Aktualności

Cyrk bez zwierząt na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

2019-03-18 15:53:12

 

Muzyczne salto mortale na Małej Scenie, na 25. Pol’and’Rock Festival! Zamiast flower-stick będzie perkusja, arenę zastąpi scena, akrobatyczne dźwięki sięgną przestworza. Będzie też żonglerka ostrym humorem. Zwierzęce pozostaną tylko instynkty. Prawdziwe show pozwoli publiczności, poczuć się jak na szczudłach, sięgając rozrywkowego nieba. Nie tylko Monty Python pozazdrościłby takiego Cyrku Deriglasoff'a!

 

Cyrk Deriglasoff to nowy projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty, który od ponad trzech dekad  jest związany ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Po latach poszukiwań w obrębie mocniejszych, rockowych brzmień, Olaf powrócił do korzeni i grania melodyjnej, energetycznej muzyki z dowcipnym, czy wręcz kpiarskim tekstem, które były znakiem firmowym jego pierwszego zespołu -  Dzieci Kapitana Klossa, który reprezentował butne teksty, przesycone specyficzny humorem - mieszanką goryczy, protestu, niezgody.

 

fot. Honorata Karapuda

 

Projekt muzyczny, Cyrk Deriglasoff to prawdziwa banda musica, grająca przedpunka - z elementami urbanfolka, będąca czołowym przedstawicielem stworzonego przez siebie stylu wodewil punk, czyli źli chłopcy śpiewają słodkie melodie.

 

Czym jest wodewil? To lekki muzyczny utwór sceniczny o cechach farsy, ze śpiewami i pantomimą. Wywodzi się z tradycyjnej operetki, w Niemczech adaptowany jako singspiel, a w Stanach Zjednoczonych, często łączył cechy kabaretu i burleski. Czym jest zatem wodewil punk w wykonaniu Cyrku Deriglasoff'a? Muzyczną makabreską, sceniczną groteską? O tym przekonamy się podczas tegorocznego Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

 

"Zespół Cyrk Deriglasoff nie wyważa otwartych drzwi i nie odkrywa Ameryki, to projekt zorientowany na dobrą, bezpretensjonalną rozrywkę i wspólną zabawę." - mówi Olaf Deriglasoff

 

Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie, złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej, gdzie rockowe brzmienia przeplatają się z punk-folkowymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.

 

Skład zespołu:

  • Olaf Deriglasoff – śpiew, banjo basowe, konferansjerka,
  • Tomek Kasiuk – puzon, flugelhorn, akordeon, zaśpiewy i okrzyki,
  • Grzegorz Pastuszka – helikon, zaśpiewy i okrzyki,
  • Robert Kamalski – saksofon barytonowy, tenorowy, zaśpiewy i okrzyki,
  • Grzegorz Wiencek – gitary, zaśpiewy i okrzyki,
  • Robert Rasz – perkusja, zaśpiewy i okrzyki.

 

 

 

Olaf Deriglasoff -  muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Swoją drogę artystyczną zaczął na początku lat 80. zakładając zespół Dzieci Kpt. Klossa, wraz z którym brał czynny udział w działaniach tzw. Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Na przestrzeni z górą trzech dekad działalności zaistniał jako muzyk, kompozytor i twórca tekstów w wielu grupach rockowych i alternatywnych, m.in.: Apteka, Homo Twist, Püdelsi, Kury, Kazik, Yugoton, czy KNŻ. 

 

Od kilkunastu lat gra i wydaje płyty, głównie z projektami firmowanymi własnym nazwiskiem (Deriglasoff Band, Jakubik&Deriglasoff, Nawrocki&Deriglasoff, Cyrk Deriglasoff). Najnowszym z nich jest wodewilowo-punkowa orkiestra rozrywkowa Cyrk Deriglasoff, który właśnie rozpoczął intensywną działalność koncertową i wydał debiutancką płytę.

 

fot. Honorata Karapuda

POKAŻ PODOBNE
2020-07-17 16:54:08

Te rozpoczęcia zapamiętamy na długo

Wspominamy przed Najpiękniejszą Domówką Świata. Oto najbardziej zapamiętane momenty rozpoczęcia Festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

2020-07-03 15:16:48

Zobacz koncerty live z festiwalu

Zaczynamy muzyczne inspiracje na weekend! Wiemy, że kochacie nasze festiwalowe wspominki podczas Najpiękniejszej Domówki Świata, dlatego polecamy Wam 4 nagrania, które sprawią że wasz weekend będzie pełen pozytywnych emocji i wspaniałych chwil.

2020-07-17 09:30:00

Płyta z wyjątkowym koncertem Renaty Przemyk już w sprzedaży

Jeden z najbardziej emocjonalnych występów 25 Pol'and'Rock Festival, który zgromadził w Namiocie ASP ogromne tłumy fanów twórczości artystki, został wydany na płycie CD/DVD. Wydawnictwo CD/DVD z zapisem koncertu trafiło właśnie do sprzedaży.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna