Aktualności

Death Angel na Pol'and'Rock Festival

2020-03-16 20:10:00

 

Kapela Death Angel powstała w San Francisco w 1982. Złożona z nastoletnich kuzynów kapela wydała swoje pierwsze demo. “Heavy Metal Insanity” w 1983. Death Angel szybko zaczęli zdobywać uznanie na undergroundowej scenie thrash metalowej i w 1987 roku muzycy wydali swój pierwszy album studyjny “The Ultra-Violence”. Kapela zaczęła koncertować, najpierw w Stanach Zjednoczonych, by wreszcie zaprezentować swoje umiejętności na całym świecie. Death Angel występował u boku kapel takich jak Exodus, Destruction, czy Voivod. Wydany w 1988 roku album “Frolic Through The Park” trafił na stworzoną przez magazyn muzyczny "Loudwire" listę 10 najlepszych albumów thrashmetalowych NIE wydanych przez kapele z Wielkiej Czwórki.

Bez względu na to, że członkowie Death Angel nie mieli jeszcze 20 lat, gdy ukazała się ich debiutancka płyta, zespół szybko zdobył uznanie na rozkwitającej scenie muzyki metalowej w regionie Zatoki San Francisco. Zespół Death Angel uznawany jest za lidera drugiej fali muzyki thrashmetalowej i zaliczany jest, razem z kapelami takimi jak Metalica, Megadeath, Slayer, Testament, Anthrax, Exodus i Overkill do Wielkiej Ósemki gatunku. Za sprawą technicznej precyzji, pasji do muzyki, oraz naładowanych ogromną energią występów na żywo zespół ugruntował swoją pozycję w panteonie thrash metalu.

 

Death Angel. fot. materiały prasowe zespołu

 

Death Angel wydali dziewięć albumów studyjnych i dwa albumy nagrane na żywo. Najnowsze wydawnictwo kapeli, “Humanicide”, ukazało się w 2019 roku, prawie dziesięć lat po tym, jak kapela reaktywowała swoją działalność podczas charytatywnego koncertu na rzecz Chucka Billy’ego, frontmana grupy Testament.

Krążek “Humanicide” dowodzi, że kapela jest u szczytu formy. Tytułowe nagranie z płyty zostało nominowane do nagrody Grammy w kategorii najlepszy występ metalowy. Wydanie płyty zbiegło się w czasie z trasami koncertowymi, w których muzycy z Death Angel towarzyszyli zespołom takim jak Overkill, Anthrax, Arch Enemy czy Testament (dwie ostanie kapele są doskonale znane publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata za sprawą występów na kostrzyńskich scenach w 2018 i 2019 roku). Death Angel wystąpili też podczas pierwszej edycji Megacruise firmowanego przed kapelę Megadeath w październiku 2019 roku.

Gdy tylko otrzymaliśmy zgłoszenie od kapeli, wiedzieliśmy, że musimy zaprosić ich na tegoroczną edycję Pol'and’Rock Festival.

 
Death Angel to:


Mark Osegueda - wokal

Rob Cavestany - gitary

Ted Aguilar - gitary

Damien Sisson - gitara basowa

Will Carroll - perkusja

POKAŻ PODOBNE
2020-02-17 20:00:00

Tagada Jones na Pol'and'Rock Festival

Na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata zagra hardcorowa formacja Tagada Jones. Francuski zespół ma na koncie 25 lat bezkompromisowego grania, czyli ponad 1950 występów na scenach w 32 państwach i 9 świetnie przyjętych przez krytyków i fanów punka albumów. Tagada Jones to jedyna francuskojęzyczna kapela punkowa koncertująca na całym świecie.

2020-02-24 15:57:10

Static-X na Pol’and’Rock Festival

Giganci industrial metalu powracają - w rok po światowej trasie koncertowej celebrującej 20-lecie debiutanckiego krążka „Wisconsin Death Trip” Amerykanie zagrają na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2020-01-27 20:24:00

While She Sleeps na Pol’and’Rock Festival!

Na #PolAndRock2020 witamy brytyjską kapelę metalcore’ową While She Sleeps! While She Sleeps będzie kontynuować tradycję innowacyjnych kapel metalowych występujących na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

ZOBACZ TEŻ