Aktualności

Arkadiusz Jakubik gościem ASP

2021-05-24 16:44:47

 

Arkadiusz Jakubik zadebiutował na srebrnym ekranie w filmie Tadeusza Kijańskiego “Okrągły Tydzień”, gdzie ośmioletni aktor grał u boku Franciszka Pieczki. Do gry Jakubik wrócił dopiero w liceum, gdy okazało się, że występy w ramach szkolonego kółka teatralnego sprawiają, że przestał się jąkać. Po ukończeniu wrocławskiej PWST aktor zadebiutował na deskach Operetki Warszawskiej, a następnie występował w Teatrze Rampa. Komediowa rola w jednym z pierwszych sitcomów polskiej telewizji, gdzie aktor wykreował postać posterunkowego, przyniosła mu ogólnopolską rozpoznawalność.  

Jakubik to aktor charakterystyczny, twórca wielu ciekawych, pełnych autentyczności i artystycznej szczerości kreacji. Artysta bezbłędnie łączy ze sobą poruszające w swej bezpośredniości emocje ze znakomitym wyczuciem komediowym. Za sprawą niezwykłej ekspresji scenicznej aktor przykuwa wzrok widza, a jego role pozostają w świadomości publiczności na dłużej. Dzięki długiej, zapoczątkowanej w 2005 roku, współpracy z reżyserem Wojciechem Smarzowskim (który również zalicza się w poczet gości ASP) Jakubik zdobył uznanie krytyków filmowych i aprobatę publiczności, która żywiołowo przyjęła jego role w filmach takich jak “Wesele”, “Pod mocnym aniołem”, “Wołyń”, czy kontrowersyjnej produkcji “Kler”. Po roli w “Weselu” Jakubik zagrał we wszystkich, z wyjątkiem filmu “Róża”, dziełach Smarzowskiego. W filmach Smarzowskiego aktor zaprezentował głębię ludzkich emocji - łącząc groteskę z dramatem, a komedię z tragedią, kreśląc zapadający w pamięć portret postaci skomplikowanych. Jakubik był wielokrotnie nominowany, a czterokrotnie nagradzany, jedną z najbardziej prestiżowych nagród polskiego przemysłu filmowego - Orłem przyznawanym przez Polską Akademię Filmową, której Jakubik jest członkiem. Aktor należy też do grona Europejskiej Akademii Filmowej.   

Arkadiusz Jakubik stanął też po drugiej stronie kamery i zadebiutował w roli reżysera filmowego w 2010 roku. Ambitny debiut reżyserski Jakubika to produkcja “Prosta historia o miłości”, która zdobyła nagrodę konkursu filmów niezależnych. Sam reżyser został nagrodzony statuetką Orła w kategorii filmowego odkrycia roku. Drugi film w reżyserii Jakubika ukazał się sześć lat po debiucie. “Prosta historia o morderstwie” to artystyczna zabawa w konwencji thrillera i filmu detektywistycznego.   

Oprócz kariery scenicznej i kinowej, Jakubik to świetny wokalista i muzyk. Jako frontman grającego ostre połączenie punka i rocku zespołu Dr Misio, artysta kilkukrotnie prezentował się przed Najpiękniejszą Publicznością Świata.  W tym roku Arkadiusz Jakubik zagości na naszym Festiwalu jako gość ASP. Spotkanie z Jakubikiem odbędzie się 30.07.2021 o godzinie 11:30, a poprowadzi je Bartosz Węglarczyk. Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie rozmawiamy z wybitnymi postaciami ze świata kultury, nauki, polityki czy życia społecznego, będą transmitowane w Internecie, a naprzeciwko naszych gości w roli prowadzących zaprezentują się dziennikarze Onetu. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival jest mBank.  

 

Jakubik na Finale WOŚP. fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Poznaj wszystkich gości, z którymi spotkamy się podczas 27. Pol'and'Rock Festival na Akademii Sztuk Przepięknych: 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-07-05 09:17:56

BOKKA na Pol'and'Rock Festival

Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową, nie tylko w skali rodzimego rynku, tożsamość.

2021-07-05 10:43:52

EABS na Festiwalu Pol'and'Rock

Jazz w nowym, świetnym wydaniu ma swoje stałe miejsce na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w ramach nocnego, jazzowego grania na Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku na Nocnej Scenie ASP ponownie zagra kapela EABS.

2021-07-13 13:10:37

Zaraz Będzie Czysto! Eko 27. Pol’and’Rock Festival

Jak być eko na Najpiękniejszym Festiwalu Świata? Mamy dla Ciebie kilka rad, jak możesz dbać o festiwalowe pole na Lotnisku Makowice-Płoty oraz dajemy znać, na jakie ekologiczne rozwiązania możesz liczyć z naszej strony.

ZOBACZ TEŻ