Aktualności

Death Angel na Pol'and'Rock Festival

2020-03-16 20:10:00

 

Kapela Death Angel powstała w San Francisco w 1982. Złożona z nastoletnich kuzynów kapela wydała swoje pierwsze demo. “Heavy Metal Insanity” w 1983. Death Angel szybko zaczęli zdobywać uznanie na undergroundowej scenie thrash metalowej i w 1987 roku muzycy wydali swój pierwszy album studyjny “The Ultra-Violence”. Kapela zaczęła koncertować, najpierw w Stanach Zjednoczonych, by wreszcie zaprezentować swoje umiejętności na całym świecie. Death Angel występował u boku kapel takich jak Exodus, Destruction, czy Voivod. Wydany w 1988 roku album “Frolic Through The Park” trafił na stworzoną przez magazyn muzyczny "Loudwire" listę 10 najlepszych albumów thrashmetalowych NIE wydanych przez kapele z Wielkiej Czwórki.

Bez względu na to, że członkowie Death Angel nie mieli jeszcze 20 lat, gdy ukazała się ich debiutancka płyta, zespół szybko zdobył uznanie na rozkwitającej scenie muzyki metalowej w regionie Zatoki San Francisco. Zespół Death Angel uznawany jest za lidera drugiej fali muzyki thrashmetalowej i zaliczany jest, razem z kapelami takimi jak Metalica, Megadeath, Slayer, Testament, Anthrax, Exodus i Overkill do Wielkiej Ósemki gatunku. Za sprawą technicznej precyzji, pasji do muzyki, oraz naładowanych ogromną energią występów na żywo zespół ugruntował swoją pozycję w panteonie thrash metalu.

 

Death Angel. fot. materiały prasowe zespołu

 

Death Angel wydali dziewięć albumów studyjnych i dwa albumy nagrane na żywo. Najnowsze wydawnictwo kapeli, “Humanicide”, ukazało się w 2019 roku, prawie dziesięć lat po tym, jak kapela reaktywowała swoją działalność podczas charytatywnego koncertu na rzecz Chucka Billy’ego, frontmana grupy Testament.

Krążek “Humanicide” dowodzi, że kapela jest u szczytu formy. Tytułowe nagranie z płyty zostało nominowane do nagrody Grammy w kategorii najlepszy występ metalowy. Wydanie płyty zbiegło się w czasie z trasami koncertowymi, w których muzycy z Death Angel towarzyszyli zespołom takim jak Overkill, Anthrax, Arch Enemy czy Testament (dwie ostanie kapele są doskonale znane publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata za sprawą występów na kostrzyńskich scenach w 2018 i 2019 roku). Death Angel wystąpili też podczas pierwszej edycji Megacruise firmowanego przed kapelę Megadeath w październiku 2019 roku.

Gdy tylko otrzymaliśmy zgłoszenie od kapeli, wiedzieliśmy, że musimy zaprosić ich na tegoroczną edycję Pol'and’Rock Festival.

 
Death Angel to:


Mark Osegueda - wokal

Rob Cavestany - gitary

Ted Aguilar - gitary

Damien Sisson - gitara basowa

Will Carroll - perkusja

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ