Aktualności

29. Pol’and’Rock Festival - muzyczne przeżycie roku!

2023-09-15 09:00:00

 

Mija ponad miesiąc od momentu, kiedy na Dużej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival po raz kolejny odbyła się niepowtarzalna muzyczna uczta, której rytm pulsował w sercach Najpiękniejszej Publiczności Świata. Czas zatem, aby przypomnieć te niezapomniane chwile i podzielić się wrażeniami po koncertach, które przygotowały dla nas legendy muzycznej sceny.

  

Podwójna tęcza nad Dużą Sceną 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Bartosz Bujarski

 

Lady Pank - z jednej strony nostalgia, z drugiej niegasnąca energia młodości - taki właśnie był koncert Lady Pank. Muzycy zapewnili niezapomniane chwile, prezentując swoje największe hity w pełnej formie. Solówki gitarowe Borysewicza brzmiały, jakby czas nie miał dla nich znaczenia - nadal porywające i pełne pasji. W trakcie debiutu zespołu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata nad Dużą Sceną pojawiła się przepiękna podwójna tęcza.

 

 

Apollo 440 - legenda muzyki elektronicznej wróciła do grania na żywo w wielkim stylu! Ich elektro-rockowe hity z lat 90. przeplatały się z nowszym repertuarem, tworząc niesamowitą energię pod sceną. Uczta dla uszu, podczas której usłyszeliśmy wszystkie największe hity zespołu, niejednokrotnie wzbudziła wśród publiki nieodpartą chęć do tańca!

 

 

Spin Doctors - ich muzyczne i sceniczne doświadczenie słyszalne było w każdej zagranej nutce. Legendy Festiwalu Woodstock z 1994 roku wskrzesiły atmosferę tamtych lat, dzieląc się swoją niezwykłą energią i pasją. Spin Doctors przenieśli nas w czasie do lat 90., kiedy to ich piosenki rozbrzmiewały z każdego radia. Widzowie w skupieniu śledzili każdy ruch Chrisa Barrona, którego charyzma i styl nie zmieniły się przez lata. Prawdziwe emocje rozpaliły się, gdy usłyszeliśmy pierwsze nuty "Two Princes".

 

Spin Doctors na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Paweł Wołochowicz

 

Royal Republic - to była prawdziwa rockowa uczta! Adam Grahn, prowadząc show, nie tylko zaśpiewał i zatańczył, ale także skomunikował się z publicznością, żartując i opowiadając anegdoty z trasy. Ich chwytliwe utwory w połączeniu z dynamiczną grą na instrumentach sprawiły, że każdy czuł się jak na prywatnej rockowej imprezie. Jeden z najczęściej wymienianych przez Was koncertów w dyskusjach o najlepszym występie!

 

 

 

The Rumjacks - idealny wybór na otwarcie festiwalu. Ich radosne punkowe brzmienia inspirowane irlandzkim folkiem sprawiły, że festiwal rozpoczął się z prawdziwym przytupem. Utwory takie jak "An Irish Pub Song" sprawiły, że festiwalowe pole stało się jednym wielkim śpiewającym i tańczącym morzem ludzi.

 

While She Sleeps - reprezentując scenę brytyjskiego metalcoru, While She Sleeps dostarczyli ciężkich brzmień i głębokich przeżyć. Emocje osiągnęły szczyt, kiedy gitarzysta zespołu – Sean Long, w wielkim geście solidarności i wsparcia, przekazał swoją gitarę na aukcję 32. Finału WOŚP!. Wzruszający moment, który pokazał, jak muzyka może łączyć i mobilizować do działania. Ich energetyczny występ, pełen ciężkich brzmień i przemyślanych tekstów, wzbudził ogromne emocje wśród publiczności.

 

Koncert While She Sleeps podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Paweł Wołochowicz

 

Moment pzekazania gitary Jurkowi Owsiakowi, fot. Stanisław Wadas

 

 

Pull The Wire - polski punk w pełnej krasie! Energiczny występ żyrardowian przypomniał, dlaczego zdobyli Złotego Bączka, podgrzewając festiwalową atmosferę do czerwoności.

 

 

 

Kwiat Jabłoni – ich występ pokazał, że deszczowa aura podczas koncertu potrafi wprowadzić prawdziwie magiczny nastrój. Najpiękniejsza Publiczność Świata jak zaczarowana dała się ponieść dźwiękom dobrze znanych przebojów, wtórując muzykom na Dużej Scenie w śpiewie i tańcu! Wykon „Wody mi daj” w strugach deszczu to chyba jedno z najbardziej wyjątkowych momentów tegorocznego Festiwalu. Choć podczas koncertu Kasi i Jacka Sienkiewicz z zespołem takich niezwykłych chwil było zdecydowanie więcej. Z Dużej Sceny widownia po raz pierwszy usłyszała utwór „Płachta Nieba” w aranżacji Kwiatu Jabłoni na żywo. To podczas tej piosenki, ubranej w poruszające słowa i melodię, festiwalowicze przy pomocy wolontariuszy Pokojowego Patrolu rozpostarli pod sceną symboliczną płachtę nieba w postaci ogromnej flagi Polski. Ta tradycja co roku przypomina, że pod niebem Najpiękniejszego Festiwalu Świata miejsce dla siebie znajdzie każdy, bez względu na przekonania, pochodzenie, wyznanie.

 

 Koncert Kwiatu Jabłoni, Duża Scena podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Damian Mękal

 

Zalewski – takiego wybuchu endorfin festiwalowy tłum chyba jeszcze nie widział. Już pierwsze dźwięki porwały publiczność do tańca, a temperatura pod sceną rosła z każdym kolejnym hitem. „Zabawa” przerodziła się w spektakularny show, prawdziwe taneczne szaleństwo, podczas którego granica między wykonawcami a publicznością zniknęła. Wszyscy, co do jednego, byli przepełnieni muzyczną energią, delektując się niesamowitym brzmieniem zespołu! Ten występ na długo zostanie z nami w pamięci i sercach.

 

 

 

LemON – jak mówią Wasze pierwsze komentarze w mediach społecznościowych – wiadomo było, że Igor Herbut ma mocny głos, ale jego występ na Festiwalu był niesamowity. I nie możemy się nie zgodzić – gęsia skórka pojawiła się u uczestników koncertu już podczas przywitania wokalisty z publicznością. Ten występ był też dobrym przykładem na to, że wszystko, co dobre, szybko się kończy. Ponad godzinne show minęło w mgnieniu oka! Warto jednak zaznaczyć, że koncert pozostawił widownię przepełnioną pięknymi emocjami. Taką sytość mogła zapewnić tylko wybitnie przyrządzona uczta, która w tym wypadku obfitowała w bezbłędne, poruszające brzmienia.

 LemON podczas koncertu na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Stanisław Wadas

 

Wojtek Szumański - koncert na Małej Scenie spełnił obietnice - było nastrojowo, wesoło i niezwykle klimatycznie. Laureat Eliminacji do Pol’and’Rock 2023 ujął festiwalowiczów swoim poczuciem humoru i charyzmą. Wokalista wykonał najbardziej znane ballady, oczarowując swoim głosem całe grono fanów. 

 

Hoffmaestro - widzieliśmy wiele koncertów, ale takie imprezy taneczne pod Dużą Sceną nie dzieją się zawsze! Artyści po prostu porwali Najpiękniejszą Publiczność Świata, serwując jedyną w swoim rodzaju muzyczną mieszankę ska, punk, country, New Orleans i elektroniki w bardzo nieoczywistej odsłonie. Po reakcji festiwalowiczów można śmiało stwierdzić, że Pol'and'Rock Festival właśnie tego potrzebował! 

 

 

 

29. Pol'and'Rock Festival 

 

Powyższe zestawienie to tylko niektóre z koncertów tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Za nami 42,5 godzin wypełnionych muzyką, śpiewem i tańcem! Podczas 29. Pol'and'Rock Festival na dwóch scenach odbyły się aż 42 koncerty. Oprócz mocnego składu reprezentującego polską scenę muzyczną, line-up tworzyły w tym roku zespoły z Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji, Francji, Szwajcarii, Irlandii, Kanady, Australii, Ukrainy, Finlandii, Włoch, Holandii, Mongolii i Czech. Podczas Festiwalu mogliśmy także na żywo zobaczyć występy artystów wyłonionych w ramach Eliminacji do Pol'and'Rock 2023. 

 

Jeśli nie mieliście okazji doświadczyć tych niesamowitych koncertów na żywo, serdecznie zachęcamy do oglądania koncertów na kanale YouTube KręciołaTV. Każdy z tych występów był unikalny i zasługuje na ponowne przeżycie. Wybierzcie swój ulubiony koncert i poczujcie atmosferę Najpiękniejszego Festiwalu Świata, gdziekolwiek się znajdujecie!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-14 15:25:00

Nowość w SiemaShopie! Winylowe wydanie koncertu Sztywnego Pala Azji

Dołącz do szeregów miłośników rocka i kolekcjonerów muzycznych perełek! Z radością przedstawiamy winylowe wydanie koncertu Sztywnego Pala Azji, który zarejestrowany został na 28. Pol’and’Rock Festival.

2023-07-15 14:25:00

Przystanek Woodstock - tak to się zaczęło...

15 lipca mija 28 lat od pierwszego Przystanku Woodstock. Impreza odbyła się w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim i był to początek pięknej, festiwalowej ery, która trwa do dziś. Zapraszamy do krótkiej opowieści o początkach Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2023-07-24 18:00:00

Czy masz już festiwalową aplikację?

Nie ma przygotowań do festiwalu bez festiwalowej aplikacji! Odliczajcie czas do Pol'and'Rock Festival razem z nami i bądźcie na bieżąco!

ZOBACZ TEŻ