Aktualności

3 najczęściej oglądane rozmowy Akademii Sztuk Przepięknych

2020-07-03 14:41:54

Już za miesiąc będziemy świętować ostatni dzień 26 Pol’and’Rock Festival, dlatego przygotowaliśmy Wam kilka wspominek z zeszłorocznego festiwalu. Dzisiaj skupimy się nad wspaniałymi, wyjątkowymi rozmowami, jakie mają miejsce co roku na wzgórzu ASP, a w tym roku podczas Najpiękniejszej Domówki Świata. Wybraliśmy trzy najczęściej wyświetlane spotkania 25 Pol’and’Rock Festival.

 

W ubiegłym roku z Olgą Tokarczuk rozmawiała Katarzyna Janowska- szefowa działu kultury w Onecie. W trakcie rozmowy pisarka przyznała, że przed tak dużą publicznością nie występowała, co jak wszyscy wiemy już nie jest już prawdą. Tematyka rozmowy z Panią Olgą stosunkowo jest bardzo na czasie. Podczas spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych najpiękniejszego festiwalu świata rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób świat jest złożony i różnorodny. O tym, przez jakie kąty czy też warstwy powinniśmy patrzeć na naszą egzystencję.

 

Autorka pokazała swój punkt widzenia jako Polki, Europejki, feministki, Dolnoślązaczki, matki. W trakcie tego prawie 2-godzinngo wywiadu rozmówcami była również bardzo najpiękniejszą publiczność, dzięki której poruszyliśmy również temat równości, tolerancji oraz polityki. Omawialiśmy zmianę punktu widzenia na literaturę poprzez wszystkie lata, porównywaliśmy sposób opowiadania historii Mickiewicza, Sienkiewicza i wpływu na ich twórczość oraz wartości współczesnych twórców i twórczyń, jaką jest Olga Tokarczuk. Poruszyliśmy temat kultury, tożsamości narodowej i różnic Polaków. Otwartość noblistki pozwoliła nam poznać jej punkt widzenia na świat, nauczyła nas patrzenia na otoczenie (tak jak w swoich książkach) z wielu aspektów.

 

 

 

Nie zabrakło pytań o podróże, plany na przyszłość, o inspirację do kolejnych książek, pasji do dzielenia się historiami. Było to inspirujące, skłaniało do refleksji i rozmyślań nad naszym krajem, zmianami i postrzeganiem dzisiejszej rzeczywistości. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak znakomitą postać i wtedy przyszłą noblistkę, oby więcej tak wartościowych rozmów!

 

 

Kolejną niesamowitą osobą, jaką mieliśmy po raz kolejny zaszczyt gościć na wzgórzu ASP była Katarzyna Nosowska- jeden z najciekawszych głosów w Polsce, wokalistka, pisarka, ikona polskiej sceny muzycznej.  Szczerość, dobry humor a często nawet wzruszenie to emocje, jakie towarzyszyły temu spotkaniu. Wspominaliśmy absolutnie wyjątkowy koncert zespoły Hey podczas 24 Pol’and’Rock i jego wyjątkową atmosferę. Rozmawialiśmy o zmianie wizerunku Katarzyny Nosowskiej, o decyzji na temat zawieszenia zespołu, o której asertywności nauczyła się dzięki tej decyzji artystka.

 

Później poruszyliśmy temat aktywności na Instagramie, o pomyśle na treści, wsparciu Agaty Kuleszy i hejcie, który się pojawił po rozwoju platformy. Mówiliśmy o procesie tworzenia i wydawania książki oraz o wyzwaniach aktorskich. Katarzyna Nosowska podczas wywiadu wspominała o swoich nowych projektach i planach na przyszłość. Cała rozmowa bardzo szczera, duża ilość dystansu, która cechuje artystkę, była nieodzownym elementem tego wydarzenia.

 

 

 

Cała społeczność słuchająca rozmowy mogła dowiedzieć się o procesie budowaniu własnego poczucia wartości, poznać wokalistkę od innej strony. Poruszyliśmy temat patriotyzmu i człowieczeństwo i jak sama artystka określiła jej ezoteryczne podejście do polityki. O tym jak łatwo nam oceniać i przekreślać ludzi ze względu na nasze uprzedzenia. Byciu wrażliwym, o tym, w jaki sposób powstały legendarne piosenki Hey, piosenkarka przyznała, że piosenki miały dla niej cel terapeutyczny. Była to ciekawa, pełna uśmiechu i szczerych wyznań zarówno ze strony artystki jak i publiczności, która ją absolutnie kocha.

 

 

Trzecim najczęściej oglądanym materiałem przez Was była rozmowa z Wojciechem Smarzowskim. Rozmowę z wybitnym, polskim reżyserem poprowadził Bartosz Węglarczyk redaktor naczelny Onet.pl. Już od początku wywiad był mocny, dziennikarz rozpoczął dyskusję od cytatu wypowiedzi Smarzowskiego na temat sytuacji w Polsce. Później przeszliśmy do wyboru tematów i charakterystyce filmów Smarzowskiego.

 

fot. Basia Lutzner

 

Autor filmów opowiedział nam o procesie ich tworzenia, zdradził również, że przygotowanie do filmów trwa ok. 3-4 lata. Mówił o problemach finansowych problemach, jakie łączą się z tworzeniem filmów związanych z kontrowersyjnymi, trudnymi tematami jak było w przypadku Wołynia czy Kleru. Jedna osoba z publiczności zapytała o inspirację do wyboru profesji reżysera, co rozpoczęło historię, którą podzielił się z nami Smarzowski na temat początków i swojej drogi zawodowej. Później sporo rozmawialiśmy o kontrowersji tematów realizacji, planach na przyszłość, czyli dwóch projektach, które będą nową opowieścią o historii Polski.

 

 

Była to rozmowa pełna emocji, gdzie ogromną częścią byli fani filmów, którzy tłumnie zgromadzili się w Namiocie ASP. Były pytania o tematykę dzieł Wojciecha Smarzowskiego, czy jego osobiste powiązania z historią miały wpływ na wybór tematów. Szczerość, bezprecedensowość i otwartość to trzy słowa, które najlepiej opisują ten wywiad i mamy nadzieję jeszcze nie raz słyszeć te interesujące na naszym ASP.

 

To były piękne, inspirujące i ciekawe rozmowy, które warto przypominać, wspominać, a jeżeli jeszcze nie miałeś/aś okazji ich usłyszeć to nie ma sensu tracić czasu! Już za niecały miesiąc ruszamy z kolejnymi fantastycznymi rozmowami podczas ASP na Najpiękniejszej Domówce Świata.

 

Zobacz line-up

 

Zachęcamy również do subskrypcji kanału KręciołaTV i wciśnięcia przycisku dzwoneczka w celu zgody na powiadomienia o naszych najnowszych filmach i live’ach. A będzie się działo!

 

KręciołaTV na Youtube

 

Transmisja Najpiękniejszej Domówki Świata odbędzie się również na naszym profilu na Facebooku,

polub, aby nie zapomnieć o naszych aktywnościach.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-14 15:00:00

Miłość, Przyjaźń, Muzyka i NFT – nowość na Pol’and’Rock Festival!

Pol’and’Rock Festival wypływa na wody nowych technologii! Przygoda, która przenosi nas w świat muzyki, przyjaźni i miłości, tym razem zabierze nas także w cyfrową przyszłość. Z radością wprowadzamy naszą własną kolekcję tokenów NFT, łącząc harmonię dźwięków z innowacyjnością nowoczesnego świata!

2023-07-24 18:00:00

Czy masz już festiwalową aplikację?

Nie ma przygotowań do festiwalu bez festiwalowej aplikacji! Odliczajcie czas do Pol'and'Rock Festival razem z nami i bądźcie na bieżąco!

2023-07-23 14:01:04

Wkręceni w Pol’and’Rock Festival!

Na festiwal rowerem? Najlepiej! Pomorze Zachodnie przygotowało specjalne trasy dla rockandrollowych rowerowych freaków. W aplikacji rowerowej „Pomorze Zachodnie” znajdziecie trasy m.in. ze Szczecina, Koszalina, Trójmiasta, a nawet Berlina!

ZOBACZ TEŻ