Aktualności

Autyzm na Woodstocku

2017-06-25 22:12:37

 

Po raz pierwszy Fundacja JiM zaprasza na swoje stoisko w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. JiM tworzy lepszy świat dla osób z autyzmem, prowadząc Przedszkole, Szkoły dla  najmłodszych i młodzieży oraz dla starszych Warsztaty Terapii Zajęciowej. W klinice JiM diagnozowanych jest kilkaset osób rocznie. Organizujemy kampanie społeczne zwiększające świadomość autyzmu. W tym roku, dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, pokażemy jak osoby z autyzmem mogą odbierać świat. Każdy będzie mógł także wykonać pamiątkowe zdjęcie polaroidem oraz wziąć udział w konkursie i pokazać, że wspiera osoby z autyzmem! 

 

Poczuj autyzm - stoisko VR 

Dzięki wykorzystaniu technologii Virtual Reality Woodstockowicze będą mogli przekonać się w jaki sposób osoby z autyzmem odnajdują się w otaczającym ich świecie.  Autyzm może powodować nadwrażliwość na bodźce. Bardzo delikatny dotyk może być odczuwany tak, jakby skóra pocierana była papierem ściernym. Ludzki głos może brzmieć jak głośne skrzeczenie. Przytłaczające staje się jasne światło, bogactwo kolorów i ruchu. Przyjdź do namiotu JiM załóż gogle VR -zobacz, usłysz i poczuj jak autyści odbierają świat. Wykorzystując technologię VR Fundacja JiM będzie chciała przenieść gości swojego stoiska do autystycznego świata wierząc, że jedynym kluczem do otwarcia na inność jest poznanie.

 

Cyknij sobie fotę - pamiątkowy polaroid 

Dla wszystkich, którzy chcą zabrać trochę dobrej zabawy do domu, przygotowaliśmy miejsce, gdzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie polaroidem. To nie tylko świetna pamiątka z festiwalu – to pokazanie, że wychodzisz poza ramy i razem z osobami z autyzmem po prostu, chcesz być sobą! 

 

Przystanek Autyzm 

Stań na tle niebieskiej ścianki, zrób fotę, zamieść na Instagramie i oznacz #PrzystanekAutyzm. Pokaż swoim znajomym, że wspierasz osoby z autyzmem i wygraj nagrody! Szerzymy postawę tolerancji i akceptacji wobec autyzmu. Razem z nami twórz lepszy świat dla osób z autyzmem. 

 

 

(Fundacja JiM)

 

POKAŻ PODOBNE
2018-04-16 13:44:35

Polityka na wzgórzu ASP

Dla wszystkich miłośników teatru na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych mamy fantastyczną wiadomość! Kolejny raz w nasze festiwalowe progi zawita Teatr 6.piętro. Tym razem ze Sztuką "Polityka".

2018-06-15 11:12:58

Zdrowie na ASP

Akademia Sztuk Przepięknych to między innymi szereg warsztatów na temat społeczeństwa, zdrowia czy rozwoju osobistego. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku na ASP będą obecne organizacje, które zajmują się tematyką prozdrowotną. Sprawdźcie z jakimi organizacjami będziecie mieli okazję się spotkać!

2018-05-21 16:08:55

Złoty Bączek 2018 - notowanie 22

Przed nami kolejne notowanie Złotego Bączka w drugim etapie. Już wkrótce poznamy finalistów plebiscytu! Każdy z Was może wciąż oddać głos na swoich ulubieńców w każdej z kategoirii.

ZOBACZ TEŻ