Aktualności

Archive zagra na Przystanku Woodstock

2017-05-08 14:22:02

 

W 2016 roku ukazał się entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków dziesiąty studyjny album zespołu „The False Foundations”. Muzycy z Archive promowali nagranie podczas światowej trasy koncertowej, a dziś możemy potwierdzić, że w ramach kolejnej trasy koncertowej po Europie artyści z Wielkiej Brytanii zagrają na Dużej Scenie Przystanku Woodstock!

 

„The False Foundations” to niezwykła płyta, a promujące ją występy na największych arenach i w najlepszych klubach muzycznych świata zasługują, według założyciela zespołu, na miano najlepszych w karierze zespołu.

 

Jesteśmy niezwykle podekscytowani na myśl o ostatnim etapie naszej trasy koncertowej. Nie mam wątpliwości że koncerty które zagraliśmy w zeszłym roku należą do najlepszych w historii zespołu. Jeżeli chodzi o produkcję i wizualną stronę występów, to naprawdę dokonaliśmy czegoś wyjątkowego, i już nie mogę się doczekać aż znów wyruszymy w drogę. Utwór „Splinters” jest dla mnie wyjątkowym nagraniem, a na żywo brzmi piorunująco. Myślę, że znajdujemy się w doskonałej formie jeżeli chodzi o kreatywność– mówi współzałożyciel zespołu, Darius Keeler.

 

 

 

Krążek „The False Foundations” został wydany w rok po ukazaniu się przyjętego z uznaniem longplaya „Restriction”, który promowany był w ramach ogromnej trasy koncertowej. Archive wystąpili dwukrotnie przed sześciotysięczną publicznością w paryskiej sali koncertowej Zenith i zagościli w line-upie największych festiwali muzycznych w Europie.

 

Archive to kolektyw muzyczny, w skład którego wchodzi obecnie 12 muzyków:

Darius Keeler - teksty, syntezator, fortepian, programowanie, aranżacje

Danny Griffiths - teksty, syntezator, sample, programowanie, aranżacje

Pollard Berrier - teksty, wokal, gitara, programowanie, aranżacje

Dave Pen - teksty, wokal, gitara

Maria Q - wokale

Holly Martin - wokale

Steve Harris - gitara, wokal wspierający

Jonathan Noyce – gitara basowa

Steve ("the menace") Davis – gitara basowa

Smiley / Steve Barnard - perkusja

Mickey Hurcombe – gitara, klawisze

Rosko John - teksty, wokale, MC

 

Archive to trip-hopowy projekt powołany do życia w 1994 roku przez Dariusa Kellera i Danny’ego Griffiths’a w Londynie. W ciągu 20-letniej kariery muzycy wydali 10 albumów studyjnych i nauczyli się łączyć ze sobą różne gatunki muzyczne takie jak elektronika, trip-hop, post-rock i progressive rock. Wydany w 1996 debiutancki krążek ‘Londinium’ to nagranie czysto trip-hopowe, podczas gdy ich najnowszy krążek ‘The False Foundation’ bezbłędnie łączy ze sobą generowane komputerowo dźwięki z klasycznym brzmieniem żywych instrumentów, co sprawia że płyta jest prawdziwie awangardowym wydawnictwem.

 

fot. David Levine

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-01-29 13:37:34

Złoty Bączek 2018 - notowanie 7

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-02-06 15:56:47

Mamy już listę zespołów, które zgłosiły się na tegoroczne Eliminacje!

Znamy już listę zespołów z Polski i z zagranicy, które zgłosiły się do udziału w Eliminacjach do 24. Przystanku Woodstock. Dziękujemy za nadesłane płyty - przed nami trudna decyzja!

2018-02-02 13:17:02

Weekend z 23. Przystankiem Woodstock

Powróćmy przez chwilę na gorące, woodstockowe pole i przeżyjmy to jeszcze raz. W ten weekend Radio Woodstock przygotowało dla Was ogromne dawkę muzyki z 23. Przystanku Woodstock.

ZOBACZ TEŻ