Aktualności

Dzień Świętego Patryka – irlandzkie akcenty na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

2023-03-17 15:00:00

 

Wszyscy ubrani na zielono? Dzisiaj Dzień Świętego Patryka – święto kultury irlandzkiej, dlatego wspominamy koncerty artystów, którzy na Najpiękniejszy Festiwal Świata wprowadzili taneczną energię prosto z Zielonej Wyspy!

 

Irlandzkie albo inspirowane Irlandią brzmienia gościły na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata już nie raz, a 29. edycja Pol’and’Rock Festival też zapowiada się bardzo interesująco dla ich wielbicieli! Do tej pory ogłosiliśmy 2 zespoły wykonujące muzykę celtycką — The Scratch i Saint City Orchestra, ale to jeszcze nie koniec niespodzianek spod koloru Zielonej Wyspy! Wypatrujcie nowych ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na 29. Pol'and'Rock Festival w audycji Jurka Owsiaka Zaraz Będzie Ciemno, w każdy poniedziałek o godzinie 20:00 na antenie Antyradia!

 

Sprawdź, kto zagra na 29. Pol'and'Rock Festival!

 

Koncert zespołu Carrantuohill podczas 18. Przystanku Woodstock, fot. Igor Kohutnicki

 

Opowieść o irlandzkim graniu na naszym festiwalu nie byłaby możliwa bez udziału kapeli Carrantuohill. To polski zespół grający muzykę celtycką, a jego nazwa odnosi się do najwyższego wzniesienia na Zielonej Wyspie. W arsenale kapeli nie brakuje tradycyjnych instrumentów, które mają bogatą historię — muzycy, wchodzący w skład Carrantuohill do perfekcji opanowali instrumenty takie jak uilllean pipes (rodzaj dud, charakterystyczny dla muzyki irlandzkiej), buzuki, bodhran (prosty bęben), tin whistles, czy cytrę. Zespół współtworzył same początki Najpiękniejszego Festiwalu Świata, budując Folkową Scenę festiwalu. Laureaci nagrody Złotego Bączka pozostają wielkimi przyjaciółmi naszego festiwalu, będąc jednymi z najczęściej zapraszanych na Pol'and'Rock Festival gości!

 

 

Najpiękniejsza Publiczność Świata pokochała wszystkie koncerty zespołów grających muzykę celtycką. Do najbardziej uwielbianych występów kapel należą:

 

  • Flogging Molly (21. Przystanek Woodstock) - amerykańska kapela gra muzykę, która natychmiast przypadła do gustu festiwalowej publiczności — to połączenie żywiołowej muzyki folkowej z mocnym, buntowniczym punkiem. Flogging Molly idealnie wpasowało się w klimat Najpiękniejszego Festiwalu Świata, grając piękny koncert na Dużej Scenie.
  • Finnegan's Hell (22. Przystanek Woodstock) - w 2016 roku na Dużej Scenie mieliśmy okazję zabalować na koncercie szwedzkiej kapeli, grającej muzykę celtycką. Muzycy mieli okazję prezentować się na Małej Scenie rok wcześniej, a ich szalony występ zagwarantował im występ na Dużej Scenie jako laureatom nagrody publiczności Złotego Bączka. Niepoprawni Szwedzi i tym razem dali prawdziwy popis, a publika ruszyła do tańca!
  • The Rumjacks (22. Przystanek Woodstock) - Australijczycy grają mocnego, rytmicznego punka, który świetnie łączy się z melodiami zainspirowanymi folkowymi przyśpiewkami rodem z lokalnego irlandzkiego pubu. Występ przed publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata spodobał się kapeli tak bardzo, że obiecali powrót do Polski, by raz jeszcze spotkać się z nami i zagrać dla Najpiękniejszej Publiczności Świata!
  • Ferocious Dog (28. Pol'and'Rock Festival) - sześcioosobowy zespół pochodzący z Wielkiej Brytanii (dokładnie z Warsop, Nottinghamshire). Grają folk punk, celtycki folk i punk rock. Kapela gra od 1988 roku i przez lata swojej działalności byli headlinerami największych tras i festiwalu w Wielkiej Brytanii i w Europie.

 

Koncert Flogging Molly podczas 21. Przystanku Woodstock, fot. Damian Mekal

 

Dzień Świętego Patryka, czyli święto, które jednoczy wszystkich wielbicieli Zielonej Wyspy — ludzi, którzy tak samo, jak mieszkańcy Irlandii, kochają dobrą muzykę, spotkania z przyjaciółmi i zabawę. Brzmi jak opis bywalców naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

 

Nie dziwi nas to, że tak serdecznie witacie kapele grające muzykę zainspirowaną celtyckim folkiem, dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalną playlistę z wybranymi koncertami muzyki irlandzkiej na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-03-03 11:32:30

Stwórz z nami Festiwalową Listę Przebojów

Wyłoniliśmy kolejną piosenkę miesiąca! To już trzecia pewna pozycja na naszej Festiwalowej Liście Przebojów. Baw się razem z nami i wybierz swojego faworyta!

2023-02-27 10:01:58

Lutowe notowanie plebiscytu Złotego Bączka!

Nadszedł koniec lutego — czas na kolejne notowanie plebiscytu Złotego Bączka!

2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

ZOBACZ TEŻ