane gwiazdy, ale jest też przestrzeń dla mniej znanych twórców.

2023-06-30 11:45:00

(re)Odkryj Małą Scenę (tylko z nazwy!) Pol'and'Rock Festival!

Mała Scena to festiwalowe serce, bijące w rytm nieodkrytych i wyjątkowych brzmień. To magiczne miejsce jest zarówno platformą dla młodych talentów, jak i przestrzenią dla legendarnych wyjadaczy.

2023-07-12 08:20:00

Festiwalowy informator już czeka!

22 dni do Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Jesteście gotowi? Żebyście mogli przygotować się jeszcze lepiej, mamy dla Was festiwalową pigułkę wiedzy, czyli... informator!

ZOBACZ TEŻ