Aktualności

Bestialsko dobry rock - GWAR na Pol'and'Rock

2022-05-02 21:35:00

 

GWAR powstał w 1984 roku w amerykańskim mieście Richmond i od samego początku działalności charakteryzował się ekstrawaganckimi kostiumami, które przywodzą na myśl groteskowe postaci z gier komputerowych i bohaterów koszmarów sennych. GWAR nie stroni od kontrowersji, skutecznie budując wizerunek członków kapeli jako intergalaktycznych barbarzyńców. Występy zespołu epatują przerysowanymi, inscenizowanymi aktami przemocy, a publiczność musi liczyć się z tym, że zostanie opryskana strumieniami sztucznej krwi lub innych płynów ustrojowych. Stałym elementem występów amerykańskiej formacji są rytualne tortury, którym członkowie zespołu poddają znane postaci z różnych stref życia publicznego: polityków, liderów religijnych, celebrytów, muzyków.

 

Z kolei teksty piosenek tych weteranów sceny metalowej są dosadne, sarkastyczne, często naładowane polityczną satyrą, odnoszą się do tematów związanych z przemocą, wyśrubowanym seksualnym humorem i tematami, które celowo szokują publiczność i krytyków. Z tego względu muzyka kapeli często określana jest mianem shock rock, jednak w istocie styl kapeli GWAR to połączenie thrash metalu, hard rocka i heavy metalu. 

 

GWAR ma na koncie 15 płyt studyjnych, liczne nagrania video (w tym nominowany do Grammy teledysk Phallus in Wonderland z 1992 roku) oraz książki, komiksy, gry planszowe, wyroby alkoholowe, i wiele innych. Od 2009 roku kapela organizuje i użycza swojego patronatu festiwalowi muzycznemu. Goście festiwalu Gwar-B-Q mogś pogrillować, zrobić zakupy na rockowych stoiskach i odwiedzić dom strachów.  Najnowsza płyta formacji, czyli The New Dark Ages zaplanowana jest na początek czerwca 2022 roku, więc fani szokująco dobrego grania kapeli GWAR będą mogli przekonać o sile rażenia ich muzyki na żywo i przekonać się ja na żywo brzmi najnowszy materiał przygotowany przez bestie z zespołu GWAR. 

POKAŻ PODOBNE
2022-04-11 13:28:29

Pierwsza gwiazda Festiwalu Pol'and'Rock 2022

Tagada Jones to zespół, który ma na koncie ponad 25 lat bezkompromisowego, hardcorowego grania. Francuscy muzycy zagrali ponad 1800 koncertów w 32 państwach oraz wydali 10 doskonale przyjętych przez publikę albumów studyjnych. To pierwsza kapela, której występ potwierdzamy na 28. Pol'and'Rock Festival.

2022-04-13 14:03:25

Wiadomość od Jurka na temat 28. Pol'and'Rock Festival!

Od zawsze ideą Festiwalu było spotkanie się w pokojowej, pełnej przyjaźni, tolerancji atmosferze. Ten Festiwal od samego początku budował społeczność obywatelską, która potrafiła nie tylko gorąco przyjąć artystów, ale także wyrażać swoje zdanie! Ten rok będzie wyjątkowy dla naszego Festiwalu.

2022-05-04 10:30:50

Zaczął się drugi etap plebiscytu Złotego Bączka

Dokładnie 4448 głosów oddali fani Pol'and'Rock Festival w pierwszym etapie plebiscytu Złotego Bączka. Dziś rozpoczęła się druga runda konkursu, w którym publiczność wybiera najlepszy koncert minionej edycji festiwalu. W tym etapie mierzy się już tylko 16 zespołów, w tym m.in. Łydka Grubasa, Dirty Shirt i Dubioza Kolektiv. Zdobywcę Złotego Bączka poznamy 4 lipca.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna