Aktualności

70 dodatkowych połączeń na Pol’and’Rock Festival

2019-07-13 09:59:40

 

W sumie 70 dodatkowych pociągów przywiezie na miejsce i odwiezie do domów uczestników 25. Pol’and’Rock Festival. W tej ilości aż 55 składów to pociągi zorganizowane przez samorządy wojewódzkie i urzędy marszałkowskie. Pozostałe połączenia zapewnione zostały dzięki zmianom decyzji spółek Przewozy Regionalne i PKP Intercity.  

 

Rozkład jazdy ma być dostępny w serwisie Portal Pasażera. Bilety na dodatkowe pociągi będzie można kupić po 17 lipca.  

 

To, że na takie wydarzenia, jak wielki, letni festiwal muzyczny, najlepiej jest dojeżdżać środkami komunikacji zbiorowej, wydawałoby się oczywiste dla wszystkich. Podróż pociągiem jest bezpieczniejsza i tańsza niż dojazd na przykład samochodem. Dlatego cieszymy się, że po zaskakującej decyzji Przewozów Regionalnych o odmowie zadysponowania pociągów, pierwsi pomocną dłoń do uczestników Festiwalu wyciągnęli marszałkowie województw, zapewniając aż 46 połączeń kolejowych.  – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival 

 

Przypomnijmy – na początku czerwca spółka Przewozy Regionalne poinformowała nagle, iż nie zapewni w tym roku dodatkowych połączeń na jubileuszowy Pol’and’Rock Festival. Decyzja wywołała duże poruszenie – rok wcześniej z dojazdów koleją na Najpiękniejszy Festiwal Świata skorzystało blisko 70 tys. osób. Swoje wsparcie natychmiast zadeklarowali marszałkowie województw – o pomoc zaapelowała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak, a koordynacji współpracy samorządów podjął się marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk.czerwcu w Gdańsku spotkali się przedstawiciele województw lubuskiego, pomorskiego, kujawsko pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Pomoc zadeklarowały także województwa mazowieckie, opolskie i wielkopolskie. W efekcie – zorganizowanych zostało 46 „marszałkowskich” pociągów na Pol’and’Rock.  

 

Kilka tygodni po decyzji Przewozów Regionalnych głos zabrał również premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział, że dodatkowe pociągi PolRegio oraz Intercity jednak pojadą do Kostrzyna nad Odrą. Z dzisiejszej informacji wynika, iż „premierowskich” pociągów będzie w sumie 15.  

 

sumie aż 61 pociągów będzie do dyspozycji uczestników Pol’and’Rock. Zwyciężył zdrowy rozsądek i teraz pozostaje już tylko życzyć uczestnikom Najpiękniejszego Festiwalu Świata udanej podróży do Kostrzyna nad Odrą. 1 sierpnia o godzinie 15:00 Pol’and’Rock tradycyjnie rozpocznie gwizdek Romana Polańskiego, ostatniego zawiadowcy stacji Żary – dodaje rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.   

 

Zbiorcza informacja o dodatkowych pociągach dla uczestników Festiwalu Pol’and’Rock opublikowana została na stronach Ministerstwa InfrastrukturyW sumie dodatkowe połączenia obsługiwać będą spółki Przewozy Regionalne Sp. z o.o.Arriva Sp. z o.o.Koleje Mazowieckie Sp. z o.o.PKP Intercity SA, oraz Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. 

 

Siecią dodatkowych połączeń na tegoroczny Pol’and’Rock Festival zostaną objęte dojazdy z takich miast, jak Koszalin, Słupsk, Szczecin, Kraków, Warszawa, Olsztyn, Kędzierzyn-Koźle, Rzeszów, Białystok, Gdynia, Toruń, Łuków, Poznań.  

 

Droga powrotna dodatkowymi pociągami będzie możliwa do Słupska, Szczecina, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Kędzierzyna-Koźla, Rzeszowa, Białegostoku, Gdyni, Torunia, Łukowa, Poznania, Katowic, Kołobrzegu. 

 

Ponadto ministerialny komunikat informuje o szeregu wzmocnień dodatkowymi wagonami rejsowych pociągów przejeżdżających przez Kostrzyn w czasie Festiwalu.  

 

Dokładny rozkład jazdy ma być dostępny w serwisie Portal Pasażera, a sprzedaż biletów ma być uruchomiona 17 lipca.   

 

 

fot.Michał Kwaśniewski

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ