Aktualności

Dubioza Kolektiv i Gooral na Przystanku Woodstock!

2012-03-07 15:26:00

 

DUBIOZA KOLEKTIV (Bośnia i Hercegowina): Grupa powstała w 2003 roku, ich debiutancki album wydany rok później, we współpracy z legendarnym śpiewakiem reggae Benjaminem Zaphanajah i  przy wsparciu muzyków z formacji Fun-Da-mental , zapowiadał nową jakość na rynku muzycznym. Kolejne albumy Dubiozy ugruntowały tylko pozycję tej bośniackiej formacji. W 2011 ukazała się szósta płyta tego kolektywu, mającego już status kultowego zespołu na Bałkanach i w części Europy. Najwyższy czas by Polska poznała jeszcze bardziej  ten muzyczny fenomen jakim jest Dubioza Kolektiv. Ich muzyka to  nadzwyczajna fuzja stylów: reggae, ska, funk czy punk, z dubstepowymi wstawkami  w otoczeniu nowoczesnej elektroniki. Ich żywiołowe koncerty zostają na długo w pamięci, genialne rytmy, charyzmatyczni  wokaliści oraz  szaleńczy sceniczny show nie pozwala oderwać uwagi od zespołu.

Zespół został wybrany z puli zespołów CEETEP - (Central and Eastern European Talent Exchange Program, kapela zaproponowana przez festiwal Taksirat z Macedonii), wspieranym przez Unię Europejską -  http://www.etep.nl/en/. Program ma na celu wymianę talentów pomiędzy festiwalami wschodniej i centralnej części Europy, bardzo często znanych tylko w swoich krajach, a nie odchodzących poziomem od światowej muzy.

 

 

 

GOORAL: Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro-house, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.

W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt Psio Crew wydając album „Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną… Owocem wędrowki Mateusza Goorala Górnego stał sie projekt GOORAL, w którym dźwięki odtwarza i tworzy wielu artystów – piona Wam. 

Artyści z dumą ogłaszają, że w połowie kwietnia nakładem wytwórni SP Records ukaże sie pierwsza „solowa” płyta Goorala pt. „Ethno Electro”. Gooral został wybrany jako jedna z 780 płyt z Fabryki Zespołów, która została zakwalifikowana na Dużą Scenę bez Eliminacji! Jego fantastyczny koncert mieliśmy okazję zobaczyć podczas XX Finału WOŚP w Warszawie. Zespół został wytypowany przez festiwal Heineken Open'er do programu CEETEP -  (Central and Eastern European Talent Exchange Program).

 

 

 

(ajo)

POKAŻ PODOBNE
2022-05-30 21:05:00

Strachy na Lachy powracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

Kultowy zespół Strachy na Lachy zagrał na 10. Przystanku Woodstock w 2004 roku. Powracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Zobaczycie ich tego lata na Dużej Sceny 28. Pol'and'Rock Festival!

2022-03-29 16:43:34

Ostatnie dni zgłoszeń w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival

Fundacja WOŚP po raz kolejny stawia sobie za cel prezentowanie w trakcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata - obok niekwestionowanych gwiazd - również dobrze rokujących, ale nieznanych jeszcze szerokiej publiczności wykonawców. Tym razem zgłoszeń dokonać można elektronicznie, poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Stanowi to spore ułatwienie w stosunku do poprzednich lat, gdy kapele zobowiązane były wysyłać swoje płyty do siedziby Fundacji.

2022-05-16 21:25:00

Fun Lovin' Criminals zagrają na 28. Pol'and'Rock Festival

Pochodzący z Nowego Jorku zespół Fun Lovin' Criminals grający alternatywne połączenie hip-hopu z rock'n'rollem wystąpi na zbliżającym się coraz większymi krokami 28. Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ