Aktualności

7 rzeczy które musisz wiedzieć o Najpiękniejszej Domówce Świata

2020-07-24 14:22:23

 

Wyjątkowa sytuacja szybko zweryfikowała festiwalowe plany. Wyjątkiem nie jest Najpiękniejszy Festiwal Świata - jedna z największych imprez w Europie. Ale Wy, nasi przyjaciele i publiczność doskonale wiecie, że nie poddajemy się łatwo. Dbamy o bezpieczeństwo, ale nie rezygnujemy z atmosfery którą tak cenicie. 

Sami nam mówicie, że Pol’and’Rock Festival to dla Was przede wszystkim atmosfera, klimat i ludzie, a z drugiej: muzyka. Oczywiste? Tak, jeśli świetny poziom organizacji, utrzymuje się od lat. 

Idzie to w parze z zapewnieniem bezpieczeństwa, które jest dla nas priorytetowe. Dlatego w tym roku zapraszamy na 26. Pol’and’Rock Festival ONLINE - festiwalowy format absolutnie wychodzący naprzeciw potrzebie podtrzymania pięknej tradycji, wypełniony po brzegi atrakcjami i respektujący Wasze bezpieczeństwo. Pomimo, że godzina zero za klika dni - rozwiewamy ostatnie wątpliwości.

Poznajcie 7 rzeczy, które trzeba wiedzieć o Najpiękniejszej Domówce Świata. Wśród nich są wyjątkowe smaczki.

 

Fot. Anna Migda

 

#1 Pol’and’Rock Festival 2020 nie został odwołany

Chociaż większość z nas chciałaby odwołać cały rok 2020 - my nie odwołaliśmy 26. Pol'and'Rock Festival.

Odbędzie się on planowo w terminie 30-31 lipca i 1 sierpnia. Trzy dni fenomenalnych koncertów i spotkań - w czasie #PolAndRock2020 zagramy ONLINE. Bo tak jak Wy nie wyobrażamy sobie, żeby rezygnować z niepowtarzalnej festiwalowej atmosfery. Jak zawsze Wasze bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego idziemy na kompromis, który nie jest gorszym zamiennikiem Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Spać czy iść na ASP? Iść szaleć pod Dużą Sceną czy nie żałować cudownego odkrycia Małej Sceny? W tym roku koniec z tymi ciężkimi dylematami i poczuciem że coś Was ominęło. Paradoksalnie będziemy razem jeszcze bardziej, intensywniej.

 

#2 Festiwal online? Potrzymaj mi oranżadę

Nie jest niespodzianką obecność Pol’and’Rock Festival w internecie. Ekipa KręciołaTV i nasze liczne kanały social media wraz z naszymi partnerami mediowymi od lat dostarczają Wam rock’n’rollowy klimat. Dlatego choć 26. Pol’and’Rock Festival to wyzwanie pod każdym względem - doskonale wiemy jak rozkręcić tę Domówkę! Nasza doświadczona ekipa przygotowuje 70-godzinną transmisję live. Przełączcie się na kanały: 

Znajdziecie nas także w kanałach naszych partnerów:

 

Fot. Marcin Michoń

 

#3 Live bez ściemy

Koncerty i spotkania z gośćmi Najpiękniejszej Domówki Świata będziemy nadawać prosto ze studia w Warszawie ze scenografią oraz zapleczem produkcyjnym charakterystycznymi dla Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jednocząca wszystkich artystów Duża Scena 26. Pol’and’Rock Festival rozbrzmi dźwiękami muzyki na żywo. Nie ma mowy o wcześniejszych nagraniach i montowaniu materiału. A artyści mogą się czuć bezpiecznie i swobodnie wejść w festiwalową atmosferę. 

Takie samo podejście mamy do spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Są oni obecni w studio i w czasie rzeczywistym będą rozmawiać z prowadzącymi i… Wami! Wciąż pudełko na Wasze pytania do każdego z gości jest otwarte:

 

 

Artyści i goście nie będą występować do pustej sali. Publiczność stworzą ją osoby, które wygrały bezpłatną podwójną wejściówkę w programach Jurka, w których ogłaszał pytania konkursowe. Mają też świadomość ilu Was jest po drugiej stronie ekranu.

Nie odpuściliśmy również warsztatów w ramach ASP z naszymi przyjaciółmi z licznych organizacji pozarządowych. Rozpoczęły się już 21 lipca i są prowadzone w formie webinariów live. Wiele organizacji udostępnia po zakończeniu całe materiały szkoleniowe - bądźcie czujni jeśli jakiś temat szczególnie Was ciekawi!

 

#4 Migamy

Formuła online choć obecnie jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki ze smartfonem w dłoni, wcale taka nie musi być dla tych, którzy chcą z niej czerpać ciekawe treści czy po prostu być blisko swoich idoli. Tak, jak w poprzednich edycjach: stawiamy na pokonywanie barier. Dlatego w tym roku znów zadbaliśmy o przystosowanie transmisji dla osób niesłyszących. Pomogą nam w tym dwie tłumaczki języka migowego z Komunikacji "Bez barier" - Sevenet S.A. 

 “Kultura jest czymś, czego nie można ubrać w żadne ramy” - jak podkreślają nasze tłumaczki, dlatego tzw. migotki będą nieodzownym wsparciem komunikacyjnym w czasie konferencji prasowych i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. 

 

#5 Pole festiwalowe jest o wiele większe

A jednak, da się jeszcze je powiększyć.

Wy, tak liczni Najpiękniejsi Festiwalowicze Świata, jesteście najlepszym dowodem na to, jak kostrzyńskie pole jest magiczne. Nieustannie testujecie pojemność terenu, na którym biwakujecie i te, na których bawicie się pod scenami tworząc wielobarwne załogi. A także cierpliwość w korkach i pociągach wypełnionych po brzegi. Ciągle Was przybywa, przybywa też nowych przyjaźni i miłości. Czy to znaczy, że tego ma zabraknąć na Najpiękniejszej Domówce Świata?

Oczywiście, że na to nie pozwolimy! Dlatego oddajemy w Wasze ręce digitalowe pole festiwalowe. Już teraz dołącz do innych Woodstockowiczów w aplikacji Discord a nic z festiwalowego życia Cię nie ominie. Szukajcie siebie na zasadzie spotted, twórzcie ekipy, zgadujcie na przyszłoroczny wypad do Kostrzyna na 27. Pol’and’Rock Festival. Czego dusza zapragnie - jednak bez hejtu. Dbajcie o siebie online.

 

#6 Twój kawałek ziemi - jeszcze bardziej Twój

Najpiękniejsza Domówka Świata będzie tam, gdzie Wy. Co powiecie na wspólny camp we własnym ogródku, na działce czy w dużym pokoju? Może też być w kuchni - w końcu tam się najlepiej gada, a wspólne gotowanie festiwalowych przysmaków to genialny pomysł na letnie popołudnie. Albo cały weekend.

 

 

I bez kolejek. Z pewnością czuliście jak to wyrażenie znika z Waszych słowników na czas obecności na kostrzyńskim polu. Rozumiemy, że ta do słynnego “tojka” to już legendarna okazja do integracji, więc i swoista przyjemność. Ale sami przyznajcie - całkiem fajnie jest mieć większy komfort na prywatnym terenie lub zrobić wypad w niedalekim zasięgu nocowania w domu (okolice Kostrzyna - cicho tam!). Tu wychodzimy Wam naprzeciw z Mapą Domówek - pokażcie co organizujecie, szukajcie gdzie się wybrać. Bądźcie razem. 

Pamiętajcie też, żeby o ten Wasz domówkowy kawałek ziemi zadbać. Zaraz Będzie Czysto to stan umysłu a Festiwal online nie zwalnia z tego obowiązku! 

 

 

#7 Bezpieczeństwo w mikroskali

Bezpieczeństwo to festiwalowy priorytet, dlatego w normalnych warunkach omiecionych kostrzyńskim kurzem i skropionych deszczem, Pokojowy Patrol narobiłby Wam dymu za grillowanie i palenie ognisk. Natomiast zgodnie z zasadą "dbaj o siebie i innych" - nie zapraszamy Was do Kostrzyna nad Odrą z psami i innymi zwierzętami, bo skomasowany hałas z kilku Pol’and’Rockowych scen i tłum to dla nich prawdziwa męka.

Tylko w tym roku możecie cieszyć się Najpiękniejszą Domówką Świata nie opuszczając swojego pupila i zajadając kiełbaskę lub warzywko z grilla bez wyrzutów sumienia, że nie ma Was na polu. Czy to nie brzmi jak idealny plan? Pamiętajcie - tylko w tym roku, bez zapominania o zasadach bezpieczeństwa! Jeśli ogień - to tylko ten w sercu.

 

Fot. Damian Jędrzejewski

 

  

POKAŻ PODOBNE
2023-01-09 21:50:00

Carpenter Brut zasila line-up Pol'and'Rock Festival 2023!

Cztery lata i 130 występów w ramach trasy the Leather Patrol później, Carpenter Brut wraca do koncertowania z drugą częścią trylogii — the Leather Terror Tour! Artysta wystąpi także na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival 2023!

2023-03-24 16:06:15

Teatr na ASP

Zapraszamy Was do opowieści o nieodłącznej części Akademii Sztuk Przepięknych — teatrze. To właśnie dziś — 27 marca — świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru.

2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

ZOBACZ TEŻ