Aktualności

Co wiemy o wejściówkach na 27. Pol'and'Rock Festival

2021-05-17 15:00:00

 

Oglądającym dzisiejszy 200 odcinek codziennego programu Jurka Owsiaka "Domowa Orkiestra", dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosił nowe informacje dotyczące wejściówek na #polandrock2021. Wzorem Najpiękniejszej Domówki Świata, 27. Pol'and'Rock przyjmie formę hybrydową - dostępna będzie zarówno dla publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie. Ze względu na sytuację pandemiczną i konieczność odpowiedniego zabezpieczenia wydarzenia, w tym roku w formie stacjonarnej uczestniczyć będzie mogła ograniczona liczba osób - posiadaczy zdobytych wcześniej specjalnych wejściówek, będą partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19. 

 

24 maja ruszyła sprzedaż pierwszej tury wejściówek na 27. Pol'and'Rock Festival. Ta partia została już wyprzedana. Dla tych, który nie zdążyli zakupić swojej wejściówki od razu, podpowiadamy, że pojawią się one jeszcze w sprzedaży - będą dystrybuowane partiami. 

 

 

Ze względu na pandemię i związaną z tym konieczność innego podejścia do organizacji festiwalu, 27 edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata odbędzie się w tym roku w nowym miejscu. Wydarzenie zorganizowane zostanie z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu i zmianą lokalizacji, którą przez kilkanaście minionych lat stanowił Kostrzyn nad Odrą. Tegoroczną lokalizacją festiwalu jest byłe lotnisko w Makowicach (gmina Płoty, województwo zachodniopomorskie).

 

 

Zgodnie z zapowiedzią, w dzisiejszym odcinku Jurek podał ważne dla uczestników, chcących przeżywać wśród publiczności tegoroczny festiwal na łonie natury, ważne informacje dotyczące zdobycia wejściówek.

 

Co nowego wiemy o wejściówkach na 27. Pol'and'Rock Festival?

 • Wejściówki będzie można kupić dla 1-4 osób. 
 • Wszystkie wejściówki będą imienne.   
 • Wszystkie rodzaje wejściówek będą w tej samej cenie - 49 zł za osobę bez względu na ile dni przyjedziesz. 

 

Wejściówki możesz kupować na dni:

 • wtorek - niedziela  
 • środa - niedziela  
 • czwartek - niedziela 
 • piątek - niedziela  
 • sobota - niedziela 

 

Dodatkowo dystrybuowane będą bezpłatne wejściówki na samochód, camper i przyczepę, abyśmy my mogli przygotować odpowiednią ilość miejsca.

Liczba miejsc parkingowych będzie ograniczona - prosimy, aby 1 osoba z grupy podróżującej autem pobrała taki bilet.

Podczas rejestracji na wejściówki będziemy Was pytać o najważniejsze informacje, które pozwolą nam przygotować odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo. 

 

Dowiedz się więcej na SiemaShop

 

Dla wszystkich, którzy zdobędą wejściówki, została stworzona specjalna grupa na Facebooku, gdzie będziemy się komunikować ze wszystkimi na miejscu. Informacje z adresem grupy znajdzie się na wejściówce. 

 

 

Publiczność Pol'and'Rock, fot. Fundacja WOŚP

 

Uczestnicy
 • Czy mogę przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata?

  Ze względu na pandemię i obostrzenia - będziemy mogli zaprosić do nas tylko część osób - 20 000 osób. Właściciele wejściówek na teren Festiwalu będą partycypować w kosztach zabezpieczenia Covid-19 (pozostałe koszty pokrywają sponsorzy). 

  Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a zdobądź informację o wejściówkach na Festiwal.

 • Ile osób będzie mogło przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata?

  W tym roku na 27. Pol'and'Rock Festival przyjedzie 20 000 osób. 

 • Gdzie mogę znaleźć innych Woodstockowiczów?

  Aby znaleźć festiwalowiczów z Najpiękniejszego Festiwalu Świata i samemu dać się znaleźć, skorzystaj z oficjalnego kanału w aplikacji Discord.

   

 • Czy na festiwal mogą przyjechać osoby niepełnoletnie?

  Tak! Chcemy, żeby bez względu na wiek wszyscy mogli się z nami dobrze bawić. Ważne jest dla nas jednak bezpieczeństwo naszych uczestników. Prosimy jednak, żeby osoby niepełnoletnie przyjechały pod opieką osoby dorosłej. 

 • Kto zagra na 27. Pol'and'Rock Festival?

  Niestety na ten moment nie ma możliwości przyjazdu artystów z odległych stron świata. W tym roku więc nie spotkamy się np. z Limp Bizkit. Cały czas jesteśmy w kontakcie z artystami, z którymi wcześniej rozmawialiśmy i mamy ich zapewnienie, że jak tylko będzie to możliwe - przyjadą do nas na kolejną edycje Festiwale. Całą listę znajdziesz tutaj. 

   

  W przypadku tegorocznego Festiwalu - rozmawiamy z zaprzyjaźnionymi artystami z Polski i zagranicy i sprawdzamy, kto przyjmie zaproszenie na tegoroczną edycję Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Śledźcie nasze strony i słuchajcie audycji Jurka Owsiaka w Antyradio (każdy poniedziałek o 20:00), żeby jako pierwsi dowiedzieć się, kto potwierdzi obecność na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Wszystkich ogłoszonych artystów będziemy prezentować na https://polandrockfestival.pl/kto-zagra/line-up-polandrock-2021

 • Nie znalazłem/am odpowiedzi na moje pytanie

  Jeśli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie - napisz na [email protected]

   

   

 • Chcę kupić wejściówkę w drugiej puli!

  W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów w imprezach może obecnie uczestniczyć 250 osób plus osoby zaszczepione.

   

  Na ten moment jesteśmy w kontakcie z osobami, które kupiły wejściówki w pierwszej turze i sprawdzamy, jak wygląda ich sytuacja. Dlatego prosimy, aby w obecnej turze rejestrowały się osoby, które w czasie Festiwalu będą w pełni zaszczepione lub zgodnie z kalendarzem szczepień nie mogą się zaszczepić.

   

  Uwaga! To nie jest ostatnia tura sprzedaży wejściówek.

Bezpieczeństwo
 • Jak będzie wyglądać wejście na teren Festiwalu?

  Ze względu na szczególne środki bezpieczeństwa każdy wchodzący na teren Festiwalu mający ważną wejściówkę będzie poddany kontroli zdrowotnej (test na obecność COVID-19 - wymaz z nosa, wypełnienie ankiety zdrowotnej oraz okazanie certyfikatu szczepienia). Ankieta zdrowotna zostanie przesłana do Was wypełnienia online przed rozpoczęciem udziału w Festiwalu. 

 • Czy muszę być zaszczepiony?

  Zgodnie z nową zmianą do rozporządzenia https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000095701.pdf - limit osób na imprezach plenerowych to jedynie 250 osób, w limit ten nie wliczają się osoby zaszczepione. W związku z tym po konsultacjach z Wami postanowiliśmy zwiększyć liczbę uczestników Festiwalu do 20 000 osób, ale wszystkie osoby wchodzące na teren Festiwalu będą musiały okazać certyfikat/kod potwierdzający zaszczepienie (dotyczy osób, które mogą być zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień). Każdy wchodzący na teren będzie dodatkowo testowany. 

  Do wyjątków należą:

  • Dzieci, które nie są ujęte w kalendarzu szczepień, czyli poniżej 12 roku życia.
  • Osoby zza granicy, u których kalendarz szczepień uniemożliwia zaszczepienie jeśli ktoś ma certyfikat, który umożliwia mu wjechać na teren kraju.

  Osoby, które nie mogą się zaszczepić z przyczyn zdrowotnych, prosimy o kontakt: [email protected]

   

 • Czy na terenie Festiwalu będę musiał/a nosić maseczkę?

  Wszystko będzie zależeć od aktualnych w danym momencie przepisów i obostrzeń. 

 • Co w przypadku, gdy test będzie pozytywny?

  Jeśli wynik będzie pozytywny, będziesz mieć możliwość powtórzenia testu. Jeśli ponownie wyjdzie pozytywny, możesz skorzystać  testu PCR w swoim zakresie.

Wejściówki
 • Jak zdobyć wejściówkę?

  Wejściówki dystrybuujemy za pomocą specjalnego portalu. 

  Ze względu na ich ograniczoną liczbę będziemy dystrybuować je partiami co kilka dni. Jeśli chcesz wiedzieć jako pierwszy/a o nowe puli - zapisz się do newslettera. 

 • Ile kosztuje wejściówka?

  Wejściówka dla jednej osoby kosztuje 49 zł. Bez względu na to, na ile dni przyjeżdżasz. Jej cena pokrywa koszty zabezpieczenia Covid-19 (test na Covid-19, maseczki, środki, dezynfekujące).

  Pozostałe koszty Festiwalu pokrywają sponsorzy. 

 • Jakie są rodzaje wejściówek?
  • Wejściówki możesz kupić dla 1-4 osób. 

   

  Wszystkie rodzaje wejściówek kosztują 49 zł za osobę. 

   

  Jeśli chcesz przyjechać samochodem lub camperem/przyczepą (bez dostępu do wody i prądu) - musisz wybrać dodatkowy, specjalny bilet, żebyśmy my mogli przygotować odpowiednią ilość miejsca. 

 • Czy mogę przyjechać na Festiwal samochodem lub camperem/przyczepą?

  Jeśli chcesz przyjechać samochodem lub camperem/przyczepą - kilka dni po zakupie wejściówki, wyślemy Ci dostęp do specjalnej strony, gdzie będziesz musiała pobrać dodatkowe, specjalne darmowe bilety, żebyśmy my mogli przygotować odpowiednią ilość miejsca. 

  Liczba miejsc parkingowych będzie ograniczona - więc prosimy, żeby tylko jedna osoba z grupy - pobrała taki bilet.

  Bardzo ważne – nie będziemy mieć możliwości podłączenia Twojego campera/przyczepy do prądu i wody. Jeśli przyjedziesz przyczepą – będziemy Cię prosić o odstawienie samochodu na parking a pozostawienie przyczepy na polu namiotowym.

  Niestety w tych warunkach nie możemy stworzyć czegoś na kształt pola Malinowskiego. Jeśli przyjeżdżasz kamperem lub przyczepą kempingową będzie osobny, wytyczony teren, aby zostawić, ustawić i samochodem wyjechać na parking.  

  Wjazdówkę możecie pobrać już teraz! 

 • Dlaczego w tym roku trzeba kupić wejściówkę?

  Festiwal w dalszym ciągu jest bezpłatny, w tym roku płacisz za wejściówkę, która pokrywa koszt zabezpieczenia Covid-19, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo festiwalowiczów i każdą osobę wchodzącą na teren przetestować.

 • Na jakie dni mogę kupić wejściówki?

  Wejściówki możesz kupować już od wtorku 27.07, a więc na dni: 

  • wtorek - niedziela 
  • środa - niedziela 
  • czwartek - niedziela
  • piątek - niedziela 
  • sobota - niedziela 

   

  Bez względu na to, na ile dni przyjeżdżasz - koszt jest taki sam. Dla nas jest jednak bardzo ważne, żeby wiedzieć, kiedy będziecie, żebyśmy mogli odpowiednio przygotować liczbę stanowisk do testowania i miejsca na parkingu. Prosimy Was więc o rzeczywisty wybór dni, kiedy chcecie u nas gościć. 

   

   

 • Czy mogę przyjechać na festiwal motorem?

  Uwaga motocykliści – dla Was chcemy wytyczyć teren biwaku, aby wzorem festiwalu w Kostrzynie ustawić Wasze maszyny i w tym samym rejonie Wasze namioty. Dlatego w naszej korespondencji z właścicielami wejściówek będziemy Wam zadawali bardzo ważne pytania - w jaki sposób do nas planujecie dotrzeć, co pozwoli nam lepiej zaplanować dla Was dokładnie te miejsca. 

 • Jakie dane muszę podać przy zakupie wejściówek?

  Kupujący musi podać: 

  • adres email 
  • numer telefonu 

   

  Każdy właściciel biletu musi podać: 

  • imię i nazwisko 
  • PESEL 
  • numer telefonu ICE 

   

  Dane musisz podać przy zakupie biletu.

  Nie ma możliwości zmienienia ich później. 

 • Czy są wyjątki dla osób niezaszczepionych?
  • Dzieci, które nie są ujęte w kalendarzu szczepień, czyli poniżej 12 roku życia.
  • Osoby zza granicy, u których kalendarz szczepień uniemożliwia zaszczepienie pod warunkiem, że ten ktoś ma certyfikat, który umożliwia mu wjechać na teren kraju.

  Osoby, które nie mogą się zaszczepić z przyczyn zdrowotnych, prosimy o kontakt: [email protected]

Infrastruktura
 • Czy na terenie festiwalu będzie sklep?

  Tak, podobnie jak na wcześniejszych edycjach festiwalu, na jego terenie będzie sklep.

 • Jak dostać się na festwial?

  Na Festiwal możesz dostać się samochodem, przygotowujemy dla Was specjalną przestrzeń parkingową. Jesli decydujecie się na tę formę transportu, zgłoście ten fakt przy zakupie wejściówek. Kolejną opcją są pociągi do stacji Płoty, umiejscowione około 6 km od miejsca Festiwalu. Lotnisko w Szczecinie oddalone jest 80 km od gminy Płoty.

 • Jak wygląda sytuacja z prysznicem i zapleczem sanitarnym?

  Tak jak co roku zapewniamy dostęp do zaplecza sanitarnego, dodatkowo jeśli chcesz skorzystać z prysznica, możesz wykupić żetony do strefy.

 • Czy są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych?

  Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, po zakupie biletu napisz na [email protected] Dzięki Waszym wiadomościom będziemy wiedzieć, jakie są potrzeby naszych uczestników i co możemy dla Was przygotować. 

 • Czy w trakcie Festiwalu będę mógł wychodzić poza teren Festiwalu.

  Oczywiście będzie taka możliwość, będziemy jednak robić wszystko, żebyś nie musiał/musiała tego robić. Na miejscu już od wtorku będą działać sanitariaty, będzie możliwość zakupów, jedzenia itp. Będziemy też chcieli zaproponować Ci różne aktywności, które umilą czas do momentu oficjalnego rozpoczęcia Festiwalu. 

   

  Ze względu na Twoje i innych uczestników bezpieczeństwo zależy nam, żeby osoby przetestowane pozostawały na terenie Festiwalu i mogły czuć się pewniej. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się opuścić teren Festiwalu i będziesz chciał/a powrócić - musisz przejść kolejny test, a więc kupić kolejną wejściówkę. 

   

 • Czy na terenie znajdują się prysznice dla niepełnosprawnych?

  Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, po zakupie biletu napisz na [email protected] Dzięki Waszym wiadomościom będziemy wiedzieć, jakie są potrzeby naszych uczestników i co możemy dla Was przygotować.

Pojazdy
 • Jakim środkiem transportem mogę przyjechać na Festiwal?

  Osoby, które kupiły wejściówki - dostały od nas możliwość pobrania wjazdówek.

  Dostępne są wjazdówki na pojazdy:

  • samochód
  • motocykl
  • kamper
  • przyczepa 
 • Czy mogę przyjechać z przyczepą?

  Tak. Jeśli chcesz przyjechać przyczepą, musisz pobrać 2 wjazdówki: samochód+przyczepa. Samochód będziesz musiał odstawić na parking, a przyczepa pozostanie na wyznaczonym polu noclegowym. Przypominamy, że z przyczyn logistycznych nie będziesz mieć możliwości podpięcia przyczepy do wody i prądu. 

 • Czy mogę spać w samochodzie podczas Festiwalu?

  Nie. Pamiętaj, że w tym roku parkingi będą w innym miejscu niż pole namiotowe (ale na terenie Festiwalu). Przyjeżdżając motocyklem lub samochodem, decydujesz się na nocleg pod namiotem.  

 • Czy mogę wyjeżdżać z terenu w trakcie Festiwalu?

  Jak już do nas przyjedziesz i zaparkujesz, prosimy, abyś został w jednym miejscu do końca trwania Festiwalu. 

INFO o 27. Pol'and'Rock Festival

 

Festiwalowicze 25. Pol'and'Rock Festival, fot. Szymon Aksienionek

 

Gdzie oglądać online?

Relację z wydarzenia będzie można śledzić bezpłatnie, poprzez media społecznościowe Fundacji WOŚP i Pol’and’Rock Festival oraz na kanałach partnerów. Dyskutować na temat wydarzenia, a także zadawać pytania między innymi w czasie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można na festiwalowym serwerze na Discordzie

 

Dołącz do naszego serwera Discord

 

 

Najpiękniejszy Festiwal Świata - co musisz wiedzieć?

27. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 29-31 lipca na dawnym latowisku Makowice - Płoty w województwie zachodniopomorskim. Na terenie o powierzchni 50 hektarów znajdą się pola namiotowe, scena, na której wystąpi blisko 30 wykonawców, strefa ASP ze spotkaniami z wybitnymi gośćmi oraz koncertami wieczornymi, a także przestrzenie partnerów.

 

Line-up 27. Pol’and’Rock Festival ogłoszony zostanie w ciągu najbliższych tygodni. Skład, który pierwotnie potwierdził chęć występu, m.in. grupa Limp Bizkit czy Tagada Jones, otrzymał zaproszenie i podtrzymuje gotowość wystąpienia na kolejnej edycji wydarzenia, w 2022 roku.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-06-07 12:00:00

Kolejna tura wejściówek na Pol’and’Rock Festival w sprzedaży

Trwa sprzedaż drugiej tury wejściówek na Najpiękniejszy Festiwal Świata, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca na lotnisku Makowice - Płoty. Tym razem Fundacja WOŚP przekazała do sprzedaży 10 tys. wejściówek. Ogółem w wydarzeniu uczestniczyć będzie mogło 20 tys. osób.

2021-04-26 20:05:00

Gdzie odbędzie się 27. Pol'and'Rock Festival w 2021

Do 27. Pol'and'Rock Festival zostało niespełna 100 dni. Gdzie i jak w tym roku zagra Najpiękniejszy Festiwal Świata? Ze względu na pandemię i związaną z tym konieczność innego podejścia do organizacji festiwalu, #polandrock2021 przeniesie się w tym roku do nowej lokalizacji.

2021-05-26 10:02:31

Za miesiąc Eliminacje do Pol'and'Rock Festival

W dniach 24-26 czerwca odbędą się 12. Eliminacje do Pol'and'Rock Festival. Miejscem muzycznego pojedynku pomiędzy 27 wykonawcami z całej Polski stanie się Kwidzyńskie Centrum Kultury. Poza uczestnikami konkursu wystąpią także goście specjalni - Nocny Kochanek, Tabu i Big Cyc.

ZOBACZ TEŻ