Aktualności

Eko-festiwal!

2021-03-18 15:47:31

Recykling to jedno z podstawowych działań podejmowanych w ramach akcji Zaraz Będzie Czysto, która - w wielkim stylu - w 2018 roku zadebiutowała na Pol’and’and Rock Festival. W przypadającym dziś Światowym Dniu Recyklingu podsumowujemy ekologiczne działania na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

 

 

 

 

Uczestnicy wydarzenia nie raz udowodniali, że Pol’and’Rock Festival to nie tylko muzyka i wiążąca się z nią dobra zabawa, ale przede wszystkim – wspólnota ludzi o podobnych wartościach. Jedną z najistotniejszych wartości jest dbałość o stan środowiska. Nie może więc dziwić, że na festiwalu od lat podejmowane były rozmaite proekologiczne działania, a zapoczątkowana w 2018 roku akcja Zaraz Będzie Czysto została przyjęta entuzjastycznie.

 

 

Zaraz Będzie Czysto, czyli zadbam o mój festiwal!


ZBC to nic innego, jak akcja globalnego utrzymania porządku. O dbaniu o festiwalowe pole nikomu przypominać nie trzeba, jednak za sprawą Zaraz Będzie Czysto działanie w myśl EKO zasad jeszcze bardziej stało się jednym z podstawowych „przykazań”, którego uczestnicy Pol’and’Rock przestrzegają — to w końcu nasz wspólny festiwal!

 

 

Zaraz Będzie Czysto na 25. Pol'ans'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Podczas 24. edycji festiwalu, w 2018 roku, zachęta do sprzątania festiwalowej przestrzeni po raz pierwszy rozbrzmiewała tak mocno – o akcji mówiono wiele już na długo przed rozpoczęciem wydarzenia. Aż 94% uczestników festiwalu usłyszało o Zaraz Będzie Czysto z mediów społecznościowych i zaangażowało się w dyskusję na jej temat. Edukacja ekologiczna i specjalne elementy infrastruktury – m.in. 35 obrandowanych stref, w których można było zostawiać swoje śmieci – przełożyła się na ogromny sukces przedsięwzięcia. Jednym z jego wymiarów jest Srebrny Spinacz w kategorii social media, którego Fundacja WOŚP, wraz ze Złotym Melonem i agencją Boscata, otrzymała za tą akcję od Związku Firm Public Relations.

W 2019 roku przedsięwzięcie miało jeszcze szerszy wymiar - śmieci można było zostawić w 157 lokalizacjach na terenie festiwalu, w tym punktach segregacji śmieci, skupie śmieci, czy recyklomatach, które pojawiły się w strefach PreZero i Województwa Lubuskiego. Edukacja ekologiczna wspierana była rozmaitymi warsztatami i konkursami organizowanymi przez partnerów wydarzenia oraz goszczące na nim organizacje pozarządowe. Efektem działań było ponad 40,5 tony odpadów, które zostały wywiezione z terenu festiwalu.

 

 

Festiwalowicz w trakcie Zaraz Będzie Czysto, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Pozostałe eko działania na 25. Pol’and’Rock Festival:

  • Sprzedaż piwa w kubkach RPET (w 100% z recyklingu i w 100% nadające się do ponownego przetworzenia)
  • W strefie marek premium dostępne były kubki wielorazowego użytku, które można było wypożyczyć, a następnie zwrócić bądź korzystać z nich wielokrotnie podczas wydarzenia
  • Woda – butelki można było napełnić w strefie Allegro oraz w naszych kranach
  • Na pasażu handlowym nie było foliówek
  • Gastronomia wprowadziła opakowania ekologiczne (papierowe, tekturowe) oraz więcej potraw wegetariańskich i wegańskich
  • W Siemashopie dostępne były kosmetyczki wykonane z banerów
  • Na stronie festiwalu prowadzona była zbiórka środków z przeznaczeniem na sprzątanie po wydarzeniu - zebraliśmy prawie 10 tys. złotych.

 

POKAŻ PODOBNE
2023-11-06 09:57:32

Klipy podwyższonej jakości – oglądaj w 4K!

Czy jesteście gotowi, by doświadczyć Pol'and'Rock Festival jak nigdy dotąd? Przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla każdego fana muzyki i atmosfery Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na kanale KręciołaTV uruchomiliśmy specjalną playlistę „Klipy 4K”, która przeniesie Was znowu na festiwalowe pole!

ZOBACZ TEŻ