Aktualności

Drugi dzień sceny Viva Kultura

2017-05-22 10:19:25

Znamy już wykonawców, którzy zagrają dla Was w drugi dzień sceny Viva Kultura! Sprawdźcie, kogo spotkacie w czwartek 3 sierpnia w Pokojowej Wiosce Kryszny. 

 

Czwartek 03.08.2017

13:00 - 15:30 - PROGRAM ARTYSTYCZNY

16:00 - 16:40 - SIELSKA

17:00 - 17:40 - RADYKALNA WIEŚ

18:00 - 19:00 - DRET

19:20 - 20:20 - PODWÓRKOWI CHULIGANI

20:40 - 21:40 - ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW 

22:00 - 23:00 - PRAWDA

23:20 - 00:30 - BOOZE & GLORY

 

 

 

SIELSKA 

 

Zespół Sielska w ubiegłym roku został zwycięzcą konkursu CZWÓRKA REGGAE CONTEST organizowanego przez Program 4 Polskiego Radia na OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2014, dzięki czemu dołączył do grona laureatów między innymi takich jak: TABU, Raggafaya, Cała Góra Barwinków. Sielska to odcięty od schematu drogowskaz, którego celem jest budowanie szczęścia w ludziach. Sielska to grupa ludzi wskazująca, że wspomnianym owym szczęściem nie są wartości materialne a wewnętrzny spokój. Pomimo młodego wieku umieją docenić otaczający ich świat i zwrócić uwagę słuchacza na problemy ludzkiej natury.

Projekt związany jest ze sceną reggae, aczkolwiek jest to rozwinięta mieszanka gatunkowa, w której odnajdują się elementy nurtów takich jak: reggae, dub, ska, alternatywa. 

 

OSIĄGNIĘCIA:

- I miejsce w konkursie Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festival 2014,

- I miejsce na festiwalu SLOT ART 2013,

- I miejsce w konkursie festiwalu "3 kolory Jedna Miłość" w Elblągu,

- I miejsce w przeglądzie zespołów na Toruńskich Spotkaniach Kultury Studenckiej,

- rejestracja autorskiego koncertu w Czwórka Polskie Radio ( 2014 ),

- sesja koncertowa w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw ( 2012 ),

- wyróżnienie na XX Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu "KATAR 2011" w Toruniu,

- III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym "Młode Talenty 2011",

- koncerty przed: The Toasters ( USA), L'Ejectes (FRA), Maleo Reggae Rockers, Raggafaya, Strachy Na Lachy, Bethel, Farben Lehre, Konopians, Pajujo, EastWest Rockers, Video czy Poparzeni Kawą Trzy 

 

 

 

RADYKALNA WIEŚ

Radykalna Wieś to muzyka płynąca z prostych, wiejskich serc. Łączy to, co tradycyjne i pierwotne z dubowymi brzmieniami, w których nie brakuje punkowego pazura. Czerpiemy inspirację z przeszłości naszych dziadów, którzy grając na gęślach, snuli przy ogniskach bajdy o tym, co można spotkać między kniejami. Jesteśmy dziećmi Jawora i Dolnego Śląska. To na tych terenach się wychowaliśmy, a w tych lasach przesiąkaliśmy miłością do folku. Współpracujemy z wieloma ludowymi zespołami z regionu, które kultywują muzyczne tradycje i są wierne dawnym zwyczajom.

Zależy nam, by nasza muzyka była pełna szacunku do pierwotnego cyklu natury i oddawała klimat starych czasów, który gra w naszych słowiańskich duszach. W świecie pełnym pośpiechu i przywiązania do rzeczy materialnych chcemy uchronić melodie pradziadów od zapomnienia. Łącząc je z pełnymi werwy brzmieniami, wydobywamy z nich to co, magiczne.

Jesteśmy grajkami, którzy tworzyli lub ciągle tworzą w zespołach takich jak Soulja Hooligans, Radical News, Javara Sound System, People of the Haze, Ga-Ga/Zielone Żabki oraz Non President.

Odważ się z nami zrobić krok w świat pełen niezwykłości, gdzie Leszy, strzygi i dziwożony dumnie kroczą po wioskach i lasach. 

 

 

DRET 

dret - Raper, autor tekstów. Szczerość, niespożyta energia na scenie, wiara w niemożliwe - tak można opisać go najkrócej.

 

Od samego początku swojej muzycznej drogi stawia na rozwój, czego efektem jest; wydany w czerwcu 2011 roku; oficjalny debiut „Nie oceniaj płyty po okładce”. Kolejne wydawnictwa to stworzona wraz z Boroproduct’em EP’ka - „Srebrny Glob EP” (grudzień 2013), oraz dret/Młody - „Dokąd EP” (maj 2015). Trwają zaawansowane prace nad kolejnym LP. Jednym ze znaków rozpoznawczych dret’a są energetyczne koncerty łączące w sobie elementy rapu i rocka, podczas których usłyszeć można zarówno trueschoolowe, bujające numery, jak i inspiracje trapem i elektroniką. Na scenie wspierają go najczęściej: Młody - utalentowany gitarzysta i producent, oraz DJ SC1 - członek polskiego oddziału Universal Zulu Nation, świetny turntablista i wielki miłośnik funku.

 

Raper ma na koncie grubo ponad setkę koncertów, zagranych zarówno podczas większych eventów (Juwenalia Poznań 2016, WG UAM 2014, WOŚP 2015 i 2012 Poznań), dni miast czy klubowych imprez (m. in.: Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Wrocław, Żywiec).

 

 

PODWÓRKOWI CHULIGANI 

 

Zespół powstał w 1997 roku w Płocku wydając debiutancką płytę "Powrót na ulicę". W późniejszym okresie grupa koncertowała, m.in. na Punkowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Krakowie, międzynarodowym festiwalu muzyki ska w Roslau. W 1999 muzycy wydali drugą płytę "Ciężko jest". Wkrótce potem zawiesili działalność. Zespół reaktywował się na krótko w 2005 roku, w zmienionym składzie; Filipa, który gra dużo koncertów z zespołem Farben Lehre zastąpił Robert Chabowski, zwany przez znajomych Chabosiem.

Pierwszy koncert po długiej przerwie zagrali 18 lutego w Płockim klubie Forma. Pod koniec 2008 roku nastąpiła ponowna reaktywacja grupy, tym razem w oryginalnym składzie i premiera trzeciej płyty Na Pohybel. Od tamtej pory zespół regularnie koncertuje w kraju i w Czechach, w Niemczech i Słowacji. Kolejna płyta "Prowincjonalna Łobuzerka" ukazała się w marcu 2017 roku jednocześnie podsumowując XX lat działalności zespołu z Płocka. 

 

 

 

PRAWDA

Wrocławska formacja założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona, jako swoista kontynuacja  legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki, działającego w latach 1980-1983. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok, napisanych przez Skutera. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała cztery regularne albumy, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. W tym roku ukazała się nakładem Sony Music składanka na 40- lecie punk rocka gdzie też mamy swój udział. Prawda przez te wszystkie lata zagrała kilkaset koncertów, objechali wiele Polskich, Czeskich i Niemieckich festiwali. Dwukrotnie zaliczony Woodstock na dużej scenie w roku 1999 i 2006 a w 2014 roku pomimo iż zespół nie istniał zagrał koncert na Pokojowej Wiosce Kryszny obchodząc XX Lecie. W czerwcu 2016 w zupełnie nowym odświeżonym składzie zespół rozpoczyna próby i wyjeżdża w trasę koncertową która jesienią 2016 jak i wiosną 2017 obejmuje kilkanaście Polskich miast. Prawda rozpoczyna pracę nad nowym materiałem który ukaże się jesienią 2017.

 

Dyskografia:

1995  „Biologia z drugiej strony"

1998  "Zmierzch"

2001  "Piosenki Poprawne Politycznie"

2005  "Radio Swoboda"

2007  "Dobrzy, brzydcy i źli"

2007  "77"   (wydany w Czechach)

2017 „Biologia z drugiej strony" LP (Reedycja) 

 

 

 

BOOZE & GLORY 

Booze&Glory  - zespół Street Punk założony w Londynie w 2009 roku. Na swoim koncie ma 3 albumy, kilka splitów i kolejke singli.  W 2010 angielska wytwórnia Step 1 Music wydala pierwszy CD album "Always On The Wrong Side", który pół roku później ukazał się również w wersji winylowej.  W 2011 zespół podpisał kontrakt z niemieckim labelem Contra Records, który  razem ze Step 1 Music wydal drugi album "Trouble Free".  W 2014 wyszła trzecia płyta "As Bold As Brass" wydana przez 3 wytwornie - Step 1 Music (UK, Contra Records (Niemcy) i Sailors Grave Records (USA). Rok później płyta została wydana również w Polsce za pośrednictwem Lou&Rocked Boys.

Booze&Glory zagrali koncerty na 4 kontynentach -  w całej Europie, w północnej i południowej Ameryce i w Azji.  Zespół pojawił się na wielu punkowych festiwalach jak Rebellion Festival w UK, With Full Force w Niemczech czy Punk Rock Bowling w Las Vegas i Black N Blue Bowl w Nowym Yorku i wiele innych. Zespół ma swoim koncie 6 teledysków, z których pierwszy osiągnął ponad 6.000.000 obejrzeń w serwisie You Tube.

Przełomowym momentem dla Booze&Glory było zaproszenie na koncerty z Rancid z okazji ich 20 lecia na scenie.  W tym samym roku pojawił się split z innym zespołem Larsa Frederiksena - Old Firm Casuals. 

Warto wspomnieć o znajomości z Kazikiem i jego KULTem, który nagrał cover Booze&Glory na ich najnowsza płytę a cala znajomość zaczęła się od wspólnego koncertu w Londynie, po którym numer Leave The Kids Alone na stale wpisał się w repertuar Kultu.

 

W 2016 roku Booze&Glory podpisał kontrakt z legendarną wytwórnia Burning Heart Records (Turbonegro, The Hives, Refused) i aktualnie  kończy prace nad czwarta płyta, która ukaże się w marcu 2017 roku. Płyta będzie tez dostępna w Polsce za pośrednictwem Lou&Rocked Boys.

 

Zespół ma zaplanowane ponad 150 koncertów w 2017 roku.

 

Sklad:

Marek (Polska) - wokala/gitara

Liam (Irlandia) - wokal / gitara

Bubbles (Grecja) - bas

Pelle (Wlochy)  - bebny 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-02-05 12:41:47

Złoty Bączek 2018 - notowanie 8

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-02-19 09:29:30

Złoty Bączek 2018 - notowanie 10

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-01-31 15:45:43

Czekamy do poniedziałku na Wasze płyty!

Już tylko do poniedziałku możecie wysłać do nas płytę i zgłosić się na Eliminacje do 24. Przystanku Woodstock! Czas przyjmowania zgłoszeń upływa 5 lutego 2018 (liczy się data stempla pocztowego).

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna
nota prawna