Aktualności

Domowa Orkiestra powraca z 5. sezonem!

2022-09-06 09:00:00

 

Stęskniliście się za codziennym programem Jurka Owsiaka? Znamy datę emisji kolejnego sezonu naszej Domowej Orkiestry! Tak jak Wy, nasza ekipa produkcyjna nie może doczekać się powrotu do studia, po więcej zabawy, ciekawych historii i wspomnień. W oczekiwaniu na 5. sezon, przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek i najważniejszych momentów dotyczących Domowej Orkiestry!

 

Domowa Orkiestra powraca już 4 października 2022 roku! Jesteście gotowi? Pamiętajcie, że program możecie śledzić na Facebooku, YouTubie oraz Twitchu, codziennie o 11!

 

Sam pomysł na Domową Orkiestrę powstał w marcu 2020 roku, kiedy pandemia koronawirusa uderzyła w Polskę i wprowadzone zostały pierwsze obostrzenia. Wtedy Jurek Owsiak wraz z zespołem zaczął nadawać codzienny program, który łączy ze sobą elementy rozrywkowe, wspominkowe z ważnym aspektem informacyjnym. Program to istna kopalnia wiedzy na temat Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Finału WOŚP, Pol’and’Rock Festival i całorocznej działalności organizacji.

 

Domowa Orkiestra, fot. Łukasz Widziszowski

 

Program bardzo szybko zyskał sporą popularność, o czym świadczy poszerzające się grono fanów, które dumnie nazywa siebie Klasą Domowej Orkiestry. Widzowie programu jako jedni z pierwszych poznają nowe plany Fundacji WOŚP, mają wgląd w nowe projekty gadżetów SiemaShopu, a dzięki zapisom koncertów i archiwalnym materiałom mogą także wracać wspomnieniami do ubiegłych edycji fundacyjnych wydarzeń. Wszystko to okraszone jest humorystycznymi opowieściami samego Jurka Owsiaka!

 

Wręczenie świadectw Klasy Domowej Orkiestry, fot. Paweł Krupka

 

Kończąc 4 sezon Domowej Orkiestry dobiliśmy do 700 wyemitowanych odcinków! Najchętniej oglądaliście materiały wspominkowe z ubiegłych Przystanków Woodstock (z lat 1996-2006). Tą sentymentalną podróż zaczęliśmy od podsumowania 30. Finału WOŚP, a kończyliśmy na materiałach z archiwum Jurka, w których mieliśmy okazje zobaczyć występy legendarnych zespołów, takich jak KAT, czy Ga-Ga Zielone Żabki!

 

Domowa Orkiestra, fot. Łukasz Widziszowski

 

Ze wszystkich sezonów najpopularniejszym jest odcinek, w którym wyemitowaliśmy koncert Kwiatu Jabłoni z Najpiękniejszej Domówki Świata. Ten magiczny sezon Domowej Orkiestry oglądaliście z najdalszych zakątków Ziemi (dosłownie!), bo aż z Indonezji i Australii! Oprócz Polski, najwięcej z was oglądało Domową Orkiestrę ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Francji, Norwegii, Irlandii i Szwecji.

Na razie wyemitowaliśmy 520 tys. minut programu! Całość realizowana jest przez zaledwie kilkuosobowy zespół pracowników Fundacji WOŚP, wprost z siedziby Fundacji przy ulicy Dominikańskiej w Warszawie.

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-07-15 13:35:57

27 lat temu rozpoczął się 1. Przystanek Woodstock

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w dniach 15-16 lipca w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim. Już wtedy Festiwal odbywał się pod hasłem "Miłość, Przyjaźń, Muzyka". Jak bardzo zmienił się Festiwal przez 27 lat grania?

2022-08-03 16:51:09

Internetowe transmisje dla każdego

Nie możecie pojawić się na Festiwalu? Jesteście w drodze? Zadbaliśmy o to, żebyście mogli nas słuchać i oglądać w wielu miejscach online. Koniecznie do nas dołączcie!

2022-08-03 22:12:12

Neo-Nówka ponownie inauguruje występy na ASP

Drugi rok z rzędu wrocławski kabaret Neo-Nówka otworzył Akademię Sztuk Przepięknych i ponownie zgromadził tłum widzów na swoim występie.

ZOBACZ TEŻ