Aktualności

Dirty Shirt zdobywcą Złotego Bączka

2022-07-04 20:43:00

Złoty Bączek jest nagrodą publiczności Pol’and’Rock Festival - mosiężną statuetkę otrzymuje ten wykonawca z ostatniej edycji festiwalu, na którego zagłosuje najwięcej osób. W plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na ostatniej edycji festiwalu - w tym roku łącznie 32 kapele polskie i zagraniczne z Dużej Sceny oraz Nocnej Sceny ASP.

Głosowanie odbywało się za pośrednictwem strony festiwalu, przy wykorzystaniu weryfikacji poprzez Facebooka.

 

Dirty Shirt na 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Stanisław Wadas

 

W trakcie dwóch pierwszych rund plebiscytu najwięcej głosów oddano na Batnę, Dirty Shirt i Łydkę Grubasa i to własnie te kapele zmierzyły się w finałowym etapie plebiscytu. Ostatecznie fani festiwalu oddali łącznie 18 461 głosów, z czego najwięcej - 5062 głosy - otrzymało Dirty Shirt. I to właśnie ten zespół otrzyma zaproszenie na Dużą Scenę na najbliższy Pol'and'Rock Festival.

Podium Plebiscytu Złotego Bączka to także Łydka Grubasa (3706 głosów) i Batna (2050 głosów). 

 

Dirty Shirt - poznaj kapelę!

Dirty Shirt łączy ze sobą siłę ciężkiego metalu z energią i pasją słowiańskiej muzyki ludowej oraz bogactwem inspiracji płynących z world music. Zespół powszechnie uznawany jest za jeden z najoryginalniejszych zespołów wywodzących się z Europy Wschodniej i święci triumfy na międzynarodowych festiwalach. Kawałki Dirty Shirt, niezależnie od tego, czy nagrane w języku angielskim, czy po rumuńsku (zespół powstał w 1995 roku na północy Transylwanii, w Rumunii), są pełne energii, chwytliwe, pełne mocy i przypadają do gustu bardzo szerokiej publiczności.

 

 

O plebiscycie Złotego Bączka

Nagrodę po raz pierwszy przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest - o ile jest taka możliwość - podczas kolejnej edycji festiwalu. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

Podczas ostatnich edycji plebiscytu Złotego Bączka nagrodę otrzymały: Kwiat Jabłoni, Avatar, Łydka Grubasa i Dubioza Kolektiv. Wśród laureatów jest także m.in. biorący udział w tegorocznym plebiscycie Dżem (zespół otrzymał nagrodę za występ w 2003 roku), czy Coma, która statuetkę wywalczyła dwukrotnie - po koncertach w 2006 i 2014 roku.

POKAŻ PODOBNE
2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

2022-12-12 21:15:00

Kolejni artyści zasilają line-up 31. Finału WOŚP!

Do składu zespołów, które zagrają na Placu Bankowym w Warszawie, dołączają: WaluśKraksaKryzys, Gutek, Dagadana oraz Dirty Shirt! Wszystkie ogłoszenia padły na antenie Antyradia podczas audycji Jurka Owsiaka, Zaraz Będzie Ciemno!

2023-01-13 16:29:19

Premiera płyty Pull The Wire z 28. Pol'and'Rock Festival!

Pull The Wire prezentuje pierwszy w swoim dorobku album koncertowy, zarejestrowany podczas ubiegłorocznego 28. Pol'and'Rock Festival! Kapela zagrała na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wróćcie razem z nami do tego wyjątkowego występu!

ZOBACZ TEŻ