Aktualności

450 tys. wzmianek o Woodstocku

2017-08-11 14:33:58

 

Jak co roku do Kostrzyna nad Odrą zawitały setki tysięcy ludzi, celebrujących wielkie, muzyczne święto. Sprawdziliśmy, co tam się działo - na miejscu i w internecie. Dwie sceny, blisko 50 zespołów - m.in. Łąki Łan, Lemon, Oddział Zamknięty, Hey czy House of Pain - kilkaset tysięcy uczestników. Setki wolontariuszy i 1600 funkcjonariuszy policji. Jak co roku, Przystanek Woodstock robi wrażenie - skalą przedsięwzięcia, organizacją, rozmachem i dodatkowymi aktywnościami. W specjalnym autobusie tylko pierwszego dnia oddano ponad 500 litrów krwi, w strefach sponsorskich kolejki do spotkań z artystami i postaciami show-biznesu nie miały końca, a w Akademii Sztuk Przepięknych, jak widać zmieścili się wszyscy:

 

 fot.Lucyna Lewandowska

 

 

Woodstock w internecie

 

Jak przystało na partnerów technologicznych festiwalu, trzymamy rękę na pulsie tego, co i ile o festiwalu pisze się online. Szybki rzut oka na panel SentiOne pokazuje, jak szybko wydarzenie rozprzestrzenia się na ekrany laptopów i smartfonów:

 

 

Jak widać, zainteresowanie festiwalem osiągnęło kulminację w ten weekend, choć gorąco bywało już wcześniej - w związku z wysokimi wymaganiami odnośnie zabezpieczenia imprezy.

 

Tylko w tym roku na temat internauci wygenerowali ponad 450 tys. wzmianek o Woodstocku - jedną trzecią z nich podczas trwania festiwalu. Najpopularniejszym źródłem dyskusji okazuje się Facebook:

 

 

 

Większość wzmianek pozostawili mężczyźni, a prawie trzy czwarte z tych nacechowanych emocjonalnie to wpisy pozytywne.

 

 

 

 

Wrażenie robi na pewno rozległość miejsc, w których oznaczali się piszący o festiwalu internauci:

 

 

Oraz trudna do przedstawienia na grafice liczba lokalizacji w samym Kostrzynie:

 

 

 

O internautach i wszystkich tych, którzy na festiwalu z różnych przyczyn być nie mogą nie zapomnieli organizatorzy, których odwiedziliśmy w woodstockowym centrum zarządzania komunikacją w sieci.  To właśnie tu powstają wszystkie relacje, które możecie śledzić na festiwalowych:

 

 

Nie zapomnijcie też o KreciolaTV i Youtubie, na których znajdziecie nagrania koncertów, spotkań w Akademii Sztuk Przepięknych, vlogów Jurka Owsiaka, a także archiwalne treści z poprzednich lat. A jeśli szukacie konkretnych wpisów lub dobrego podsumowania całego szumu wokół festiwalu, już dziś zajrzyjcie na www.sentione.pl

 

Do zobaczenia za rok!

 

(SentiOne) 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-07 17:01:04

Niestandardowe pomysły jak oglądać Najpiękniejszą Domówkę Świata

Cieszymy się ogromnie, że tak chętnie przyjęliście nasz pomysł o przeniesieniu festiwalu nasz nasze kanały online, mamy zarejestrowanych już ponad 100 domówek. Dzisiaj wyróżnimy najciekawsze zgłoszenia.

2020-07-10 09:00:00

Wasze ulubione spotkania ASP

Już po raz 14 w historii festiwalu spotkamy się podczas spotkań Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku przygotowaliśmy dla Was wartościowe rozmowy i najlepszych gości. Odliczamy dni kiedy znowu będziemy mogli się spotkać i porozmawiać o najważniejszych tematach, zainspirować się historiami ikonami polskiej sztuki, edukacji i kultury.

2020-08-11 17:05:00

Pol'and'Rock Festival, czyli jak zrobić duży festiwal online

Wszystkie festiwale oraz cała branża eventowa przechodzi trudne chwile,lecz żeby poczuć choć namiastkę wspólnej zabawy podczas koncertów na żywo warto skorzystać ze współczesnych technologi. Festiwal Pol'and'Rock zawsze był mocno obecny internecie ale bieżąca sytuacja sprawiła, że stał się głównym nośnikiem przekazu. Poniżej opowiemy o tym jak zmieścić duży festiwal w studio telewizyjnym i zapewnić transmisje na żywo non stop przez niemalże 3 dni.

ZOBACZ TEŻ