Aktualności

DRAIN przejmuje Dużą Scenę Pol'and'Rock Festival 2023

2023-02-20 20:30:00
DRAIN powstał w 2014 roku w leniwym klimacie miasta Santa Cruz, położonego tuż nad oceanem w Północnej Kalifornii, kiedy to Sammy Ciaramitaro, gitarzysta Cody Chavez oraz perkusista Tim Flegal, ówcześni studenci miejscowego college'u, wpadli na siebie i postanowili spróbować swoich sił na rynku muzycznym. 
 
 
Jako że każda z okolicznych scen w San Jose czy Oakland (znanego z legendarnej alei Gilman Street) miała swój osobisty charakter, młody zespół musiał włożyć sporo wysiłku w stworzenie własnej niepowtarzalnej energii. Artyści wychowali się w Kalifornii i postanowili na tym oprzeć swoją twórczość, dumnie czerpiąc z lokalnej historii hardcore'u.  
 
 

Ludzie przyjeżdżają do Santa Cruz i mówią 'Okej, czyli DRAIN wygląda tak jak to miasto.' I brzmimy też tak, jak można sobie wyobrazić, że brzmi Santa Cruz

- mówi lider zespołu, Sammy Ciaramitaro.

 

 
Jak na ironię, ich płyta wydana na początku pandemii w 2019 roku California Cursed [tłum. "Przekleństwo Kalifornii"] okazała się kluczem do sukcesu, który otworzył zespołowi drzwi do międzynarodowych scen muzycznych na starym kontynencie. Krótko po ich debiucie w Europie, DRAIN wrócił do Los Angeles, występując jako główny artysta festiwalu Sound and Fury przed sześciotysięczną publicznością spragnioną nowej generacji mistrzowskiego hardcoreu.
 
 
Living Proof [tłum. "Żywy Dowód"] z 2023 r. to z kolei najnowsze wydanie DRAIN, które można uznać za bezbłędnie podsumowanie ich pracy i etosu podyktowanego sercem — centralnych wartości dla zespołu. 
 
 

Mam nadzieję, że każdy, kto posłucha tej płyty, będzie z niej czerpać nadzieję. Skoro my daliśmy radę przetrwać trudne czasy, każdy da radę. Nie mogę się doczekać, by zagrać te kawałki na żywo i usłyszeć w odpowiedzi tłum ludzi śpiewających te same słowa. Tak jak mówi tytuł - jesteśmy żywym dowodem

— mówi Ciaramitaro.

 

Cóż, jesteśmy pewni, że Najpiękniejsza Publiczność Świata na pewno sprosta temu wyzwaniu! 29. edycja Pol'and'Rock Festival zbliża się wielkimi krokami i kusi kolejną legendarną hardcore'ową ucztą! To jak, widzimy się w sierpniu?

 

29. Pol'and'Rock Festival

 

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się już 3-5 sierpnia 2023 r. na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno, w województwie zachodniopomorskim ok. 125 km od Szczecina. Wśród ogłoszonych już zespołów są m.in. Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutBrodka i Napalm Death.

 

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-07-10 12:00:00

Najpiękniejszy ODLOT Świata – trzecia edycja Kreatywnego Biegu!

Kolejny raz mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w Kreatywnym Biegu ODLOT! Impreza jednocząca kreatywne umysły i pasjonatów lotnictwa powraca!

2023-07-04 16:30:00

Zaraz Będzie Ciemno od 7 lat na antenie!

Dzisiaj obchodzimy szczególną rocznicę - mija siedem lat od pierwszej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia. Audycja, która jest autorskim projektem Jurka Owsiaka, stała się oazą dla tych, którzy pragną poczuć klimat Pol’and’Rock Festival nie tylko latem, ale przez cały rok.

2023-07-11 11:20:00

Siódmy miesiąc Festiwalowej Listy Przebojów za nami!

Kolejny etap naszej Festiwalowej Listy Przebojów dobiegł końca, a my znamy utwór, który zdobył największe uznanie w siódmym miesiącu głosowania!

ZOBACZ TEŻ