Aktualności

3..2..1.. Start. Szkolenia PP ruszyły

2015-10-16 23:30:19
W piątek 16 października, ruszyło pierwsze w tym sezonie szkolenie Pokojowego Patrolu.
W godzinach porannych nasi instruktorzy spotkali się w Malborku z grupą osób chcących dołączyć do grona wolontariuszy Fundacji WOŚP.

Jak na szkolenie inauguracyjne przystało – zaczęliśmy wyjątkowo. Pierwsze godziny szkolenia upłynęły na realizacji zadań na terenie historycznego Malborka. Następnie udaliśmy się w okolice naszego Ośrodka w Szadowie – Młyn. Zanim rozpoczęliśmy część integracyjno – survivalową naszego szkolenia, zaprosiliśmy uczestników do wspólnego bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Kilkadziesiąt minut później nasi goście zostali podzieleni na kilka zespołów, które przystąpiły do realizacji zadań rozmieszczonych na trasie prowadzącej do Uniwersytetu WOŚP.

Po kilku godzinach marszu nasi kursanci dotarli do celu. W naszym Ośrodku czekał nich pyszny obiad. Następnie nasi goście wysłuchali wykładu Jurka Owsiaka. Ostatnim punktem pierwszego dnia szkolenia są wykłady medyczne, które bardzo szczegółowo i fachowo uczą jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.
Zapraszamy na nasze profile społecznościowe (Facebook oraz Twitter) gdzie na bieżąco relacjonujemy przebieg szkolenia.

(Strażacki)(fot. emgarczynski)
POKAŻ PODOBNE
2022-10-06 12:36:55

Ruszyły zapisy na kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu!

Niesamowite przygody, udział w największych imprezach w Polsce, wspomnienia i przyjaźnie, które zostają na zawsze. Brzmi znajomo? To i wiele wiele więcej czeka na Was w Pokojowym Patrolu! Właśnie ruszyły zapisy na kolejne jesienne szkolenie. Dołącz do nas już teraz!

2022-11-03 13:40:00

Ostatnie szkolenie PP przed 31. Finałem WOŚP

Trwają przygotowania do zimowego szkolenia Pokojowego Patrolu! Zachęcamy do wzięcia udziału i dołączenia do grupy najbardziej rock’n’rollowych wolontariuszy!

2022-12-05 14:53:49

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dziękujemy!

Dzisiaj święto wszystkich wolontariuszy! Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla słusznej sprawy.

ZOBACZ TEŻ