Aktualności

Ekologicznie na Pol’and’Rock

2018-08-01 19:00:39

 

Pol’and’Rock Festival zaczyna się już jutro! Kolejne trzy dnie spędzimy w Kostrzynie nad Odrą chodząc na koncerty oraz spotkania z gośćmi na ASP, uczestnicząc w przeróżnych warsztatach i dobrze się bawiąc.

 

Dbajmy razem o Festiwal! Pamiętajcie o akcji „Zaraz Będzie Czysto”. Ten Festiwal jest nasz wspólny. Zadbajmy o niego wszyscy razem, bez wyjątków. Pamiętajcie o workach na śmieci – zawsze możecie poprosić o nie Pokojowy Patrol. Zapełnione worki będziecie mogli zostawić w 30 punktach na terenie całego Festiwalu.

 

Fot. Dominik Malik

 

Eko na ASP

 

Na wzgórzu ASP wiele organizacji przygotowało dla Was warsztaty, w tym o tematyce ekologicznej. Jeśli chcecie wpaść na takie, szukajcie organizacji:

 

Co Was czeka?

 

Organizacje przygotowały dla Was różnego rodzaju aktywności, które będą odbywać się na wzgórzu ASP. A co dokładnie?

 

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! zaprasza Was na interaktywne stoisko, gdzie będzie się działo! Opowiedzą Wam na nim o prawach zwierząt i weganizmie – co jeść, gdzie kupić, jak przyrządzić jedzenie. Czekają na Was interaktywne quizy, warsztaty czy nawet kącik czytelniczy.   

 

Fot. Marta Szpakowska

 

W Ekowiosce Greenpeace będzie się działo! Codziennie od 01.08 do 04.08 możecie naładować u nich telefony dzięki słonecznej ładowarce.

Macie ochotę potańczyć? Wpadnijcie wieczorem 01.08 – czeka na Was Rainbow Warriors Party, gdzie muzykę będzie Was serwować dj Ekowioski.

Warsztaty, warsztaty i jeszcze raz warsztaty! W Ekowiosce będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w przeróżnych warsztatach, które będą odbywać się przez cały Festiwal np. „Działanie przez wspinanie” lub „Działanie bez przemocy” czy „Najlepszy baner na paradzie”.

A może macie ochotę obejrzeć film? Greenpeace oferuje Wam trzy seanse trzech różnych filmów dokumentalnych. Czekają tam na Was z ekologicznym popcornem oraz specjalnymi słuchawkami.

W Wiosce odbędzie się również debata na temat „Artykuł 5. Czy Rzeczpospolita zapewnia ochronę środowiska?”. Udział w niej wieźmie dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska, mec. Agata Szafraniuk i mec. Michał Zabłocki.

 

Fot. Marta Szpakowska

 

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza Was na wiele aktywności, m.in. czytelnię, pokazy filmowe, gry i quizy edukacyjne, okulary Virtual Reality, które pokażą Wam, jak wygląda świat z perspektywy zwierząt hodowlanych oraz wykłady i kącik porad dietetycznych.

 

Jeśli w domu czekają na Was pupile, możecie sprawić im niespodziankę! Ogólnopolska Fundacja NaszeZoo.pl zapraszają Was do ich namiotu na warsztaty oraz aktywności, gdzie wykonacie własnoręcznie zabawki dla psów i kotów. Ponadto nauczycie się udzielać pierwszej pomocy zwierzętom, a ćwiczenia będziecie odbywać na psich fantomach. Zapraszamy serdecznie!  

 

(Strzałka)

POKAŻ PODOBNE
2023-08-03 14:00:00

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne podczas 29. Pol’and’Rock Festival

Na 29. Pol’and’Rock Festival podkreślamy to, jak ważne jest zdrowie psychiczne. Dlatego w tym roku zapewniliśmy Wam zarówno przestrzeń do spotkań z psychologami i ekspertami w tym zakresie, jak i wiele warsztatów, które pomogą Wam się wyciszyć i zrelaksować.

2023-07-20 11:40:00

Spotkanie ASP | Martyna Wojciechowska gościnią specjalną mBanku!

Radość, inspiracja i potęga kobiecości na ASP! Z ogromną dumą ogłaszamy spotkanie z gościnią specjalną mBanku, niezwykłą postacią świata mediów, podróży i działalności społecznej – Martyną Wojciechowską!

2023-07-11 10:00:00

Muzyczne ASP od podszewki

Nie ma festiwalu bez muzyki, a muzyki bez ludzi, którzy ją tworzą. Dlatego też dziś zapraszamy na kolejną część opowieści o spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. To będzie słów kilka o rozmowach z ludźmi tworzącymi świat muzyki.

ZOBACZ TEŻ