Aktualności

Anja Rubik na ASP!

2018-07-02 19:08:37

 

Anja Rubik jest najbardziej rozpoznawalną polską modelką na świecie i od osiemnastu lat znajduje się na szczycie branży modowej. Brała udział w kampaniach reklamowych dla najbardziej znanych domów mody, między innymi Chloe, Gucci, Chanel, Valentino, Estee Lauder, Versace i YSL. Anja stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych muz Karl’a Lagerfeld’a i pomogła Anthony'emu Vaccarello rozpocząć karierę w roli nowego dyrektora kreatywnego marki Saint Laurent.

 

 

 

Przez ostatnie dwie dekady Rubik znajdowała się na dziesiątkach okładek Vogue oraz innych magazynów modowych, brała także udział w produkcjach telewizyjnych oraz pokazach. Anja Rubik stworzyła liczne kolekcje z markami modowymi, zajmuje się także creative direction oraz konsultingiem w branży modowej. Vogue Paris nazwał Rubik jedną z top modelek ostatniej dekady. Jako założycielka i redaktorka naczelna Magazynu 25, Anja stała się siłą twórczą, prezentującą artystów i fotografów z całego świata. Magazyn współpracuje między innymi z Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin, Marina Abramovic, Araki, Woodkid, JR, Carsten Holler, Hedi Slimane i Daniel Arsham. W 2014 roku Rubik stworzyła swój własny zapach "Original by Anja Rubik".

 

Anja Rubik na backstagu akcji #sexedpl

 

Anja osobiście interesuje się sztuką i jest kuratorką Art and Fashion Forum - otwartej platformy mającej na celu inspirowanie i edukowanie. Anja Rubik współtworzyła panel dyskusyjny w ramach 2016 Istanbul International Arts and Culture Festival. W uznaniu dla jej globalnego doświadczenia w zakresie przedsiębiorczości i działalności filantropijnej, Anja Rubik została zaproszona do grona doradców Brooklyn Museum. W 2017 roku Rubik przyjęła rolę konsultantki kreatywnej i ambasadorki organizacji Parley, z którą niestrudzenie tworzy globalne kampanie dotyczące ochrony oceanów i zrównoważonego rozwoju.

 

 

W tym samym roku Anja Rubik rozpoczęła w Polsce kampanię #sexedpl dotyczącą edukacji seksualnej. Kampania powstała aby wypełnić pustkę w aktualnym programie nauczania. Kampania #SEXEDPL wystartowała 28 października 2017. W 14 opublikowanych 60- sekundowych filmikach znane osoby z Polski wypowiadały  się między innymi na temat świadomej zgody, dostępnych metod antykoncepcyjnych, a także jak rozmawiać z dzieckiem o seksie.

 

Anja Rubik i jej kampania #sexedpl

 

Od wielu lat Anja Rubik przekracza granice między światem mody, a światem sztuki oraz  sprawami społecznymi i środowiskowymi.

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ