Aktualności

Dzień świętego Patryka z Najpiękniejszym Festiwalem Świata

2020-03-17 14:43:30

Irlandia jest znana nie tylko z przepięknych krajobrazów, ciekawych trunków i bogatej historii - Irlandczycy szczycą się tym, że są narodem muzyków. Mieszkańcy Zielonej Wyspy muzykują chętnie i są dumni ze swojej tradycyjnej muzyki folkowej. Inspirowane Irlandią brzmienia gościły na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata już nie raz, a 26. Edycja Pol’and’Rock Festival też zapowiada się bardzo interesująco dla wielbicieli gatunku.

 

SPRAWDŹ, KTO ZAGRA NA POL'AND'ROCK FESTIVAL 2020! 

 

Zapraszamy na nasz subiektywny przegląd najlepszych kawałków przy których możecie we własnym domu poczuć się jakbyście byli w Irlandii! 

 

Irlandzki łut szczęścia. fot. Igor Kohutnicki 

 

Na pierwszy ogień bierzemy niezastąpionych muzyków z kapeli Carrauntoohil. Nazwa zespołu odnosi się do najwyższego szczytu Irlandii. Kapela wznosi się na wyżyny, jeżeli chodzi o dbałość z którą odnoszą się do irlandzkiej tradycji muzycznej. Celtycką muzykę wzbogacają o elementy muzyki słowiańskiej, co zachwyciło samego Seamusa Heaney’a. Irlandzki poeta stwierdził że muzyka Carrauntoohil przeniosła go do ojczyzny.

 

 

We 2015 na Dużej Scenie Przystanku Woodstock wystąpiła kapela Flogging Molly. Amerykańska kapela gra muzykę, która natychmiast przypadła do gustu festiwalowej publiczności - to połączenie żywiołowej muzyki folkowej z mocnym, buntowniczym punkiem. Na stronie kręciołaTV znajdziecie dwa kawałki z tego fantastycznego koncertu. 

 

 Flogging Molly. fot. Anna Migda

 

W 2016 roku mieliśmy okazję posłuchać inspirowanego folkiem punka dwa razy. Najpierw na Dużej Scenie zagrali zafascynowani irlandzkim życiem barowym Szwedzi tworzący kapelę Finnegan’s Hell. Niepoprawni punkowcy świetnie połączyli ze sobą mocniejsze rytmy z tradycyjnymi celtyckimi instrumentami.

  

 

Na Dużej Scenie zagrali też pochodzący z Australii muzycy z The Rumjacks. Kapela gra punka, kórego muzycy łączą ze skoczną muzyką folkową. The Rumjacks powrócą na Najpiękniejszy Festiwal Świata i w tym roku, gdzie będziecie mogli zobaczyć ich koncert na Małej Scenie.

  

 

 

Irlandzki folk to muzyka wszechstronna, która sprawia, że inne gatunki muzyki zyskują żywiołowości. Świetnym dowodem na to jest brzmienie House of Pain. Bostońscy raperzy odwołują się do swojego irlandzkiego dziedzictwa i łączą rap z celtyckimi brzmieniami. Jaki jest efekt takiego połączenia? Mogliśmy się przekonać w 2017 roku, gdy House of Pain rozbujał zgromadzoną przed Dużą Sceną wielotysięczną publiczność.

 

 

 

Fan House of Pain. fot. Marcin Michon

POKAŻ PODOBNE
2021-09-22 10:35:47

Muzyka z Pol'and'Rock na Instagramie!

Już teraz możecie dodać do swoich relacji na Instagramie muzykę nagraną podczas koncertów na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

2021-09-14 11:41:51

Pol'and'Rock w jubileuszowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock

"Organizatorzy po mistrzowsku rozegrali temat" pisze na temat tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata Marcin Bąkiewicz w najnowszym wydaniu miesięcznika Teraz Rock. Recenzenci magazynu przyznali najwyższą notę płycie Acid Drinkers.

2021-09-28 20:54:05

Powstaje film o księdzu Janie Kaczkowskim

Ksiądz Jan Kaczkowski był jedną z tych postaci, które najdobitniej dowiodły, że realizowana w ramach Pol'and'Rock Festival Akademia Sztuk Przepięknych to przestrzeń ważnych dyskusji, ponad wszelkimi podziałami.

ZOBACZ TEŻ