Aktualności

Co musisz wiedzieć o 27. Pol'and'Rock Festival? 10 najważniejszych faktów

2021-07-23 15:13:49

 

Do 27. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata pozostało już tylko 6 dni! W jednym miejscu zbieramy dla Was 10 najważniejszych informacji o tegorocznym Festiwalu. Zapoznajcie się z nimi niezależnie od tego, czy będziecie z nami na Lotnisku Makowice-Płoty, czy planujecie oglądać transmisję online z wydarzenia. No to zaczynamy! Zobaczcie, co musicie wiedzieć o 27. Pol'and'Rock Festival!

 1. Kto zagra?

  Na tegorocznym Festiwalu zagrają dla Was dwie sceny - Duża Scena i Nocna Scena ASP. Wszystkie koncertu z obu scen będziemy dla Was transmitować na żywo online! Wśród artystów, którzy zagrają znajdziecie legendy polskiej sceny muzycznej takie jak Dżem, Renata Przemyk i Kasia Kowalska, ale także zagraniczne zespoły: na 27. Pol'and'Rock Festival zagra Dubioza Kolektiv, Morgane Ji, Dirty Shirt, Igorrr i Slift. Pełen harmonogram koncertów znajdziecie na stronie https://polandrockfestival.pl/line-up-27 oraz w festiwalowej aplikacji, która jest już dostępna w AppStorze i Google Play.


  fot. Marcin Michoń
   

 2. Z kim spotkamy się na Akademii Sztuk Przepięknych?

  Akademia Sztuk Przepięknych jest nieodłącznym elementem Najpiękniejszego Festiwalu Świata i będzie z nami oczywiście również w tym roku! W namiocie ASP odbędzie się 9 wyjątkowych spotkań, które poprowadzą dziennikarze Onetu. Gośćmi ASP będą: Łukasz Czepiela, Andrzej Chyra, Jakobe Mansztajn z Make Life Harder, Elżbieta Dzikowska, Arkadiusz Jakubik, Sylwia Gregorczyk-Abram i Michał Wawrykiewicz w rozmowie "Czy grozi nam polexit?", Radek Kotarski, Przemek Kossakowski i ekipa Down the road oraz w ramach projektu Doroty Wellman i Marty Klepki #byckobietaontour - Marta Lempart. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank, a wszystkie spotkania transmitowane będą w Internecie, również na stronie głównej Onet.pl. 

 3. Jakie organizacje pozarządowe obecne będą na Festiwalu?

  Pol'and'Rock Festival to miejsce dobrej energii, propagowania pozytywnych działań i wyjątkowych doświadczeń - ogromną częścią budowania tych wartości jest strefa organizacji pozarządowych. W tym roku nie mogło ich zabraknąć! W tym roku na chętnych czekają 42 projekty ASP. Zobacz, co czeka na Was w strefie NGO na 27. Pol'and'Rock Festival!


  fot. Marta Szpakowska


 4. Gdzie oglądać transmisję?

  W tym roku Festiwal przybiera formułę hybrydową i chociaż ze względu na nadal trwającą pandemię na festiwalowym polu na Lotnisku Makowice-Płoty możemy spotkać się tylko z 20 tysiącami osób, to chcemy, żebyście wszyscy mogli z nim uczestniczyć online! Dlatego będziemy dla Was transmitować ponad 50 godzin koncertów i spotkań z Najpiękniejszego Festiwalu Świata na żywo. Transmisję online obejrzycie na naszych profilach na Facebooku, YouTubie i Twitchu, a także na stronie Onet.pl. Festiwalowych koncertów możecie także słuchać w Antyradiu.  5. Gdzie się spotkamy?

  Po zeszłorocznej Najpiękniejszej Domówce Świata, którą nadawaliśmy na cały świat z podwarszawskiego studia telewizyjnego, z radością wracamy na łono natury! 27. Pol'and'Rock Festival nie odbędzie się jednak w Kostrzynie nad Odrą, gdzie miał swoje miejsce od 2004 roku, a w zupełnie nowym miejscu - na Lotnisku Makowice-Płoty zlokalizowanym w województwie zachodniopomorskim.  6. Jak zabezpieczony będzie tegoroczny Festiwal?

  Przed nami druga edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata, którą organizujemy w trakcie pandemii. Jak zawsze najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo uczestników Festiwalu. Wszystkie osoby wchodzące na teren festiwalowe pola muszą mieć zakupione wcześniej wejściówki, których koszt pokrywa test na COVID-19 oraz inne środki bezpieczeństwa. Każda osoba będzie miała przy wejściu na teren Festiwalu test w kierunku koronawirusa i warunkiem wejścia na pole jest otrzymanie negatywnego wyniku. Testowani będą także wszyscy artyści występujący na wydarzeniu, cała jego obsługa i wolontariusze. Maseczki obowiązkowe będą na koncertach, w trakcie spotkań z gośćmi na Akademii Sztuk Przepięknych oraz w innych miejscach, w których należy się spodziewać większego natężenia ruchu uczestników, jak choćby festiwalowy sklep. 

 7. Jak spakować się na tegoroczny Festiwal?

  Jak co roku przygotowaliśmy dla osób przyjeżdżających na Najpiękniejszy Festiwal Świata listę ze wskazówkami, co warto zabrać ze sobą na festiwalowe pole. Pamiętajcie, żeby nie zabierać ze sobą zwierząt, szklanych opakowań, kartuszy z gazem i palników. Spakujcie się rozsądnie i nie bierzcie zbyt dużej ilości rzeczy, ani rzeczy cennych, których nie możecie mieć cały czas przy sobie. Pamiętajcie, że na miejscu znajdować się będzie stacjonarny sklep SiemaShop - będziecie mieć więc okazję do uzupełnienia swojej festiwalowej stylówki. Ci z Was, którzy będą uczestniczyli w zdalnym Festiwalu również mogą zamówić festiwalowe gadżety z Siemashopu, pamiętajcie jednak, że zostaną one do Was wysłane dopiero w sierpniu - po Festiwalu. 8. Czy w tym roku funkcjonuje Mapa Domówek?

  Tak! Koniecznie zgłoś swoją Domówkę, jeśli planujecie razem ze znajomymi brać udział w 27. Pol'and'Rock Festival online, a my dodamy ją do Mapy Domówek. Jeśli chcesz dołączyć swoją Domówkę - wypełnij formularz i pokaż, że jesteś z nami. Mamy już zgłoszone aż 73 takie miejsca! Podsyłajcie nam zdjęcia i nagrania z Waszych domówek - bądźmy w kontakcie, razem cieszmy się festiwalową atmosferą. 

   

   

 9. Czy mogę jeszcze zdobyć wejściówki?

  Wejściówki możesz nadal zdobyć w konkursach, które organizujemy między innymi w grupie Woodstock - cały rok oraz na profilach w mediach społecznościowych naszych partnerów. Nie ma możliwości przekazania lub odsprzedania wejściówki innej osobie, ponieważ są one imienne. 

 10. Jak mogę pokazać światu, że kocham Najpiękniejszy Festiwal Świata?

  Skorzystaj z nakładki na zdjęcie profilowe i filtra na Instagramie i pokaż, że to jest Twój kawałek ziemi! 
  Wybierz swoją ulubioną nakładkę na zdjęcie profilowe:
  https://bit.ly/27PolandRockFestival1
  https://bit.ly/27PolandRockFestival2
  https://bit.ly/27PolandRockFestival3
  https://bit.ly/27PolandRockFestival4
  https://bit.ly/27PolandRockFestival5
  https://bit.ly/27PolandRockFestival6 
  i swój ulubiony filtr:
  https://www.instagram.com/ar/204600928268499/
  https://www.instagram.com/ar/2872729412945170/

  Jesteście gotowi? Widzimy się offline i online już za kilka dni!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-12 11:00:00

Najpiękniejszy i wyjątkowy - dla niekwestionowanych gwiazd i... mniej znanych kapel!

Najpiękniejszy Festiwal Świata rokrocznie rozbrzmiewa dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami wyjątkowych dźwięków! Na festiwalowych scenach pojawiają się niekwestionowane gwiazdy, ale jest też przestrzeń dla mniej znanych twórców.

2023-08-02 16:04:03

Włączając wszystkich: działania na rzecz dostępności na Pol'and'Rock Festival

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata dbamy o komfort naszych uczestników – tworzymy wydarzenie dostępne dla wszystkich. Zobaczcie, jakie udogodnienia przygotowaliśmy!

2023-07-21 12:05:00

Najważniejsze daty 29. Pol’and’Rock Festival

Aby ułatwić Wam zorganizowanie najlepszego czasu spędzonego na lotnisku Czaplinek-Broczyno, stworzyliśmy zestawienie dat i godzin, które mogą okazać się przydatne.

ZOBACZ TEŻ