Aktualności

Arkadiusz Jakubik gościem ASP

2021-05-24 16:44:47

 

Arkadiusz Jakubik zadebiutował na srebrnym ekranie w filmie Tadeusza Kijańskiego “Okrągły Tydzień”, gdzie ośmioletni aktor grał u boku Franciszka Pieczki. Do gry Jakubik wrócił dopiero w liceum, gdy okazało się, że występy w ramach szkolonego kółka teatralnego sprawiają, że przestał się jąkać. Po ukończeniu wrocławskiej PWST aktor zadebiutował na deskach Operetki Warszawskiej, a następnie występował w Teatrze Rampa. Komediowa rola w jednym z pierwszych sitcomów polskiej telewizji, gdzie aktor wykreował postać posterunkowego, przyniosła mu ogólnopolską rozpoznawalność.  

Jakubik to aktor charakterystyczny, twórca wielu ciekawych, pełnych autentyczności i artystycznej szczerości kreacji. Artysta bezbłędnie łączy ze sobą poruszające w swej bezpośredniości emocje ze znakomitym wyczuciem komediowym. Za sprawą niezwykłej ekspresji scenicznej aktor przykuwa wzrok widza, a jego role pozostają w świadomości publiczności na dłużej. Dzięki długiej, zapoczątkowanej w 2005 roku, współpracy z reżyserem Wojciechem Smarzowskim (który również zalicza się w poczet gości ASP) Jakubik zdobył uznanie krytyków filmowych i aprobatę publiczności, która żywiołowo przyjęła jego role w filmach takich jak “Wesele”, “Pod mocnym aniołem”, “Wołyń”, czy kontrowersyjnej produkcji “Kler”. Po roli w “Weselu” Jakubik zagrał we wszystkich, z wyjątkiem filmu “Róża”, dziełach Smarzowskiego. W filmach Smarzowskiego aktor zaprezentował głębię ludzkich emocji - łącząc groteskę z dramatem, a komedię z tragedią, kreśląc zapadający w pamięć portret postaci skomplikowanych. Jakubik był wielokrotnie nominowany, a czterokrotnie nagradzany, jedną z najbardziej prestiżowych nagród polskiego przemysłu filmowego - Orłem przyznawanym przez Polską Akademię Filmową, której Jakubik jest członkiem. Aktor należy też do grona Europejskiej Akademii Filmowej.   

Arkadiusz Jakubik stanął też po drugiej stronie kamery i zadebiutował w roli reżysera filmowego w 2010 roku. Ambitny debiut reżyserski Jakubika to produkcja “Prosta historia o miłości”, która zdobyła nagrodę konkursu filmów niezależnych. Sam reżyser został nagrodzony statuetką Orła w kategorii filmowego odkrycia roku. Drugi film w reżyserii Jakubika ukazał się sześć lat po debiucie. “Prosta historia o morderstwie” to artystyczna zabawa w konwencji thrillera i filmu detektywistycznego.   

Oprócz kariery scenicznej i kinowej, Jakubik to świetny wokalista i muzyk. Jako frontmen grającego ostre połączenie punka i rocku zespołu Dr Misio, artysta kilkukrotnie prezentował się przed Najpiękniejszą Publicznością Świata.  W tym roku Arkadiusz Jakubik zagości na naszym Festiwalu jako gość ASP. Spotkanie z Jakubikiem odbędzie się 30.07.2021 o godzinie 11:30, a poprowadzi je Bartosz Węglarczyk. Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie rozmawiamy z wybitnymi postaciami ze świata kultury, nauki, polityki czy życia społecznego, będą transmitowane w Internecie, a naprzeciwko naszych gości w roli prowadzących zaprezentują się dziennikarze Onetu. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival jest mBank.  

 

Jakubik na Finale WOŚP. fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Poznaj wszystkich gości, z którymi spotkamy się podczas 27. Pol'and'Rock Festival na Akademii Sztuk Przepięknych: 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-05-31 19:19:56

Dżem pierwszą gwiazdą w line-up Pol'and'Rock 2021

Nie mogło być inaczej: podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku w Makowicach-Płotach rozkwitną słoneczniki, a na scenie, tak jak w Żarach w 1997 roku - zagra kapela Dżem.

2021-05-24 11:30:00

Ruszyła sprzedaż wejściówek na 27. Pol'and'Rock Festval

Po raz pierwszy w historii na wydarzeniu obowiązywać będą wejściówki, dzięki którym pokryjemy koszt zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa, między innymi tzw. szybkich testów dla wszystkich wkraczających się na terenach. Właśnie uruchomiliśmy sprzedaż wejściówek na 27. Pol'and'Rock Festval. Dystrybucję wejściówek wspiera ebilet.pl.

2021-05-24 16:44:47

Arkadiusz Jakubik gościem ASP

Znamy pierwszego gościa ASP! Arkadiusz Jakubik to aktor filmowy i teatralny, scenarzysta, reżyser filmowy oraz lider kapeli Dr Misio. Jako wokalista punkowej formacji, Jakubik kilkukrotnie spotykał się z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata. W tym roku artysta zaprezentuje się na Pol’and’Rock Festival 2021 jako gość Akademii Sztuk Przepięknych.

ZOBACZ TEŻ