Aktualności

DRAIN przejmuje Dużą Scenę Pol'and'Rock Festival 2023

2023-02-20 20:30:00
DRAIN powstał w 2014 roku w leniwym klimacie miasta Santa Cruz, położonego tuż nad oceanem w Północnej Kalifornii, kiedy to Sammy Ciaramitaro, gitarzysta Cody Chavez oraz perkusista Tim Flegal, ówcześni studenci miejscowego college'u, wpadli na siebie i postanowili spróbować swoich sił na rynku muzycznym. 
 
 
Jako że każda z okolicznych scen w San Jose czy Oakland (znanego z legendarnej alei Gilman Street) miała swój osobisty charakter, młody zespół musiał włożyć sporo wysiłku w stworzenie własnej niepowtarzalnej energii. Artyści wychowali się w Kalifornii i postanowili na tym oprzeć swoją twórczość, dumnie czerpiąc z lokalnej historii hardcore'u.  
 
 

Ludzie przyjeżdżają do Santa Cruz i mówią 'Okej, czyli DRAIN wygląda tak jak to miasto.' I brzmimy też tak, jak można sobie wyobrazić, że brzmi Santa Cruz

- mówi lider zespołu, Sammy Ciaramitaro.

 

 
Jak na ironię, ich płyta wydana na początku pandemii w 2019 roku California Cursed [tłum. "Przekleństwo Kalifornii"] okazała się kluczem do sukcesu, który otworzył zespołowi drzwi do międzynarodowych scen muzycznych na starym kontynencie. Krótko po ich debiucie w Europie, DRAIN wrócił do Los Angeles, występując jako główny artysta festiwalu Sound and Fury przed sześciotysięczną publicznością spragnioną nowej generacji mistrzowskiego hardcoreu.
 
 
Living Proof [tłum. "Żywy Dowód"] z 2023 r. to z kolei najnowsze wydanie DRAIN, które można uznać za bezbłędnie podsumowanie ich pracy i etosu podyktowanego sercem — centralnych wartości dla zespołu. 
 
 

Mam nadzieję, że każdy, kto posłucha tej płyty, będzie z niej czerpać nadzieję. Skoro my daliśmy radę przetrwać trudne czasy, każdy da radę. Nie mogę się doczekać, by zagrać te kawałki na żywo i usłyszeć w odpowiedzi tłum ludzi śpiewających te same słowa. Tak jak mówi tytuł - jesteśmy żywym dowodem

— mówi Ciaramitaro.

 

Cóż, jesteśmy pewni, że Najpiękniejsza Publiczność Świata na pewno sprosta temu wyzwaniu! 29. edycja Pol'and'Rock Festival zbliża się wielkimi krokami i kusi kolejną legendarną hardcore'ową ucztą! To jak, widzimy się w sierpniu?

 

29. Pol'and'Rock Festival

 

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się już 3-5 sierpnia 2023 r. na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno, w województwie zachodniopomorskim ok. 125 km od Szczecina. Wśród ogłoszonych już zespołów są m.in. Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutBrodka i Napalm Death.

 

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-02-08 12:50:00

Eliminacje do Pol’and’Rock trwają!

Kolejny rok daje nam kolejną szansę na odkrycie fantastycznych zespołów z kraju i świata! Pomóżcie nam poznać Waszą muzykę – weźcie udział w Eliminacjach i zawalczcie o występ podczas Pol’and’Rock Festival 2023!

2023-02-27 10:01:58

Lutowe notowanie plebiscytu Złotego Bączka!

Nadszedł koniec lutego — czas na kolejne notowanie plebiscytu Złotego Bączka!

2023-02-27 21:30:00

While She Sleeps rozpali publiczność pod Dużą Sceną 29. Pol'and'Rock Festival!

Dominująca na brytyjskiej scenie metalcorowej ekipa z Sheffield dołącza do line-upu 29. Pol’and’Rock Festival! Rewolucyjne przesłanie, energetyczne gitarowe riffy i gatunkowa różnorodność — While She Sleeps zagości na deskach Dużej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

ZOBACZ TEŻ