Aktualności

Dowiedz się więcej o boreliozie

2017-06-26 20:35:43


Borelioza to jedna z kilku chorób bakteryjnych przenoszonych na człowieka przez zakażone kleszcze. Kleszcza możesz wcale nie zauważyć (70% chorych nie kojarzy pokąsania!) - jego młodociana postać jest wielkości ziarenka maku... Borelioza z początku nie boli i nie daje dotkliwych objawów, bardzo łatwo ją przeoczyć, zbagatelizować - a pierwsze tygodnie to czas kiedy łatwo ją całkowicie wyleczyć! Jeśli borelioza pozostanie niewykryta i nieleczona, poważne kłopoty ze zdrowiem mogą zacząć się po kilku miesiącach lub latach, kiedy trudno już skojarzyć skomplikowane objawy z ich praprzyczyną.

 
Borelioza to zaniedbany, a przy tym powszechnie występujący, problem zdrowotny i społeczny. Choruje prawdopodobnie 100-200 tys. osób, wiele z nich nie mając diagnozy! W przestrzeni publicznej wciąż brakuje informacji, rzetelnej wiedzy, wciąż generalnie niewystarczająca jest świadomość lekarzy i personelu medycznego, a systemowe podejście do diagnozowania i leczenia pozostawia bardzo wiele do życzenia. Chorzy na boreliozę i ich bliscy są obecnie w gorszej sytuacji niż którakolwiek inna grupa pacjentów!

 
Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę (http://borelioza.org) działa aby to zmienić. Jesteśmy rozsianym po całej Polsce kolektywem pacjentów i opiekunów, którzy szerzą wiedzę, edukują, pomagają współchorym - informacją, poradą, kontaktem do lekarzy i laboratoriów. Jesteśmy rzecznikiem zmian systemowych w celu poprawy fatalnych standardów diagnozowania i leczenia boreliozy i innych chorób odkleszczowych w Polsce. 


Kochamy naturę i polską przyrodę - jednocześnie jesteśmy świadomi że przyroda to nie tylko piękno, czasem też zagrożenia. Kleszcz to zdecydowanie najgroźniejsze zwierzę w Polsce i w innych krajach naszej strefy klimatycznej. Poznaj nieprzyjaciela. Znaj czynniki ryzyka. Dowiedz się jak się ustrzec, jak nie przegapić, jak sobie radzić. Ciesz się latem - bezpiecznie!

 


Nasz Seledynowy Namiot Informacyjny znajdziesz na wzgórzu ASP, przez cały czas trwania festiwalu.

 


Więcej na:

http://borelioza.org

https://www.facebook.com/borelioza.org 

https://twitter.com/borelioza_org 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-02-19 09:29:30

Złoty Bączek 2018 - notowanie 10

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-02-12 13:50:28

Złoty Bączek 2018 - notowanie 9

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-02-06 15:56:47

Mamy już listę zespołów, które zgłosiły się na tegoroczne Eliminacje!

Znamy już listę zespołów z Polski i z zagranicy, które zgłosiły się do udziału w Eliminacjach do 24. Przystanku Woodstock. Dziękujemy za nadesłane płyty - przed nami trudna decyzja!

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna
nota prawna