Aktualności

Cyrk bez zwierząt na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

2019-03-18 15:53:12

 

Muzyczne salto mortale na Małej Scenie, na 25. Pol’and’Rock Festival! Zamiast flower-stick będzie perkusja, arenę zastąpi scena, akrobatyczne dźwięki sięgną przestworza. Będzie też żonglerka ostrym humorem. Zwierzęce pozostaną tylko instynkty. Prawdziwe show pozwoli publiczności, poczuć się jak na szczudłach, sięgając rozrywkowego nieba. Nie tylko Monty Python pozazdrościłby takiego Cyrku Deriglasoff'a!

 

Cyrk Deriglasoff to nowy projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty, który od ponad trzech dekad  jest związany ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Po latach poszukiwań w obrębie mocniejszych, rockowych brzmień, Olaf powrócił do korzeni i grania melodyjnej, energetycznej muzyki z dowcipnym, czy wręcz kpiarskim tekstem, które były znakiem firmowym jego pierwszego zespołu -  Dzieci Kapitana Klossa, który reprezentował butne teksty, przesycone specyficzny humorem - mieszanką goryczy, protestu, niezgody.

 

fot. Honorata Karapuda

 

Projekt muzyczny, Cyrk Deriglasoff to prawdziwa banda musica, grająca przedpunka - z elementami urbanfolka, będąca czołowym przedstawicielem stworzonego przez siebie stylu wodewil punk, czyli źli chłopcy śpiewają słodkie melodie.

 

Czym jest wodewil? To lekki muzyczny utwór sceniczny o cechach farsy, ze śpiewami i pantomimą. Wywodzi się z tradycyjnej operetki, w Niemczech adaptowany jako singspiel, a w Stanach Zjednoczonych, często łączył cechy kabaretu i burleski. Czym jest zatem wodewil punk w wykonaniu Cyrku Deriglasoff'a? Muzyczną makabreską, sceniczną groteską? O tym przekonamy się podczas tegorocznego Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

 

"Zespół Cyrk Deriglasoff nie wyważa otwartych drzwi i nie odkrywa Ameryki, to projekt zorientowany na dobrą, bezpretensjonalną rozrywkę i wspólną zabawę." - mówi Olaf Deriglasoff

 

Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie, złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej, gdzie rockowe brzmienia przeplatają się z punk-folkowymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.

 

Skład zespołu:

  • Olaf Deriglasoff – śpiew, banjo basowe, konferansjerka,
  • Tomek Kasiuk – puzon, flugelhorn, akordeon, zaśpiewy i okrzyki,
  • Grzegorz Pastuszka – helikon, zaśpiewy i okrzyki,
  • Robert Kamalski – saksofon barytonowy, tenorowy, zaśpiewy i okrzyki,
  • Grzegorz Wiencek – gitary, zaśpiewy i okrzyki,
  • Robert Rasz – perkusja, zaśpiewy i okrzyki.

 

 

 

Olaf Deriglasoff -  muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Swoją drogę artystyczną zaczął na początku lat 80. zakładając zespół Dzieci Kpt. Klossa, wraz z którym brał czynny udział w działaniach tzw. Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Na przestrzeni z górą trzech dekad działalności zaistniał jako muzyk, kompozytor i twórca tekstów w wielu grupach rockowych i alternatywnych, m.in.: Apteka, Homo Twist, Püdelsi, Kury, Kazik, Yugoton, czy KNŻ. 

 

Od kilkunastu lat gra i wydaje płyty, głównie z projektami firmowanymi własnym nazwiskiem (Deriglasoff Band, Jakubik&Deriglasoff, Nawrocki&Deriglasoff, Cyrk Deriglasoff). Najnowszym z nich jest wodewilowo-punkowa orkiestra rozrywkowa Cyrk Deriglasoff, który właśnie rozpoczął intensywną działalność koncertową i wydał debiutancką płytę.

 

fot. Honorata Karapuda

POKAŻ PODOBNE
2019-04-29 16:33:46

Złoty Bączek 2019 – notowanie 7

Wśród zespołów z Polski cały czas prowadzi Łydka Grubasa. W kategorii wykonawców spoza naszego kraju także bez zmian – na czele Dubioza Kolektiv.

2019-05-20 13:29:37

Zobacz, kto wystąpi na Scenie Viva Kultura w piątek

Sprawdź listę wykonawców, którzy zagrają na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny w piątek, 2 sierpnia!

2019-05-24 16:08:01

10 piosenek z przesłaniem "Hejt mi nie gra"

Muzyka jest najlepsza na wszystko, dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie piosenek, które naszym zdaniem, przypominają o tym, jak ważna jest walka z hejtem. Zobacz 10 występów z festiwalowej i finałowej sceny z przesłaniem „Hejt mi nie gra".

ZOBACZ TEŻ