Aktualności

Co wydarzyło się ostatniego dnia festiwalu?

2019-08-04 06:00:00

 

Tegoroczna edycja Festiwalu Pol'and' Rock już za nami. Jak wyglądał ostatni dzień festiwalu? Przeczytajcie!

 

Mimo, że to ostatni dzień festiwalu, na polu można było spotkać mnóstwo uśmiechniętych, przyjaźnie nastawionych wobec siebie ludzi. To niesamowite, że wszyscy razem potrafimy stworzyć tak niepowtarzalną atmosferę. Cieszymy się, że dbaliście o siebie i tak licznie włączyliście się w akcję „Zaraz będzie czysto”.  To dzięki Waszemu zaangażowaniu festiwalowe pole było tak piękne.

 

 

 Droga z ASP pod Dużą Scenę na Pol'and'rock fot. Dominik Malik

 

 

 

Tradycyjnie, dzień zaczął się od spotkań w Dużym Namiocie ASP. Pierwszym gościem był aktor Zbigniew Zamachowski, spotkanie poprowadził dziennikarz Onetu – Kamil Dziubka. Rozmowa toczyła się wokół przygotowań aktora do roli w najnowszym filmie Patryka Vegi  pt. „Polityka”, anegdot związanych z życiem zawodowym aktora oraz tym jak gość radzi sobie z hejtem. W związku z tym, iż aktor niedawno obchodził urodziny publiczność zgromadzona w namiocie ASP spontanicznie zaśpiewała mu „Sto lat!”

 

 

Zbigniew Zamachowski gościem ASP fot. Basia Lutzner

 

 Graficzny skrót spotkania z Zbigniewem Zamachowskim

 

Kolejnym gościem był reżyser, operator, scenarzysta - Wojciech Smarzowski, spotkanie poprowadził Bartosz Węglarczyk. Reżyser opowiadał o swoim podejściu do robienia filmów.  O tym, z jakimi problemami musiał się zmagać, jako człowiek odpowiedzialny za całokształt  filmu oraz, o tym, co w pracy reżysera jest najtrudniejsze.

 

 

Wojciech Smarzowski w namiocie spotkań.

 

 

 Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim uchwycone na grafice autorstwa Doroty Kostowskiej

 

 

Olga Tokarczuk jako ostatni gość w namiocie spotkań opowiadała o procesie pisania książki. Zdradziła, że aby odnieść sukces pisarski, człowiek musi umieć poddać się reżimowi własnego pisania, na początku musi być gotowy zainwestować  w nic, być cierpliwym, a to niezwykle trudne i udaje się bardzo niewielu. Pisarka wypowiadała się na temat obecnej sytuacji społeczno-politycznej kraju. Powiedziała również, że gdyby miała zamieszkać na Pol’and’Rockowym polu to niekoniecznie chodziłaby na koncerty. Bardziej byłaby zajęta chłonięciem atmosfery, jaka panuje na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

 

 

 Olga Tokarczuk na spotkaniu z publicznością zgromadzoną w namiocie ASP fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Notatka graficzna ze spotkania z pisarką

 

 

Na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych, poza spotkaniami z gośćmi, Festiwalowicze mogli również wziąć udział w przeróżnych warsztatach.

 

 

Jak dobrze zacząć dzień? Jogą na ASP fot. Marta Szpakowska

 

Uczestnicy mogli wybierać z prawie 100 propozycji. Na wzgórzu ASP zorganizowano warsztaty między innymi z ceramiki, origamii, robieniem dredów, a to tylko 3 propozycje na poszerzenie swoich zdolności manualnych. Akademia Sztuk Przepięknych, to także miejsce poszerzania wiedzy i horyzontów, o to zadbali reprezentanci stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Amnesty Inernational, którzy udowodnili, że jeden podpis może uratować życie. 

 

 

Ostatni dzień festiwalu na Dużej Scenie otworzył Dub FX muzyk reprezentujący szeroko rozumiany dubstep.

 

 

Dub FX na Dużej Scenie Pol'and'rock Festiwal fot. Szymon Aksienionek

 

 

 

Po nim zaprezentował się jeden ze zwycięzców tegorocznych eliminacji Hurrockaine. Fragment ich koncertu możecie obejrzeć już teraz!

 

 

 

 

 

 

Następna gwiazdą Dużej Sceny był zdobywca Złotego Bączka z 2016 roku zespół Decapitated.

 

 

Publiczność podczas koncertu Decapitated fot. Stanisław Wadas

 

 

 

Zaraz po nich wystąpili tegoroczni laureaci tego zaszczytnego plebiscytu - Łydka Grubasa.

 

 

Łydka Grubasa tegoroczny laureat Złotego Bączka fot. Damian Mekal

 

 

 

Następnie zaprezentowała się artystka o najbardziej ciętym języku w Polsce Agnieszka Chylińska.

Później przyszedł czas na Skunk Anansie, wokalistka zespołu obchodziła dziś urodziny. 

W końcu przyszedł czas na długo wyczekiwany koncert zespołu Kult.

 

Na koncert Kultu przyszli chyba szyscy festiwalowicze fot. Stanisław Wadas

 

Idealnym zwieńczeniem tegorocznej edycji Festiwalu był występ hiszpańsko-brytyjskiego zespołu Crystal Fighters, który uraczył nas niezwykłym połączeniem muzyki latynoskiej i elektroniki.

 

Crystal Fighters na zakończenie Pol'and'Rock Festiwal fot. Damian Mekal

 

Na Małej Scenie zaprezentowali się Łukasz Drapała & Chevy, Witek Muzyk Ulicy, Przybył, Ralph Kamiński oraz Gooral. Rock’n’rollową duszę pokazała również Majka Jeżowska. Takie zestawienie nie pozostawia wątpliwości, że Pol’and’Rock to Festiwal szerokich horyzontów muzycznych.

 

 

 

 

 

Najmłodszy fan Witka Muzyka Ulicy fot. Paweł Krupka

 

 

 

Zespół Przybył na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata fot. Dominik Malik

 

 

Na Scenie Viva Kultura miłośnicy mocnego punkrockowego grania mogli zaspokoić swój apetyt na tego rodzaju muzykę. Wystąpili między innymi De Łindows, Dr Misio oraz Moskwa.

 

Tradycyjnie Festiwal zakończył występ Piotra Bukartyka. Zaśpiewał on „Z tylu chmur”wraz z uczestnikami prowadzonych przez siebie warsztatów na wzgórzu ASP.

 

Jurek Owsiak, Piotr Bukartyk wraz z Pokojowym Patrolem zamykają tegoroczną edycję Festiwalu Pol'and' Rock

POKAŻ PODOBNE
2020-05-11 20:00:00

Złoty Bączek 2020 - notowanie 21

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

2020-06-01 18:00:00

CD/DVD Majki Jeżowskiej w przedsprzedaży na Dzień Dziecka

Z okazji dnia dziecka, dla wszystkich dużych i małych rozrabiaków, mamy dziś niespodziankę! Fenomenalny koncert Majki Jeżowskiej, który swą wyjątkowością przeszedł do historii, od dziś dostępny jest w przedsprzedaży na SiemaShop.pl. Zarezerwuj już dziś CD/DVD z limitowanej edycji.

2020-06-01 20:00:00

Złoty Bączek 2020 - notowanie 24

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna