Aktualności

Artyści z Najpiękniejszego Festiwalu Świata laureatami Fryderyków

2020-10-02 15:04:50

 

Podczas Dnia Polskiej Muzyki, czyli pierwszego października, ogłoszono laureatów tegorocznej edycji najważniejszych polskich nagród muzycznych, tym samym poznaliśmy zdobywców Fryderyków 2020. Wśród zwyciężców znaleźli się artyści których znamy ze scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pomimo tego, że kostrzyński festiwal stał się międzynarodową imprezą, na którą ściągają wielbiciele muzyki z całego świata spragnieni najlepszych brzmień międzynarodowych sław muzyki, to jednym z kluczowych elementów festiwalowego line-up są zawsze występy gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Przypominamy występy laureatów Fryderyków na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

 

 

Nocny Kochanek został wyróżniony za album "Randka w ciemność". Zdrajcy metalu zdobyli wyróżnienie w kategorii metalowy album roku. Zespół, który gra klasyczny metal okraszony sporą dozą humoru, tradycyjnie już przyciąga pod sceny ogromne rzesze fanów mocnych brzmień. 

 

 

Daria Zawiałow, króra zdobyła wyróżnienie w kategorii popu alternatywnego, znana jest kostrzyńskiej publiczności z przebojowego koncertu na Małej Scenie z ubiegłorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Wokalistka dołączyła też to zespołu happysad podczas ich koncertu na Dużej Scenie. 

 

 

W kategorii muzyki ilustracyjnej Fryderyka zdobył Leszek Możdzer. Wybitny polski jazzowy pianista zwitał w Kostrzynie w 2009 roku, kiedy spotkał się z festiwalowiczami jako gość Akademii Sztuk Przepięknych. Zagrał też z Tymonem Tymańskim na Dużej Scenie Festiwalu. 

 

 

Na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata zagrała kolejna laureatka tegorocznych Fryderyków. Mela Koteluk została wyróżniona nagrodą za najlepsze wykonanie utworu Odprowadź. W 2017 roku artystka zabrała festiwalową publikę w podróż do krainy ciekawych, alternatywnych brzmień. 

 

 

Natalia Przybysz, która wystąpiła na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata z projektem Kozmic Blues w 2012 roku oraz zawitała na Dużej Scenie festiwalu w duecie z Anią Rusowicz w 2015 roku, zdobyła Fryderyka w kategorii muzyki popowej. 

 

 

Czesław Mozil, który gościł na Małej Scenie Pol'and'Rock Festival ze swoim solowym projektem Czesław Solo Act w 2018 roku, zdobył wyróżnienie w kategorii muzyki dziecięcej i młodzieżowej. 

 

 

Muniek Staszczyk zdobył dwie statuetki Fryderyków. Solowa płyta artysty, "Syn Miasta", zdobyła wyróżnienie w kategorii płyty rockowej roku. Z kolei promujący wydawnictwo singiel Pola został piosenką roku. Muniek, jako lider zespołu T.Love, zagrał na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata trzykrotnie. 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-01-04 16:41:46

Do Portu Pol'and'Rock Festival Zawiną Dropkick Murphys

Informacja o występie bostońskich punkowców na Najpiękniejszym Festiwalu Świata spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem fanów połączenia punkowej muzyki z irlandzkim folkowym graniem, dlatego cieszymy się, że możemy potwierdzić udział Dropkick Murphys w nadchodzącej edycji Festiwalu.

2020-11-06 12:31:25

Voo Voo na Rockowej Scenie Antyradia

Po raz kolejny festiwalowy występ został wyróżniony przez Antyradio i już dzisiaj wieczorem na antenie możesz posłuchać koncertu Voo Voo z 2009 roku z Przystanku Woodstock!

2020-11-10 15:16:23

Poznaliśmy pierwszych muzycznych gości Finału WOŚP

Muzyka jest nieodzowną częścią Finału Wielkiej Orkiestry Pomocy. W przyszłym roku zagramy, by ratować życie i zdrowie najmłodszych pacjentów na oddziałach laryngologicznych, otolaryngologicznyc i diagnostyki głowy. Na Finale w Warszawie zagrają Piotr Bukartyk, Zenek i ØRGANEK!

ZOBACZ TEŻ