Aktualności

Bracia Sekielscy gośćmi Najpiękniejszej Domówki Świata

2020-05-25 13:42:25

 

Tomasz i Marek Sekielscy -  dziennikarze, autorzy głośnych filmów „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego” - to jedni z pierwszych potwierdzonych gości Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol’and’Rock Festival. Spotkanie, które tak jak cały festiwal odbywać się będzie w przestrzeni wirtualnej, zaplanowano na 31 lipca.

 

 

 

  

W tym roku publiczność Najpiękniejszej Domówki Świata będzie miała okazję uczestniczyć w wirtualnym spotkaniu z braćmi Sekielskimi - autorami głośnych filmów dokumentalnych „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”, poruszających problem pedofilii w środowisku duchownych. Za pierwszy z nich autorzy otrzymali m.in. Orły i Telekamerę. Oba filmy na całym świecie obejrzało dotąd ponad 30 milionów widzów.


Tomasz Sekielski – dziennikarz śledczy, reporter, korespondent, pisarz i reżyser. Dziennikarską pracę rozpoczął w bydgoskim oddziale Radia VOX. Jest twórcą wielu programów telewizyjnych (m.in. „Prześwietlenie”, „Teraz My!”, „Czarno na białym”, „Po prostu”), a także filmów dokumentalnych (m.in. „Władcy marionetek”). Autor bestsellerowej trylogii „Sejf". Wyróżniony prestiżowymi nagrodami, m.in. Orły, Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery, Niptel. Przez dwa lata w programie „Po prostu” na antenie TVP 1 ukazywały się jego 45-minutowe reportaże na temat najważniejszych lub najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń na świecie, między innymi o sprawie morderstwa Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie czy obozach dla uchodźców (Calle).


Marek Sekielski - producent i dziennikarz telewizyjny, związany z mediami od 20 lat. Karierę rozpoczynał przy programie Marcina Wrony „Pod Napięciem” w TVN, później współpracował z Telewizyjną Agencją Informacyjną, następnie współtworzył poranne pasmo w TVN 24, program „Teraz My!” dla TVN, przez 7 lat był producentem Faktów TVN, a następnie programu „Po prostu” w TVP 1. Ma na koncie współpracę producencką przy „Teoriach Spisku” dla Fokus TV oraz „Teraz Ja” dla Nowa TV.


Spotkanie z braćmi Sekielskimi odbędzie się 31 lipca 2020 roku. Dla Tomasza Sekielskiego będzie to już druga wizyta na Pol’and’Rock Festival - poprzednia miała miejsce w 2007 roku, na 13. edycji wydarzenia, wówczas jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock.

 

 

Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych prowadzą dziennikarze Onetu. 

 

Tomasz i Marek Sekielscy, Fot. Szymon Szcześniak 

 

 

Zobacz zapowiedzianych już gości Akademii Sztuk Przepięknych

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ