Aktualności

450 tys. wzmianek o Woodstocku

2017-08-11 14:33:58

 

Jak co roku do Kostrzyna nad Odrą zawitały setki tysięcy ludzi, celebrujących wielkie, muzyczne święto. Sprawdziliśmy, co tam się działo - na miejscu i w internecie. Dwie sceny, blisko 50 zespołów - m.in. Łąki Łan, Lemon, Oddział Zamknięty, Hey czy House of Pain - kilkaset tysięcy uczestników. Setki wolontariuszy i 1600 funkcjonariuszy policji. Jak co roku, Przystanek Woodstock robi wrażenie - skalą przedsięwzięcia, organizacją, rozmachem i dodatkowymi aktywnościami. W specjalnym autobusie tylko pierwszego dnia oddano ponad 500 litrów krwi, w strefach sponsorskich kolejki do spotkań z artystami i postaciami show-biznesu nie miały końca, a w Akademii Sztuk Przepięknych, jak widać zmieścili się wszyscy:

 

 fot.Lucyna Lewandowska

 

 

Woodstock w internecie

 

Jak przystało na partnerów technologicznych festiwalu, trzymamy rękę na pulsie tego, co i ile o festiwalu pisze się online. Szybki rzut oka na panel SentiOne pokazuje, jak szybko wydarzenie rozprzestrzenia się na ekrany laptopów i smartfonów:

 

 

Jak widać, zainteresowanie festiwalem osiągnęło kulminację w ten weekend, choć gorąco bywało już wcześniej - w związku z wysokimi wymaganiami odnośnie zabezpieczenia imprezy.

 

Tylko w tym roku na temat internauci wygenerowali ponad 450 tys. wzmianek o Woodstocku - jedną trzecią z nich podczas trwania festiwalu. Najpopularniejszym źródłem dyskusji okazuje się Facebook:

 

 

 

Większość wzmianek pozostawili mężczyźni, a prawie trzy czwarte z tych nacechowanych emocjonalnie to wpisy pozytywne.

 

 

 

 

Wrażenie robi na pewno rozległość miejsc, w których oznaczali się piszący o festiwalu internauci:

 

 

Oraz trudna do przedstawienia na grafice liczba lokalizacji w samym Kostrzynie:

 

 

 

O internautach i wszystkich tych, którzy na festiwalu z różnych przyczyn być nie mogą nie zapomnieli organizatorzy, których odwiedziliśmy w woodstockowym centrum zarządzania komunikacją w sieci.  To właśnie tu powstają wszystkie relacje, które możecie śledzić na festiwalowych:

 

 

Nie zapomnijcie też o KreciolaTV i Youtubie, na których znajdziecie nagrania koncertów, spotkań w Akademii Sztuk Przepięknych, vlogów Jurka Owsiaka, a także archiwalne treści z poprzednich lat. A jeśli szukacie konkretnych wpisów lub dobrego podsumowania całego szumu wokół festiwalu, już dziś zajrzyjcie na www.sentione.pl

 

Do zobaczenia za rok!

 

(SentiOne) 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ