Aktualności

5 najcudowniejszych momentów 27. Pol’and’Rock Festival – przeżyjmy to jeszcze raz!

2021-07-31 22:14:01

 

Gdy na spotkanie czeka się tak długo, gdy człowiek wie, że będzie miał tylko kilka chwil, by cieszyć się kontaktem z drugą osobą, której serce bije w tym samym rock'n'rollowym rytmie co jej, wtedy każda chwila jest wyjątkowa i warta zapamiętania!

Dlatego wybór pięciu najcudowniejszych momentów to niesamowicie trudne zadanie, ale też niesamowicie satysfakcjonujące, bo świadczy, że razem udało nam się zbudować coś wyjątkowego, coś znaczącego. Przeżyjmy je jeszcze raz! Oto 5 momentów z 27. Pol’and’Rock Festival, które są warte wyróżnienia:

 

1. Zaczynamy grać!

Otwarcie bram i rozpoczęcie Festiwalu było wyjątkowe – dwa lata czekania, żeby spotkać się na festiwalowym polu to zdecydowanie za długo. Jurek też nie mógł doczekać się Waszego przybycia i gdy tylko pojawili się pierwsi Festiwalowicze, wyszedł Was przywitać.

Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany moment otwarcia Festiwalu. Było głośno, kolorowo, emocjonalnie. Wyruszyliśmy się my, wzruszyliście się Wy – zobaczmy to jeszcze raz!

 

 

 

 

2. “... to było dzieło sztuki”

Nasz Festiwal to cudowni ludzie i cudowna muzyka budząca wiele emocji. W tym roku nie było inaczej. Najpiękniej udowodnił to Dżem, którego koncert odbył się w rocznicę śmierci jego legendarnego wokalisty – Ryśka Riedla. Gdy zespół zaczął grać “Sen o Victorii”, a olbrzymia biało-czerwona flaga rozwinęła się pod Duża Sceną, na twarzach festiwalowiczów mogliśmy zobaczyć nie tylko uśmiechy, ale też łzy wzruszenia. Jak powiedział Jurek Owsiak: koncert Dżemu to było dzieło sztuki.

 

 

 

3. Down The Road na ASP

Akademia Sztuk Przepięknych, której mecenasem jest mBank, słynie z inspirujących spotkań i wywiadów z równie inspirującymi Gośćmi. To niesamowite miejsce, które potrafi zaskakiwać zarówno ich samych, jak i uczestników. Tak było np. podczas spotkania z Przemkiem Kossakowskim i ekipą Down The Road, gdy cały namiot zaczął wspólnie ćwiczyć, robiąc pompki i przysiady.

 
Zobaczcie również relacje kręcioła.tv:

 

 

 

 

4. Przysięga Festiwalowicza

Przysięga Festiwalowicza to piękna chwila, która daje uczucie bliskości i wspólnoty. Uczuć, których tak nam brakowało przez ostatni rok. Festiwalowicze wykrzyczeli wraz z Jurkiem Owsiakiem: To jest mój kawałek ziemi, o który będę dbał i który będę szanował. To jest mój dom, w którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń. Tak mi dopomóż rock'n'roll, rock'n'roll, rock'n'roll! Sam Jurek dał się ponieść emocjom, bo na koniec przysięgi dodał “Kocham Was!”.

 

 

Przysięga festiwalowicza na 27. Pol'and'Rock, fot. Marcin Zieliński

 

 

5. Zakończenie

33 koncerty, 9 spotkań, 444 warsztaty i jeden kabaret. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się w ciągu tylko trzech dni. Pol’and’Rock Festival dobiegł końca. Następna edycja dopiero za rok. Nie wiemy, co los przyniesie dla nas wszystkich przez ten czas, ale jeśli świat zawiruje znowu, przypomnijcie sobie to zakończenie. Przypomnijcie sobie te emocje. Przypomnijcie sobie tych ludzi, którzy was otaczali przez te magiczne trzy dni i pamiętajcie, że są osoby takie jak Wy, którym dobro innych nie jest obce. Pamiętajcie słowa Jurka:

Bez pretensji bez focha bez hejtu. Tak powinno być na co dzień. Z kolorowymi flagami, z niebem nad nami, w otoczeniu przyjaciół. Tak powinno być na co dzień.

 - Jurek Owsiak, Prezes fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Jurek Owsiak na zamknięciu 27. Pol'and'Rock Festival. fot. Dominik Malik

 

 

Dziękujemy, że byliście razem z nami -zarówno na polu, jak i online. Dziękujemy też za wszystkie pozdrowienia SMS wysłane dzięki wsparciu platformy SerwerSMS.pl podczas transmisji i bezpośrednio do Radia Pol’and’Rock! Do zobaczenia w styczniu na Wielkim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

POKAŻ PODOBNE
2022-05-23 21:30:00

Ukraińska kapela Jinjer na Pol'and'Rock Festival

Jinjer to ukraińska kapela grająca progresywny groove metal. Po raz pierwszy zapraszaliśmy ich do wystąpienia w 2020 roku - wreszcie przyszedł czas na ich występ na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival.

2022-05-09 10:35:00

Piąte notowanie Plebiscytu Złotego Bączka

Przedstawiamy Wam piąte notowanie tegorocznego Plebiscytu Złotego Bączka, będące jednocześnie pierwszym notowaniem drugiego etapu. Jak układają się głosy pomiędzy 16 zespołami? Któremu z nich dacie szansę ponownego wystąpienia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?

2022-04-28 17:10:00

W poniedziałek poznamy laureatów Eliminacji do Pol'and'Rock Festival

Aż 513 zespołów zgłosiło się do udziału w Eliminacjach do 28. Pol'and'Rock Festival. W poniedziałek w wieczornej audycji "Zaraz Będzie Ciemno" na antenie Antyradia poznamy laureatów zmagań, a tym samym kapele, które otrzymają zaproszenie do występu podczas najbliższej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata w Czaplinku.

ZOBACZ TEŻ