Aktualności

ASP to także sport!

2021-03-02 10:40:00

Gośćmi festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych byli przedstawiciele rozmaitych branż i profesji. Bardzo liczbą grupę spośród nich stanowią sportowcy. Dziś wracamy wspomnieniami do spotkań, których głównymi bohaterami byli m.in. ludzie gór.

 

Rafał Sonik podczas Przystanku Woodstock 2015, fot. Michał Sandecki

 

 

Rafał Sonik | 21. Przystanek Woodstock – 2015 rok
Człowiek - legenda, jak na pierwszego Polaka, który indywidualnie wygrał słynny rajd Dakar i dziesięciokrotnego Zdobywcę Pucharu Świata FIM przystało, na spotkanie na Akademii Sztuk Przepięknych wjechał… na quadzie. W trakcie kilkudziesięciominutowej rozmowy opowiedział m.in. o swoich początkach w sporcie, podejściu do pomagania innym i działaniach biznesowych.   

 

 

 


Anna Czerwińska | 21. Przystanek Woodstock – 2015 rok
Jak piękny może być świat widziany z góry? Co może napawać Polaków dumą? Wybitna alpinistka i himalaistka w trakcie spotkania na 21. Przystanku Woodstock opowiedziała m.in o kulisach zdobycia ośmiotysięczników i Korony Ziemi.

 

 

 


Jerzy Górski | 24. Pol’and’Rock Festival – 2018 rok
Triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie, bohater filmu i książki „Najlepszy”, a przede wszystkim niezwykły człowiek, który stale udowadnia, że trywialne z pozoru sformułowania o tym, że wszystko jest możliwe a ograniczenia nie istnieją, są prawdziwe. Na Pol’and’Rock Festival, który, jak mówił, dla niego zawsze pozostanie Woodstockiem, mówił m.in. o mocy wytrwałości, ale też o tym, że sport może być świetnym lekarstwem na codzienne problemy.   

 


 

 

Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Krzysztof Wielicki, Piotr Tomala, Andrzej Bargiel | 24. Pol’and’Rock Festival – 2018 rok

W 2018 roku na Pol’and’Rock Festivalu gościł polski towar eksportowy – wspaniały zespół himalaistów, który swoimi działaniami udowadnia, że po marzenia trzeba mierzyć wysoko.  Zapraszamy na kilkadziesiąt minut rozmowy o znaczeniu polskiego „zadziora” w dążeniu do osiągania celów, wyzwaniach w organizacji finansowania wypraw oraz codzienności życia w obozie i w trakcie drogi na szczyt.

 

 

 

 

 

Obejrzyj też pozostałe podsumowania spotkań na ASP:

POKAŻ PODOBNE
2021-03-09 14:44:20

Nobliści gośćmi ASP

Wśród ponad 170 gości Akademii Sztuk Przepięknych są postaci, które z uwagi na swoje działania na różnych płaszczyznach zostały wyróżnione absolutnie wyjątkową nagrodą – Nagrodą Nobla. Wróćmy do spotkań z tymi niezwykłymi ludźmi!

2021-02-18 10:00:00

Akademia Sztuk Przepięknych w czasie pandemii

Akademia Sztuk Przepięknych to nierozłączny element Pol'and'Rock Festival, zatem również podczas 26. Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszej Domówki Świata nie mogło zabraknąć tego jakże ważnego elementu. Wyjątkowe spotkania to łącznie 540 minut rozmów o różnej tematyce.

2021-02-17 13:12:19

Dziennikarze na ASP Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata wiąże się ogromem wspaniałych spotkań, bo najważniejszym czynnikiem są ludzie i ich wspaniała energia, która tworzy to miejsce.

ZOBACZ TEŻ