Aktualności

3..2..1.. Start. Szkolenia PP ruszyły

2015-10-16 23:30:19
W piątek 16 października, ruszyło pierwsze w tym sezonie szkolenie Pokojowego Patrolu.
W godzinach porannych nasi instruktorzy spotkali się w Malborku z grupą osób chcących dołączyć do grona wolontariuszy Fundacji WOŚP.

Jak na szkolenie inauguracyjne przystało – zaczęliśmy wyjątkowo. Pierwsze godziny szkolenia upłynęły na realizacji zadań na terenie historycznego Malborka. Następnie udaliśmy się w okolice naszego Ośrodka w Szadowie – Młyn. Zanim rozpoczęliśmy część integracyjno – survivalową naszego szkolenia, zaprosiliśmy uczestników do wspólnego bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Kilkadziesiąt minut później nasi goście zostali podzieleni na kilka zespołów, które przystąpiły do realizacji zadań rozmieszczonych na trasie prowadzącej do Uniwersytetu WOŚP.

Po kilku godzinach marszu nasi kursanci dotarli do celu. W naszym Ośrodku czekał nich pyszny obiad. Następnie nasi goście wysłuchali wykładu Jurka Owsiaka. Ostatnim punktem pierwszego dnia szkolenia są wykłady medyczne, które bardzo szczegółowo i fachowo uczą jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.
Zapraszamy na nasze profile społecznościowe (Facebook oraz Twitter) gdzie na bieżąco relacjonujemy przebieg szkolenia.

(Strażacki)(fot. emgarczynski)
POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ