Aktualności

Australijczycy z The Rumjacks powracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

2023-04-03 20:40:00

 

Celtycki punk prosto z odległego Sydney znowu zagości na deskach Dużej Sceny Pol'and'Rock Festival! Zespół porwał do tańca Najpiękniejszą Publiczność Świata w 2016 roku.

 

Zespół został założony w 2008 roku w Sydney i bardzo szybko zaskarbił sobie pozytywną opinię publiczności i krytyków, będąc znany z mocnych i energetycznych występów na żywo. Kapela wydała sześć albumów studyjnych, dwa albumy koncertowe oraz serię EP-ek i singli. Jednym z najbardziej znanych utworów zespołu jest An Irish Pub Song, który stał się wiralowym hitem i zdobył ponad 80 milionów wyświetleń na YouTube.

 

 

Członkowie The Rumjacks łączą różnorodne wpływy muzyczne, w tym elementy punk rocka i tradycyjnego celtyckiego folku. W 2009 roku wydali swój debiutancki minialbum Hung, Drawn & Portered, który został poprzedzony drugą EP-ką Sound as a Pound jeszcze tego samego roku. The Rumjacks zdobyli międzynarodowe wsparcie od legend punka, takich jak U.K Subs, GBH oraz legendy cygańskiego punka Gogol Bordello.

 

Zespół The Rumjacks wystąpił na Dużej Scenie 22. Przystanku Woodstock w 2016 roku.

 

W marcu 2021 roku The Rumjacks wydali swój piąty album studyjny Hestia, odświeżając ducha współpracy w zespole i rozpoczynając eksplozywną nową erę energii i kreatywnego wyrazu. Hestia wprowadziła nowego wokalistę i autora tekstów Mike'a Rivkeesa, zapowiadając orzeźwiającą ewolucję zespołu, która zrzeszyła starych i nowych fanów. Album odniósł niezaprzeczalny sukces zarówno pod względem krytyki, jak i artystyczności, oznaczając świeży rozdział w historii The Rumjacks. Pobudzeni wydaniem Hestii, The Rumjacks szybko wrócili do studia, aby nagrać EP-kę Brass for Gold, wykorzystując swoje nowe poczucie artystyczności.

 

„Myślę, że chociaż pandemia Covid-19 „spowolniła wszystkich innych”, dla nas sprawiła, że chcieliśmy pracować ciężej, nagrywać więcej muzyki, planować i myśleć z wyprzedzeniem, kiedy cały ten bałagan się skończy”. - Johnny McKelvey, basista zespołu The Rumjacks

 

29. Pol'and'Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Poza The Rumjacks na festiwalu zagrają też Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutNapalm DeathBrodkaDRAINWhile She SleepsZalewskiBullet for My ValentineRoyal RepublicSaint City OrchestraThe ScratchGet The ShotLemON oraz Rise Of The Northstar. Obecność na ASP potwierdził m.in. Kabaret Paranienormalni.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-24 18:00:00

Czy masz już festiwalową aplikację?

Nie ma przygotowań do festiwalu bez festiwalowej aplikacji! Odliczajcie czas do Pol'and'Rock Festival razem z nami i bądźcie na bieżąco!

2023-07-05 16:00:00

Biegiem do zapisów na Bieg "Policz się z cukrzycą"!

Unikalne połączenie muzyki, radości i solidarności nabiera tempa przed 29. Pol'and'Rock Festival, gdzie po raz pierwszy w historii odbędzie się festiwalowy Bieg "Policz się z cukrzycą". Mamy zarezerwowanych już prawie połowę ze wszystkich 3250 dostępnych miejsc!

2023-07-15 14:25:00

Przystanek Woodstock - tak to się zaczęło...

15 lipca mija 28 lat od pierwszego Przystanku Woodstock. Impreza odbyła się w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim i był to początek pięknej, festiwalowej ery, która trwa do dziś. Zapraszamy do krótkiej opowieści o początkach Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

ZOBACZ TEŻ