Aktualności

Curcuma - zwyciezcy Antyfestu Antyradia na Pol'and'Rock Festival

2018-06-08 13:36:03

 

Finałowy koncert największego w Polsce przeglądu rockowych kapel odbył się 7 czerwca w klubie CK Wiatrak w Zabrzu. Do tegorocznego plebiscytu nadesłano blisko 500 zgłoszeń. Jury w składzie: Marcin Bąkiewicz (dyrektor muzyczny Antyradia), Tomasz Kasprzyk (muzyk i dziennikarz muzyczny Antyradia), Wiesław Królikowski (zastępca redaktora naczelnego magazynu "Teraz Rock") oraz Andrzej Puczyński (Izabelin Studio) wyselekcjonowało 60 kapel, z których słuchacze i internauci wybrali pięciu finalistów. Wśród nich: Curcuma, Eier, Highway, Mr Tea i Transgresja. Zdaniem jury najlepiej na scenie klubu CK Wiatrak zaprezentowała się formacja Curcuma ze Szczecina i to oni zostali zwycięzcą 10. edycji plebiscytu.

Nagrodą 10. edycji przeglądu, oprócz prestiżowej statuetki - "Złotej Kosy", jest nagranie płyty w Izabelin Studio, występ na czeskim festiwalu Rock for People 2018 (4-6 lipca) u boku tuzów muzyki rockowej takich jak The Prodigy czy Volbeat oraz zagranie na Najpiękniejszym Festiwalu Świata - Pol'and'Rock Festival 2018, który odbędzie się 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

 Curcuma - fot. materiały prasowe

Curcuma to niezależny szczeciński zespół hardrockowy, łączący cechy gatunku z elementami post grunge′u i new metalu. Zespół jako taki ukształtował się we wrześniu 2011 roku, kiedy to do składu, założonego przez Degórę, dołączył wokalista Szurbo. Już pierwszy koncert 9 września 2011 roku pokazał kierunek, jaki obrała sobie Curcuma. Rasowe, mięsiste gitarowe riffy (Degóra), bezkompromisowo wspomagane przez sekcję rytmiczną (Marówa, Beniu), towarzyszące melodyjnemu i rytmicznemu wokalowi (Szurbo) to klucz do definicji tego co proponuje zespół. Wśród utworów Curcumy nie brakuje także nieco lżejszych, klimatycznych ballad, ale trzon stanowią utwory nazywane przez fanów „gwoździem”. Do tej pory Curcuma wypuściła we własnym zakresie dwie płyty EP – „Nikt” i „Gwóźdź”. Więcej na www.curcuma.pl.

Antyfest Antyradia to konkurs dla rockowych talentów organizowany od 2009 roku przez Antyradio. Jego celem jest stworzenie szansy na zaistnienie i promocja nieznanych dotąd kapel. Oprócz nagrody głównej laureaci konkursu otrzymują pamiątkową statuetkę Złotą Kosę, powstałą w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu – wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

We wcześniejszych edycjach Antyfestu Antyradia wzięło już udział ok. 2500 kapel reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej. Dotychczasowymi zwycięzcami byli: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014), Thermit (2015), Strażacy (2016) oraz Dream Atlas (2017).

POKAŻ PODOBNE
2023-09-15 09:00:00

29. Pol’and’Rock Festival - muzyczne przeżycie roku!

Mija ponad miesiąc od momentu, kiedy na Dużej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival po raz kolejny odbyła się niepowtarzalna muzyczna uczta, której rytm pulsował w sercach Najpiękniejszej Publiczności Świata!

ZOBACZ TEŻ