Aktualności

Bank Zespołów WOŚP - grasz z nami?

2016-12-16 14:05:58

 

W naszym finałowym Banku Zespołów już prawie 150 kapel z Polski i zagranicy, które chcą wystąpić na 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie biorą kasy! 

 

Fot. Igor Kohutnicki 

 

W tym roku po raz kolejny łączymy zespoły muzyczne z finałowymi Sztabami WOŚP. Wszystkie zespoły, które chciałyby zagrać podczas 25. Finału WOŚP w Polsce i na świecie - zapraszamy do rejestracji w Banku Zespołów WOŚP na stronie zespoly.wosp.org.pl. Podczas rejestracji każdy zespół może uzupełnić szczegółowe informacje o sobie, m. in. miasto, gatunek granej muzyki, strona www, profil na YouTube, czy możliwe terminy finałowych koncertów. 

Warunek rejestracji jest jeden – wszystkie zespoły muszą zaakceptować zasadę „Gram w Finale - nie biorę kasy”. Wszystkich artystów, którzy będą występować podczas 25. Finału WOŚP w Polsce i na świecie prosimy, aby nie pobierali za ten występ żadnych honorariów. Wszyscy staramy się zminimalować koszty finałowych koncertów tak, jak to tylko możliwe. Dziękujemy za uszanowanie tej zasady.

 

Do tej pory w naszej Bazie Zespołów WOŚP zarejestrowało się wiele zespołów prezentujących różnorodne gatunki muzyczne. Przedstawiamy niewielką ich część.

 

Agnellus 

 

Zespół AGNELLUS (znany jako Agnes’band w latach 2000-2009) był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną "Przechowalnia", Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, na Festiwalu "Apetyt na czytanie" w Łodzi, "Poezja na murach" w Dzierżoniowie, "Na moście" w Gryfinie, na festiwalu "Fama" w Świnoujściu, „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu... Na płycie Macieja Zembatego pt. "Piosenki z trumienki", również można znaleźć 5 utworów zespołu (styczeń 2003).

 

 

 

Blue Horizon 

 

Mimo że Blue Horizon oficjalnie istnieje od Września 2013 roku, historia tego zespołu zaczęła się o wiele wcześniej. W latach 2011-2013 muzycy tego zespołu błąkali się po wielu, mniej lub bardziej obiecujących projektach muzycznych. Scena warszawska była w tamtych czasach bardzo dynamiczna, sesje bluesowe,liczne spotkania i event'y gromadziły ludzi z różnych kręgów. 

 

 

 

CONTRAPUNK 

 

We wrześniu 2015 roku w Raciborzu z inicjatywy Bąbla i Manu powstaje punk rockowy zespół "contrapunk". Poszukują gitarzystów. Okazuje się, że Kuźnia Raciborska to prawdziwa kuźnia talentów i tak do zespołu dołączają Vdova, Baki i Sunaj. Członkowie nie są przypadkowi, wszyscy udzielali się bądź udzielają do tej pory w przeróżnych śląskich punkowych projektach. Pomysłów na kawałki jest cała masa i w przeciągu zaledwie pół roku powstaje materiał na całą płytę. Aktualnie zespół udostępnił 4 kawałki "demo" oraz debiutancki album "WSTAŃ".

 

 

 

Killing Silence 

 

Killing Silence w obecnym składzie istnieje od stycznia 2016 roku. Muzyka zespołu to energetyczny rock z dużą domieszką przestrzeni. Na początku 2014 roku, światło dziennie ujrzało składające się z czterech utworów EP pt. „Way Back Home” nagrane z nowym wokalistą, pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych, Ryanem Pasko. Utwór „Inside” z tego wydawnictwa zadebiutował na pierwszym miejscu Turbo Top – listy przebojów Antyradia i utrzymywał się na niej przez 10 tygodni.

 

 

 

P.A.G.E 

 

Nazwa zostaje zaczerpnięta z dawnego zespołu wokalisty Jakuba, któremu nie było dane wyjść z garażu. Zgrany kwintet zapisuje nową stronę swej historii w rozdziale.... Ciężkie brzmienie. P.A.G.E dzielił scenę między innymi z Acid Drinkers, Budką Suflera, TSA, Proletaryat, Closterkeller, Totentanz, Farben Lehre, KSU, Enclose,Oberschlesien, Dragon's Eye, Clock Machine, Thy Disease. Zespół ma na swoim koncie także występy na festiwalu Krushfest 2012, Zenemplen Fesztival na Węgrzech, "Pomieszajmy języki" w Rymanowie. "Rock &Rose Festiwal w Kutnie.

 

 

 

Żmij 

 

Krakowski sekstet Żmij nie przypadkiem zaczerpnął nazwę ze świata słowiańskich baśni i mitów. Wężokształtny stwór doskonale oddaje ducha magii i szaleństwa jaki staramy się wytworzyć na naszych koncertach. Zespół tworzą pasjonaci dawnych wierzeń i rodzimej mitologii, którzy postanowili ludowe teksty i melodie przemieszać z autorskimi. Pełne są one upiorów, mar i mrożących krew w żyłach obrazów, ale także i historii pięknych i wzruszających. Muzyka balansuje dokładnie pomiędzy folkiem a rockiem alternatywnym. Koncerty zaś swoją atmosferą przypominają pierwotne obrzędy.

 

 

 

Zespołów jest tak dużo, że nie sposób zaprezentować wszystkich. Aktualną listę znajdziecie na naszych stronach internetowych. Listę zespołów, które dotychczas się zarejestrowały, mogą podejrzeć Szefowie Sztabów 25. Finału WOŚP w Bazie Szefa Sztabu. Dzięki temu temu mogą zaprosić muzyków na Finał w swojej okolicy. Życzymy powodzenia w parowaniu zespołów ze sztabami! 

 

 

 

-> Sprawdź, jakie zespoły już się zarejestrowały <-

 

-> Zarejestruj zespół <-

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ