Aktualności

Bieg „Policz się z cukrzycą”: Razem dla zdrowia i solidarności

2023-08-03 12:25:00

Ruszyli! Uczestnicy biegu „Policz się z cukrzycą” po raz pierwszy na Pol'and'Rock Festival!

 

Jurek Owsiak zbija piątki z uczestnikami Biegu, fot. Paweł Wołochowicz

 

3 250 uczestników Biegu na trasie 3 250 metrów


Wszystkie miejsca na Bieg rozeszły się w mgnieniu oka! 3 250 uczestników Biegu ruszyło w trasę po pasie startowym Lotniska Czaplinek Broczyno. Festiwalowicze pokonali trasę 3 250 metrów. Uczestnicy nie musieli biegać, mogli też maszerować, truchtać, spacerować – liczy się każda forma ruchu!


Ważne, żeby się poruszać! Nie ma tu żadnych wyścigów, poczujcie się na luzie! Ten dystans trzeba pokonać, bo to jest po prostu samo zdrowie. Pozdrawiajcie siebie nawzajem, obejrzyjcie, jak Festiwal wygląda. Pięknie wyglądacie, cudownie wygląda całe pole, to wszystko wygląda fantastycznie!

Jurek Owsiak przed rozpoczęciem Biegu

 

 

 

 

To wyjątkowa inicjatywa, której celem jest nie tylko promowanie zdrowego stylu życia. Zależy nam też na tym, żeby zwrócić uwagę na problem cukrzycy oraz wsparcie dla osób dotkniętych tą chorobą.

 

Uczestnicy Biegu, fot. Artur Ochocki

 

Do biegu, gotowi, start!

Jurek Owsiak najpierw powitał uczestników Biegu i wygłosił krótką przemowę, a zaraz po tym zaprosił na Dużą Scenę Olę – swoją córkę. Aleksandra Owsiak jest trenerką fitness i poprowadziła rozgrzewkę przed biegiem. Pomagała jej w tym koleżanka, Maja. Uczestnicy wydarzenia udali się następnie pod SiemaShop, gdzie wystartował Bieg.


Uczestnicy Biegu podczas rozgrzewki, fot. Stanisław Wadas

 

Festiwalowicze pokonali dystans 3250 metrów w pętli po asfaltowej drodze Festiwalu. Meta była przy polu słoneczników. Wszyscy uczestnicy odebrali tam pamiątkowe medale z Biegu.


Sport, muzyka i dobra energia

Bieg przyciągnął zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie – bez względu na wiek i kondycję fizyczną. „Policz się z cukrzycą" był doskonałą okazją, aby zachęcić Festiwalowiczów do aktywności fizycznej. Zwrócił też uwagę na korzyści dla zdrowia, które płyną z ruchu.

 

/news/update/Uczestnicy Biegu, fot. Paweł Krupek Krupka

 

Bieg dla każdego – małego i dużego

Spośród 3 250 uczestników Biegu 91% (3 070 osób) to dorośli Festiwalowicze. W tym sportowym wydarzeniu wiek nie ma znaczenia – biegło z nami też 180 osób niepełnoletnich! Na trasie biegu zobaczyliśmy wiele rodzin z dziećmi w różnym wieku. Najmłodsze z nich towarzyszyły rodzicom w wózkach! Wśród uczestników Biegu było także wiele osób starszych, a także osoby z niepełnosprawnościami.

Uczestniczka Biegu „Policz się z cukrzycą”, fot. Stanisław Wadas

 

Uczestników Biegu wyróżniają charakterystyczne pomarańczowe koszulki, takie same, jakie znamy z zimowych edycji Biegu w ramach Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W odróżnieniu od styczniowych biegów "Policz się z cukrzycą" udział w festiwalowym wydarzeniu był bezpłatny.


Udział w Biegu realnym wsparciem dla kobiet ciężarnych z cukrzycą

Bieg "Policz się z cukrzycą" od kilkunastu lat stanowi nieodłączny element Finałów WOŚP.
Wspiera on Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, który WOŚP realizuje od 2004 roku. Środki z pakietów startowych przeznaczamy właśnie na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę. Dzięki biegom, które zorganizowaliśmy w latach 2014–2022 zakupiliśmy 272 pompy insulinowe. Podczas 31. Finału WOŚP dzięki uczestnikom Biegu mogliśmy zakupić kolejne 76 pomp. W 17. Biegu "Policz się z cukrzycą" uczestniczyło łącznie 11 610 osób (w tym 5 tys. uczestników biegło ulicami Warszawy), które pokonały wspólnie aż 57 576 kilometrów!

Pierwszy w historii Bieg "Policz się z cukrzycą" na Najpiękniejszym Festiwalu Świata to więcej niż tylko sportowe wydarzenie. To szansa na promocję zdrowego stylu życia, zwrócenie uwagi na problem cukrzycy i wsparcie dla osób dotkniętych tą chorobą.

 

Wolontariusze Pokojowego Patrolu zabezpieczali trasę biegu, fot. Józef Łapiński

 

 

 

Foka – Paulina Anna Studniczka

POKAŻ PODOBNE
2023-07-12 11:00:00

Najpiękniejszy i wyjątkowy - dla niekwestionowanych gwiazd i... mniej znanych kapel!

Najpiękniejszy Festiwal Świata rokrocznie rozbrzmiewa dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami wyjątkowych dźwięków! Na festiwalowych scenach pojawiają się niekwestionowane gwiazdy, ale jest też przestrzeń dla mniej znanych twórców.

2023-06-30 07:45:00

Idealny dzień? Tak jest!

To, że Pol'and'Rock Festival jest Najpiękniejszym Festiwalem Świata, już wiemy, ale jaki jest idealny dzień na tym wydarzeniu? Festiwalowicze mają na to własną receptę!

2023-07-14 15:00:00

Miłość, Przyjaźń, Muzyka i NFT – nowość na Pol’and’Rock Festival!

Pol’and’Rock Festival wypływa na wody nowych technologii! Przygoda, która przenosi nas w świat muzyki, przyjaźni i miłości, tym razem zabierze nas także w cyfrową przyszłość. Z radością wprowadzamy naszą własną kolekcję tokenów NFT, łącząc harmonię dźwięków z innowacyjnością nowoczesnego świata!

ZOBACZ TEŻ